Şimdi Ara

çizim yardımı lütfen!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben elektronik 1.sınf öğrencisiyim lütfen bana çizim pratiğimi arttıracak örnekler sunabilirseniz sevinirim

• nasıl bir cizim yani elektronik çizim programları yardımıyla birseyler cizmek tasarlamak istiyorsan aklına gelebilecek bütün devreleri olusdturabilecegin analizleri yapabilecegin multusim öneririrm
  • Çizim pratiği derken elle çzim yapmaksa maksadın kalem kağıt al Yok bilgisayarda devre çizmekse multisim de çizip çalıştırabilirsin, proteus ta da öyle...Diptrace var...
  • Eğer çizimden kastın baskılı devre çizimi ise bu konuda multisim-ultiboard, proteus-ares, eagle programlarından birini kullanabilirsin. Ama işin içine devre simulasyonunu da koyayım diyorsan multisim-electronic work bench veya proteus-isis programlarından birini kullanabilirsin.
    Ayrıca multisim ve proteus programları gördüğün gibi iki işi de yapabildiği için, devre şemalarının baskılı devreye aktarılması noktasında çok kolaylık çekersin. Kişisel tavsiyem PROTEUS 'tur. Bana eski alışkanlığım olan multisimi bıraktıracak kadar iyi bence... Mikroişlemcileri simule etmesi benim bu kararımda çok etkilidir. İyi günler...

Kolay gelsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanmj -- 2 Ocak 2006 22:33:36 >
  • arkadaşlar ben zaten proteus-ares circuitmaker pcb123 kullanıyorum ama daha 1. sınıfım bu yuzden çizim yeteneğimi geliştirebileceğim bir yardım istiyorum
  • Kardeş bence daha açık ve istediğini tam olarak yazarsan daha iyi yardım alacağından emin ol..
    Galiba çizim yeteneğini geliştirmek derken, bilgisayardaki elektronik çizim programlarında pratik yapmayı mı kastediyorsun... Dolayısıyla bilgisayarda çizmek ve baskı devresini çıkarmak için örnek birtakım devre şemaları mı istiyorsun...????
    Çizim yeteneğini geliştirmek başka nasıl olur bilmiyorum??
  • bende de eagle da hazırlanmış bir çizim var ama dosyayı acamıyorum eagle yani içinde ne var ne yok bilmiyorum kapkara bi görüntü cıkıyor nasıl acabilirim yardımcı olabilir misiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.