Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ersincim her teslimatta ve servis ziyaretinde ustune basa basa ozellikle yaptıgımız bir uyarı bu, kesinlikle motoru yıkatmayın
    Can1043 ilgin icin cok cok tesekkur ederim bu arada, Cankaya'daki isimiz halloldu ugurlu geldiniz sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkimake -- 1 Mayıs 2007; 1:23:09 >
  • ben motorumu ıslak mendille temizliyorum arada..

Çok temiz valla kaputu açınca milletin gözünü alıo, bal dök yala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 1 Mayıs 2007; 1:23:21 >
  • En guzeli be Kaanım, ben de aldım bebek mendillerinden oooh miss
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alkimake

En guzeli be Kaanım, ben de aldım bebek mendillerinden oooh miss

ben renault marka olanları kullanıyorum gülfem abla

servisten bol bol zulalıyorum sağolsunlar arabanın her tarafından renault ıslak mendilleri fışkırıyor arkadaşlarda şaşırıyor

• nereye kadar ıslak mendıl yaw benım araba dızel oldugundan renkde kartopuarabanın kaput açtıgımızda beşiktaş renklerını goruyoz iğrenç oluyor valla gülfem zararı nedır?yanı bı zarar verıyor demekkı ama nedır onu da yazarsan sevınırım. bide transmitter olayına gıren oldumu (çakmaklığa takılıyor müzik dinliyorsunuz)hiç alan takan oldumu bide acaba onu aldıgımızda arabadan bır ayar yapıyoz mu acaba?yok sa tak müzik dınle bıde track çalıyorya bızımkı mp3 atabılıyoruzdurda dınleyebılıyormuyuz?aaxaba bu soruların yanıtını yazarsanız sevınırım herkese iyi forumlar

• Ersincim suyu iyice alınmıs nemli bir bez de isini gorur ıslak mendil yerine, metal aksam icin de mazotlu bez vb kullanabilirsin Motoru suyla yıkatmak elektronik aksama zarar verebilir, basına is acarsın sonra
  • yeni gelen kardeşlerime clioIII ları hayırlı ugurlu olsun iyi sürüşler dileklerimle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: clio_TR

nereye kadar ıslak mendıl yaw benım araba dızel oldugundan renkde kartopuarabanın kaput açtıgımızda beşiktaş renklerını goruyoz iğrenç oluyor valla gülfem zararı nedır?yanı bı zarar verıyor demekkı ama nedır onu da yazarsan sevınırım. bide transmitter olayına gıren oldumu (çakmaklığa takılıyor müzik dinliyorsunuz)hiç alan takan oldumu bide acaba onu aldıgımızda arabadan bır ayar yapıyoz mu acaba?yok sa tak müzik dınle bıde track çalıyorya bızımkı mp3 atabılıyoruzdurda dınleyebılıyormuyuz?aaxaba bu soruların yanıtını yazarsanız sevınırım herkese iyi forumlar

dostum ben kısaca motora vereceğin zararı şöyle açıklayayım.evinde kullandiğin bilgisayarı düşün ve bu bilgisayarın kasasını açıp içine hortumla su tutup yıkadığını düşün.vereceğin zarar hemen hemen aynıdır.bizim araçlardada elektronik aksam çok fazla olduğu için motorun suyla temas etmemesi en sağlıklı olanı.

• quote:

nereye kadar ıslak mendıl yaw benım araba dızel oldugundan renkde kartopuarabanın kaput açtıgımızda beşiktaş renklerını goruyoz iğrenç oluyor valla gülfem zararı nedır?yanı bı zarar verıyor demekkı ama nedır onu da yazarsan sevınırım. bide transmitter olayına gıren oldumu (çakmaklığa takılıyor müzik dinliyorsunuz)hiç alan takan oldumu bide acaba onu aldıgımızda arabadan bır ayar yapıyoz mu acaba?yok sa tak müzik dınle bıde track çalıyorya bızımkı mp3 atabılıyoruzdurda dınleyebılıyormuyuz?aaxaba bu soruların yanıtını yazarsanız sevınırım herkese iyi forumlar

Ersin kardeş! transmitter güzel bir olay fakat büyük şehirlerde pek işe yaramıyor. çünkü radyo kanallarının çoğu dolu olduğu için pek sağlıklı olmuyor. çızırtı oluyor. aracın kasetçalarlı ise kaset kiti çok daha başarılı olur ama tavsiyem sony gt30rn.
    ha illaki ben transmitter alacağım diyorsan arabada hiç bir ayar yapman gerekmez sadece radyo frekansını tranmitterı ayarladığın frekansa ayarlaman yeterli. ancak transmitterın frekansını mutlaka radyo yayını olmayan boş bir frekansa ayarla. bence çok zahmetli bir iş transmitterı ayarla mp3 çaları ayarla her defasında tek tek aç falan.

• quote:

Orjinalden alıntı: sporcu22

arkadaslar resimlerle su pacalığı banada tarif edermisiniz ....nereye nasıl takılıyo...ne işe yarıyo .....resim varsa memnun olurum ...

hocam paçalığın resmini alttaki linkte görebilirsin. takılmış hali forumda olması lazım istersen bir arama yap. takıldığı yer sanırım çamurluklar, arabanın üzerine çamur atmayı önlüyor sanırım.

http://urun.gittigidiyor.com/PACALIK-GUARD-RENAULT-MODELLER_W0QQidZZ4556298

• METİN VE SALİH arkadaslar tavsıyelerınız bılgılerınızı benımle paylastıgınız için oncelikle teşk ederım.

1- motoru yıkatmaktan vazgeçtim artık bende kolonyalı mendıl ve nemli bez kullanacağım

2-salih kardes;transmıtter ı ben sey için dusunmustum benım araba cd çalar ama TRACK çalaryanı transmitter takarsak ona mp3 atabılıyoruz ya hanı bızım arabada mp3 çalarmı yanı 1gb lık transmıtter aldığımızda içini mp3 ile doldurabılıyoruz ama bızım arabada dınleyebılıyormuyuz? asıl sorun orda yani

3-paçalık alacak arkadaslara benım tavsıyem almayın derım arabanın tozlanmasını çok az bır mıktar onluyor yanı ayrıca eteklerı yere sürünen sümüklü kızlara benzer araba bence hiç düşünme özelliklede bı link dekını çok dandik duruyor ama onceki sayfalarda siyah bır dynamık cliosu olan arkadas da vardı heralde yanlıs hatırlamıyuorsam ama o guzel olmustu orjınal servıste taktırmıstı galiba

4 arabasını modifiye eden arkadaşımız resımlerı sabırsızlıkla beklıyoruz.

• motor yıkatma ile ilgili şöyle bi tecribemi aktarmak istiyorum.benim eski aracımda clio idi şu an abim kullanıyo.ben yeni clio yu aldıktan sonra abim diğer clio nun motorunu yıkatmak için oto yıkamacıya götürdü. yıkamacı arkadaş motora baktıktan sonra yıkama riskine girmememizi ve motorun daha tertemiz olduğunu söyledi.araç 2000 kasım ayı doğumlu yanı yaklasık 7 yasına gırıcek.7 yıllık bir arabanın bile motoru temiz deniyosa yeni cliolarımızın motorunun temizlenmeye ihtiyacı olamdığını dusunuyorum.
    motor yıkaması ancak yağ kaçağı olan motorlar için uygun bence malum motora yağ aktıktan sonra temizlenmezse yüksek ısı ile yangın gibi sonuçlara varabiliyo.yeni teknoloji motorlarda yağ kaçağı pek alışılagelmiş bir olay olmadığından yıkatmayada ihtiyaç yok.en güzeli nemli bez ile temizlemek.
    bir de tavsiye eğer motorun kapağı gibi plasik kısımlarını parlatmak istiyosanız temizledikten sonra piyasada satılan torpido parlatma sütlerinden bir miktar sıkıp bezle uygularsanız..hem toz toprak pek fazla tutmuyo hemde plastık kısımlar pırıl pırıl oluyo...

• Ersincim transmitterın özelliği fm vericisi olmasıdır.30 metrekare alana yayın yapabilir. sonuçta yayınları fm radyodan dinleyeceksin. onun için kendinden hafızalı transmitter yada harici mp3 player bağlayacağın transmitter yardımıyla yüklediğin mp3leri radyodan dinleyebilirsin.

çünkü sonuçta fm radyodan dinleyeceksin.
  • Bence de motoru yıkama işi elektronik aksamlara uzun ya da kısa vadede zararı dokunur.
    Dolayısıyla satana kadar motoru suyla buluştrurmamak gerekir.
    Ama satmadan 1 gün önce yıkamada büyük fayda var.

İyi ve kazasız sürüşler.
  • bende geçen hafta arabamı yıkatırken yıkamacıya motoru yıkayıp yıkayamayacaklarını sormuştum. adam bana bu araçların motorunu yıkamadıklarını bunun çok riskli olduğunu söylemişti.bunun sorumluluğunu alamayacağını söyledi.
  • hıım yanı transmittere şarkı atacaz oda radyo frekansıyla bızım arabadan dınlettırecek ne olursa olsun ıster track ister mp3 yanı oylemi gene mı anlamadım yoksa motorda madem okadar hassah elektronık ıvırzırı neyse işte yanı sudan bu kadar etkılenmeyecek şekilde yapsalardı keşke ama nerdee adamlar malıyet olur dıye torpido işiği koydurmuyorlar kı
  • quote:

hıım yanı transmittere şarkı atacaz oda radyo frekansıyla bızım arabadan dınlettırecek ne olursa olsun ıster track ister mp3 yanı oylemi gene mı anlamadım yoksa motorda madem okadar hassah elektronık ıvırzırı neyse işte yanı sudan bu kadar etkılenmeyecek şekilde yapsalardı keşke ama nerdee adamlar malıyet olur dıye torpido işiği koydurmuyorlar kı

zaten genelde sıkıştırılmış format olan mp3 yükleniyor daha fazla şarkı alması bakımından.aynen anladığın gibi fm bandından transmitterine yüklediğin müziği dinleyeceksin.

• aslında motorun etrafındaki bir çok elektrikli aksamın plastik bir koruması var normal su almaya karşı ama tazyikli su sıkılırsa mutlaka içlerine su sızabilir. bunun için sakıncalı kanımca..
  • merhab,

elime bagaj lambası aparatı geçti, nasıl takılacak? lat yapısı hazır diye biliyorum.

deneyimi olan var mı?

foto varsa iyi olur.

bendeki araç aut. 1.5 65gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilloo -- 2 Mayıs 2007; 10:32:45 >
  • 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.