Şimdi Ara

CLASS 952C Sıcak Hava Üflemeli Havya Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Resimdeki CLASS 952C model hayvanın bir arızası var. Bu sayfayı yaşayan veya çözümü hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımınızı rica ediyorum. Ürünün garantisi yok...
    CLASS 952C Sıcak Hava Üflemeli Havya Arızası

Cihaz hiç çalışmıyordu, sigortası atmıştı değiştirdim. Şu an kalem havya kısmi gayet güzel çalışıyor. Hava üfleme kısmı anahtarı açtığınızda hava üflemesi düzgün çalışıyor, hava ayarını açıp kapatabiliyorum.. Ancak ısı ayarı yapamıyorum, kısılmıyor hava üfleme kısmının ucu adeta kıpkırmızı oluyor. Aç-kapat anahtarını 0 konumuna getirince hava üfleme ve rezistans bir süre daha çalışıp sonra normal olarak kapanıyor.
    Isı ayarı yapamamamdan dolayı biraz açık bıraksam uç yanacak, bu yüzden cihazı çalıştıramıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merduran -- 2 Nisan 2021; 21:46:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Dimmer kısmı arızalı olabilir. İçini görmek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Dimmer kısmı arızalı olabilir. İçini görmek lazım.

aynen hocam pot da sıkıntı vardır.

• pot değil voltaj ayarı yapan dimmer kısmı arızalı.

• Yanıtlar için teşekkür ederim. Cihazı söküp kontrol edeceğim.

• Dün bakma şansım oldu. Arızayı bulup düzelttim artık hava üfleme kısmı normale döndü.
    Arıza BTA08-600C isimli soğutucuyu monte edilmiş parçada triyak ta çıktı. Değiştirince düzeldi CLASS 952C Sıcak Hava Üflemeli Havya Arızası

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.