Şimdi Ara

Citroen c3- Opel Corsa- Peugeot 208 1,2 75hp hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum fiyatlar ortadayken sıfır araç almak istiyorum. Başlıkta belirttiğim araçlardan hangisini önerirsiniz ?

Bildiğim kadarıyla aynı motoru kullanıyor 3 araç. Bu araçlara sahip olan arkadaşlardan değerli yorumlarını rica ederim.

• Pejo grubu bana güven vermiyor. Şu corsadan bi arkadaşımda var durduk yerde multimedya ekranı gidip geliyor, arada bi başka dile geçiyormuş.

Servise gitmiş bakıyorlarmış, elbette ki bi pejo klasiği olarak sebebi belli olmayan bir elektronik arıza.

Tsi bi akım başlatsada her firma yapamıyor turbo benzini. 1.2 turbo benzini de yapamamışlar, şöyle kısa bi google taraması yaparsanız daha ilk deposu bitmeden sahibini üzenleri görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-007649809 -- 16 Mart 2021; 13:3:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarıyla bu motorlarda Turbo yok hocam.

• jeormormont kullanıcısına yanıt

Pardon hocam acele bakınca konuya dikkatimden kaçmış.

Yalnız elektronik konusunda iyi araştırın bence özellikle direk kullanıcıların olduğu yerlerde, model sayfalarında veya gruplarında güzel bi tarama yapın. Kimse dünya para veripte aldığı aracın sebebi belli olmayan arızalarıyla vakit kaybetmek istemez. Benim arkadaş daha ilk taksidini ödemedi, neyse şimdiden hayırlı olsun.

• Madem turbosuz baz model araclara bakiyorsunuz. Belki listeye 1.2 rio/i20 ve 1.0 80hp ibizayi da ekleyebilirsiniz hicam. Bunlar arasinda ibiza donanim olarak digerlerinden bir tik daha iyi. Ote yandan 1.2 82hp psa turbosuz motor epey verimli.

• electrun kullanıcısına yanıt

Turbosuzlara bakmıyorum aslında hocam 150,000 TL civarı araçlara bakıyorum da o fiyat skalasında çok bir seçenek yok gibi

• Bende 150 bütçe ile 2. El almaktan vazgeçip b sınıfı baz modelleri inceliyorum. Her ne kadar beğenmesemde clio tce 1.0 en iyi seçenek gibi duruyor. En azından motor olarak tatmin eder diye düşünüyorum. Aslında bi 30-40 daha çıkabilsek kia rio prestige di sanırım baya donanımlı bi araç 187 e falan satılıyodu. Ayrıca yine 180 e kia ceed var 1.0 turbo veya 1.4 motorlu olan. Benimde kafa karışık

Akşam bu fiyat skalasında modellerin donanımlarını bi masaya yatırayım detaylı inceleyelim

• ozgur kullanıcısına yanıt

Hyundai İ20 de var bu fiyatlarda ama o çok çekmedi beni

• i20 daha mantıklı bir seçenek olur kanımca. Pejo-Citröen'in albenisine kanmayın derim.

• Üçü de aynı araç. Donanım-fiyat olarak hangisi uygun gelirse o alınır. C3 iç hacim olarak biraz daha avantajlı fark olarak.

• Donanım olarak en iyisi C3. 141.000 civarına aldı arkadaşım daha 1 hafta önce.

• Ustam donanım istiyorsanız Kia Rio 1.2 Elegance Tekno bakabilirsiniz o fiyata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • figoelhan kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam siz yazınca baktım şimdi. Donanımı gayet güzel duruyor onu da inceleyeceğim.

• Arabayi araba yapan en onemli ozellik motorudur. O fiyata en iyisi 2020 1.0 tce touch cliodur. Ben olsam bu fiyata clio alirim.

• benımde 145-150 bın tl butcem vardı butun bahsettıgınız aracları ınceledım. 1.2 c3 sehır ıcı baya guzel ve tatlı uzun ol ıcın bıraz üzüyor. pejo kesinlikle o para etmez. corsa da baya bos bı paketle geliyor. sonuç olarak bende gıttım 1.0tce clio aldım 2020 model deri direksiyon ,7inc multımedya apple car play , arka park sensoru. en azından turbo motor her turlu 1.2 atmosferık motordan ıyıdır. tavsıyem bu paranız varsa clio da bakmanız. kalite olarak ucuk farklar yok arada hıcbırı bır polo degıl. polo 1.0tsi comf. 170bin tl bu arada.

• 2020 C3 Live aldım. (Geniş ekranlı, TR'ye nadir gelen Avrupa için üretilmiş bir paket. Sıfır fiyatından daha düşüğe ve 2k km'de. Böyle bir fırsat da kovalayabilirsiniz)

+Yakıt tüketimi güzel, üzmüyor.

+İçi çok ferah, eksper "biz bunlara suvcuk diyoruz" demişti hatta

+Tasarımı farklı

+Baz donanım harici olanlarda carplay vs mevcut.

+Yokuş kalkış, patinaj önleyici, start stop, tabela okuma, yorgunluk algılama gibi sistemler çok iyi çalışıyor

-Turbo yok, kalkışta çok atik değil, trafikte aksiyona çok girmemek gerek. (ki olması gereken bu) Biraz hız kazandıktan sonra problem yok.

-Çukur vs çok girip çıkmamak gerek, salıncak gibi sallar :)

-Tarih öncesinden kalma hız sabitleme kolunu kullanıyor hala

-Otomatik far, yağmur sensörü yok (baz donanımlarda)

-Arka camlar MANUEL (baz donanımlarda), ön camlar da otomatik değil (sonuna kadar basmanız gerek kapanması için)

Malzeme kalitesine girmiyorum, bu fiyatta çok konuşulacak mevzu değil.

İlk aklıma gelenler bunlar, varsa sorunuz yanıtlamak isterim

• Sanırsam C3 turbolu motor ile geliyor. O sebeple C3

1. Corsa
    2. 208
    3. C3 (tasarım olarak beğenmiyorum)
  • Hepsi turbosuz motor. C3 ve 208 16inç jantla geliyor. Corsa ise 15inç jant. Ayrıca C3 ve Corsada hız sabitleyici var ama 208de yok. C3de çetaş kampanyası ile 135bine satıyorlar bence gayet makul. Araç içinize sinerse alınır..

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt

Çetaş kampanyası nedir hocam 135 lira iyiymiş hemen bakayım ona

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.