Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende petrol ofisinden alıyorum mazotu hediye veriyorlar diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Bende petrol ofisinden alıyorum mazotu hediye veriyorlar diye

Nasıl bir hediye oluyor?
  • @Sessiz@Saglıkcı

Askere hangi il/ilçedeki birliğe gideceksiniz, belli oldu mu?

Bir de, askerdeyken araca evdekiler mi göz kulak olacak?
  • sessiz sağlıkçı, şimdiden hayırlı tezkereler. askerlik kısa dönem mi?
  • arkadaşlar, el freninin kışın kullanılması sakıncalı imiş. balatalar donup yapışırmış diye arkadaşlar söyledi. benim mahalle yokuş el frenini çekiyorum. arabayı 1. viteste bıraksam. el frenini kullanmasam yeterli olur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ft251

ulaştı akustik kardeş.
    bu kadar sms arasından seçmesi zor oluyor. gelen sms yi görmenin kısa yolu yokmu.

kardeş ben son sayfadaki sms leri inceliyorum. sms leri görmenin kısa yolu var mı bilmiyorum.
  • Arkadaşlar bakım ve onarım için Bosh Car Servıce den randevu almak gerekiyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

arkadaşlar, el freninin kışın kullanılması sakıncalı imiş. balatalar donup yapışırmış diye arkadaşlar söyledi. benim mahalle yokuş el frenini çekiyorum. arabayı 1. viteste bıraksam. el frenini kullanmasam yeterli olur mu?

Kışın el freninin çekilmesi halinde balatalar donar ve tekerleğin hareketi imkansız hale gelir.

En güzeli el frenini hiç çekmemektir. Yokuş yukarı park ederken 1'nci vitese, yokuş aşağı park ederken de geri vitese takmak gerekir.

Gerek yokuş aşağı, gerekse de yokuş yukarı park ederken direksiyon kaldırıma doğru çevirilir. Ancak tam sağ veya tam sol çevirip bırakmayınız, aksi taktirde ilk çalıştırmada hidrolik direksiyon pompası zarar görebilir.

Park ederken, en iyisi ön ve/veya arka tekerleklere takoz koymaktır. Takoz olarak, marangozdan tedarik edebileceğiniz tahta bloklar iş görecektir. Trafik setinde bulunan reflektörlü ve genellikle sarı renk olan takozları kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Bu tür takozlar, özellikle çocukların ilgisini çekiyor ve takozları alıp götürebiliyorlar. Bu nedenle en iyisi gösterişsiz tahta takozlar..

Bir şekilde balatlar donup yapışırsa, balatalara saç kurutma makinasının üflediği sıcak havayı yönlendirmek çözüm olabilir. Yeterli gelmezse, balatalara dökülecek sıcak su da iş görebilir. Bir başka çözümde, ön/arka tamponuna oturularak, aracın aşağı yukarı sallanması olabilir.
  • şimdi benim arabanın 1 yıl kontrolünün yapılıp yapılmadığını nasıl bilebilirim ki? malum vatandaş ruhsat dışında bişey vermemiş arbayla ilgili olarak.
    sanırım soba yakma da kullanmış kullanım ve servis kitapçığını
  • quote:

Arkadaşlar bakım ve onarım için Bosh Car Servıce den randevu almak gerekiyor mu?

http://www.boschservice.com.tr/en_yakin_service.aspx&sa=X&oi=smap&resnum=1&ct=result&cd=1&usg=AFQjCNEi9WIQ_dK2e_oYUY1YWgW1bLwXLA adresinden bölgenize en yakın servisi bulabilir ve servise telefon ederek randevuya gerek olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Tahminim, büyük şehirlerdeki servislerde randevu sisteminin uygulandığı şeklinde..
  • bu arada benim cam silgeç kolu üzerindeki---- simgesine tıklatınca ... km ifadesi litre ifadesi ort tüketim filan yazıyor. bu yol bilgisayarı mı oluyor kiii?? normalde yok diye beiliyorum benim araçta ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: hilter

şimdi benim arabanın 1 yıl kontrolünün yapılıp yapılmadığını nasıl bilebilirim ki? malum vatandaş ruhsat dışında bişey vermemiş arbayla ilgili olarak.

Aracınızın plaka, no/şase-motor no gibi bilgilerini herhangi bir Renault yetkili servisine vererek sorgulatabilir ve bakımının en son hangi tarihte yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ancak aracın eski sahibi, periyodik bakım için Renault yetkili servislerini kullanmamışsa yapacak bir şey yok.
  • tamam inş.
    turbox kardeşş.telefon açayım da öğreneyim. inşaallah yaptırmıştır serviste.. selametle
  • turbox teşekkürler. şimdi aşağıya inip el frenini indiricem.
  • bosh car servis çanakkalede varmış. yarın telefon edeyim şimdi kapalıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hilter

şimdi benim arabanın 1 yıl kontrolünün yapılıp yapılmadığını nasıl bilebilirim ki? malum vatandaş ruhsat dışında bişey vermemiş arbayla ilgili olarak.

Ah ah! aynı dert bende de var. arabayı 71000 de aldım. aldığım galerici 60000 de trigeri değiştirdim dedi. (adama güvenmiyorum). arabaya yamalı lastik takmış yamaları iç tarafa çevirmiş biz göremedik ankaradan çanakkaleye tabut üstünde gelmişiz. hemen lastikleri değiştirdim. en kısa zamanda gecikmiş 60000 bakımı için bosh car a gideceğim.
  • @turbox

halen bellı olmadı ocak aynın ilk haftası bellı olacakmıışş,şubat ayındada nasipse askerim
    ama büyük ihtimalle samsuna gideceğim.. bu arada samsunlu arkadaş varsa orada
    görüşebiliriz evdekiler ilgileneceklerde kimse bılmıyor kullanmasınıda ne yapacagım onuda bılmıyorum..en guzelı sennde dedıgın gıbı köyde uygun bır depo var oraya çekip bıranda örtecegım ızne geldıgımde muhtemelen kullanacagımm.

@akustik1979

malesef uzun dönem üniversiteyi okumadık şimdi 15 ay nasıl geçecek diye düşünüyorum allah razı olsun..inşallah kazasız belasızz
  • quote:

Ah ah! aynı dert bende de var. arabayı 71000 de aldım. aldığım galerici 60000 de trigeri değiştirdim dedi. (adama güvenmiyorum). arabaya yamalı lastik takmış yamaları iç tarafa çevirmiş biz göremedik ankaradan çanakkaleye tabut üstünde gelmişiz. hemen lastikleri değiştirdim. en kısa zamanda gecikmiş 60000 bakımı için bosh car a gideceğim.

Lastiklerin içe çevrilmesi gerçekten şeytani bir zeka!

Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

Muhtemelen, aracın lastik yanaklarında hasar meydana gelmiş ve kusurunu gizlemiştir. Zaten, latiğin tabanında meydana gelen patlamalarda -lastik yarılmadığı sürece- sorun yok, yama yaptırıldığında güvenle binebilirsiniz. Ancak yanaklarda meydana gelen (genellikle yanaklara falçata atan tinercilerin hareketi bu) patlaklarda, sorgusuz sualsiz değişim gerekiyor. Yanaklara yama yapılı lastik kullanıldığı zaman, sürüş güvenliği tehlikeye düşüyor.

En azından size satmadan önce lastikçilerden iyi durumda olan ikinci el lastik alıp takabilirdi.

Aracı bu şekilde satan kişi, durumdan haberdar ise yazıklar olsun!
  • @sessiz@saglıkcı

Hayırlı tezkereler olsun. Bildiğim kadarıyla sağlıkçı olduğunuz için, Samsun'daki Sahra ve Sıhhıye Okul'unda acemiliği yapacaksınız. Oradan sonra da Usta birliği.. Sayılı gün çabuk geçer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 24 Aralık 2008; 21:10:38 >
  • @sessiz@saglıkcı

Yine verdiniz sayfa başını bana..

Hep bekliyorumi ama yoksunuz..

Bir sonraki sayfaya umut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 24 Aralık 2008; 20:58:06 >
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.