Şimdi Ara

Clash of Clans Kalkan kuralları Clash of Clans Shield rule

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, şimdi sizlere elimden geldiğince Clash of Clans oyunundaki kalkan kurallarını anlatmaya çalışacağım. Fakat şunu da hatırlatayım ki; bu oyunda bir kaç ayda bir güncelleme geliyor ve kurallar değişiyor ama şu anda kalkan kuralları şu şekilde.

Köyüme gelen son saldırıdan kalan 7 saatlik kalkanım var iken işe koyuldum,
    250 yeşil taş verip 'Bir Haftalık Kalkan' ı aldım ve aşağıdaki resimde görüleceği gibi oyun aynı kalkandan bir tane daha almama izin vermedi ve bu kalkandan bir tane daha satın alabilmem için 35 günlük geri sayımı başlattı. Toparlayacak olursam 'Bir haftalık Kalkan' satın alırsanız aynı kalkandan bir tane daha almanız için 35 gün geçmesi gerekiyor.
    Bu işlem sonunda 7 saatlik kalkanım var iken toplam 7 gün 7 saatlik kalkanım olmuş oldu.

Aynı kalkandan bir tane daha alamayınca 100 yeşil taş verip 'Bir Günlük Kalkan' ı satın aldım ve oyun bu kalkandan da bir tane daha almama izin vermeyerek 5 günlük yeniden satın alma geri sayımını başlattı.
    Bu ikinci işlem sonunda sonradan satın aldığım 'Bir günlük kalkan' toplam kalkan süremin sonuna eklendi ve 7 saat + 7 gün + 1 gün : 8 gün 7 saatlik kalkanım olmuş oldu.
    Kalkan satın alma işi bu kadar burada anlaşılmayan bir ayrıntı kalmamıştır herhalde.

Şimdi geçelim 'satın aldığımız kalkanlar sonrasında çoklu oyuncu uygulamasından saldırı yaparsak ne olur' bölümüne. Öncelikle şunu belirteyim 'Tek oyuncu' uygulamasındaki Goblin köylerine saldırı yaparsanız kalkan süreniz kısalmıyor fakat 'Çoklu oyuncu' uygulamasından saldırı yaparsanız her saldırınızda mevcut kalkanınızdan süre eksilmesi oluyor, hemde birkaç saldırıdan sonra bir güne varan süre eksiltmesi aşağıya her saldırı için mevcut kalkan süresinden yapılan eksiltmeyi ve görüntülerini koyuyorum.
    Saldırı 1 maliyeti: 3 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 2 maliyeti: 4 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 3 maliyeti: 5 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 4 maliyeti: 6 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 5 maliyeti: 8 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 6 maliyeti: 10 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 7 maliyeti: 12 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 8 maliyeti: 16 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 9 maliyeti: 20 saat kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 10 maliyeti: 1 gün kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 11 maliyeti: 1 gün kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 12 maliyeti: 1 gün kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 13 maliyeti: 1 gün kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 14 maliyeti: 1 gün kalkan süresinden eksilme
    Saldırı 14 maliyeti: kalkan tükendiği için kalkan süresi kısalma maliyeti yok

• saldırı yaptıkça kalkanda olan azalmayı öğrenmiş olduk vaybe 1gün oluyormus sonrada hep 1 gun olması daha da ilginc :D bu kadar taşı harcamaya gerek kalmadı saol
  • Ben bazen 250 taş verip 1 haftalık kalkan alıyorum. 5 inşaatçım var zaten ve biriken yeşil taşları böyle değerlendiriyorum.
    Kaynak üreticilerim son seviye, yılbaşı ve oyunun çıkış tarihi yıldönümü gibi özel günlerde 1 taş ile kaynak üreticileri hızlandırılıyor böyle günlerde ürettiklerimi yağmalamasınlar diye satın alıyorum.

5milyon 6milyon 7.5milyonluk bazı yükselmeler var bu kadar kaynağı biriktirmek çok çok zor, benim günlük ürettiğinden fazlasını yağmalıyor, 3milyon kaynak biriktiği zaman 1 haftalık kalkan alıyorum 6-7milyon kaynak birikmiş oluyor bir haftanın sonunda ve yükselteceğim askeri veya binayı yükseltiyorum.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.