Şimdi Ara

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
596
Cevap
11
Favori
155.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatlara bu sitelerden baktım ama alışveriş yapmadım

http://www.yedekparcabul.com/
    http://www.otoyedekparcaburada.com
  • beyler beni de c3 lü yapalim istanbuldayim uygun fiyata temiz dizel bir arac ariyorum km si 80 i fazla gecmemis 2007 eski olmayan bisey bakiyorum sahibinden com da pek bulamadim sizde de yardimci olurmusunuz lutfen ayni sartlarda clio hb de olabilir denk gelirse

c3 lerde abs yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One-Turk -- 30 Kasım 2010; 20:35:35 >
  • c3'lerin bazı modellerinde ABS yok
    c3 sahibi olmamıza rağmen ben clio3'u tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

c3'lerin bazı modellerinde ABS yok
    c3 sahibi olmamıza rağmen ben clio3'u tavsiye ederim

hanğilerinde yok eskilerdemi.
  • c3 lerin guvenlik paketli dışındaki 70 beygirlerde abs yok
  • benim 2004 de bile var .
  • model farketmiyor güvenlik paketi yoksa 70 bg liklerde 2009 model bile olsa ABS yok
  • saçma 70 bg lik sanki almayın diyorlar.
  • abiler ablalar, 2006 otomatik vites SX 1.4i modeli şehir içi ne yakar bilgi verebilir misiniz? aradım googleda bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldi

abiler ablalar, 2006 otomatik vites SX 1.4i modeli şehir içi ne yakar bilgi verebilir misiniz? aradım googleda bulamadım

5.5 ila 6 arası yakar.
  • sağolasın.
    otomatik ve 6 litre mi yakıyor şehirde? çok iyiymiş valla
  • tabi dizel için yanlış anlama olmasın benzinse 8 ile9 arası
  • ben de öyle tahmin etmiştim :)
  • benzinli otomatik için rakam verebilecek var mı
  • Bahsettiğiniz arabanın kullanıcısıyla konuşmuştum daha önce.

Yol bilgisayarı ortalamasının 7,5 ile 8,1 litre arasında değiştiğini söylüyordu.
  • 2005 model 69000 binde abs esp eps klima hız sabitleyici yağmur sensörü var. 2 cam otomatik.
    ne kadar eder acaba siyah renk ve
    değişen boya yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isqwild

2005 model 69000 binde abs esp eps klima hız sabitleyici yağmur sensörü var. 2 cam otomatik.
    ne kadar eder acaba siyah renk ve
    değişen boya yok sanırım.

16.5 ile 17.5 arası piyasası var bunlar galeri ve esnaf alış fiatları ona göre hesabını yap.
  • tabi bbu dizel 1.4 92 1.6 fiatları benzinli ise 2 ila 2.5 düşür. 14e almaya bak olmasa 14.5 satıgında zararın olmaz alırken kazanacaksın.i
  • Arkadaşlar 14 bin tl civarı araç aramaktayım. Normalde C3 düşünmüyordum. Lakin fiyatına göre sunduğu konfor ve donanım uygun. Anladığım kadarı ile 1.4 16v 92 bg'lik C3 hem performans hem de yakıt açısından tatminkar.
    Ancak anlamadığım bir nokta var ki gözümü ciddi derecede korkutmakta. Bazı kullanan kişiler çok masraf açtığından şikayetçi. Hatta bu kulüpte de vardı.
    Siz kullananlar ne düşünüyorsunuz.
    Gerçekten masraflı araçlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatsengul

Merhaba, Trabzonlu abi, Ben de bu hafta C3 kullanıcıları grubuna dahil olmaya hak kazandım. Listeye beni de eklersen sevinirim.

Ve hemen ilk sorularım hazır

Öncelikle aracım, 2005 C3 1.4 HDI 16V 92hp modellerinden. Ruhsatta Deniz mavisi diye geçiyor fakat metalik parlement mavisi renkli.
    Panoramik cam tavan, ABS, ESP, ASR, 6 airbag, çelik jant, sis farı, vs. donanımlara sahip.

Öncelikle ilk sorum CD player'dan. Öğrendiğim kadarıyla CD değiştiricim yok. Piyango çıkacak ya, önceki sahibi cd player'da disk sıkıştırmış. Eject tuşuna bastığımda çıt çıt sesler geliyor ama cd çıkmıyor(içinde kesin cd var ama) Bunu kendim çıkartabilir miyim? Servise mi gitmeliyim?

İkinci sorum: Aracım üstte saydığım donanımlara sahip ama, ya yol bilgisayarım yok ya da ben menzil/yakıt kullanımı bilgilerini görmeyi bilmiyorum. Ortadaki ekranın yanındaki tuşları da, silecek kolundaki tuşları da denedim, radyo, tarih, saat, dış sıcaklık bilgilerinden başka birşey göremedim. Direksiyonun arkasındaki ekranda da, bunlarla ilgili bilgi göremedim. Lütfen beni bu konuda aydınlatın.

Üçüncüsü: Radyo/CD player'in sağında ve solunda tuşlar/tuş yerleri var. Bunlardan sağdaki iki tanesinde tuş var, ama ne yazık ki üzerindeki desenler aşınmış. Alttaki(üçlü hizaya göre ortadaki) tuşun hız uyarı tuşu olduğunu biliyorum, ama üstteki tuşun ne işe yaradığını anlayamadım. Hemde sıkışmış sanırım basamıyorum. Sizce ne olabilir?

Dördüncü sorum, gittiğim referanslı özel servis, aracım 118000'de olmasına rağmen triger seti değişmeli hatta 90000'de değişmeliydi diyor. Ama kitapçıkta 180000 yazıyor. Kim doğru söylüyor?

Beşinci sorum, yine kitapçıkta 10/40W yazan yağı, servis 5/30W koymak lazım diyor. Hem de, kitapçıkta total önerilirken servis Castrol koyalım o iyi diyor. Siz ne dersiniz, hangisini koydurayım?

Bu sorularımla başınızı ağrıttığım için özür diler, kusruma bakmamanız konusunda ısrar ederim. Saygılarımla

Öncelikle aracınızda ESP yok , EPS var.

1) Daha kötü sonuçlar doğurmadan servise götürmenizi öneririm.

2) Aracınız 2005 modelin ilk partilerinden olabilir. Ortadaki konsol tek satırlı mı , çift satırlı mı ? Eğer tek satırlı ise yol bilgisayarı kadrandadır. Hız göstergesinin hemen altında.

Silecek kolundaki " o " tuşuna basıp kadrana hız göstergesinin altına bakın.

3) Sağ en üstteki aşınmış diye tabir ettiğiniz tuş çocuk kilitidir. Nasıl hor kullandıysa ilk sahibi nasıl sıkışmış anlamadum vallahi :)

4) Anlattığınız kadarıyla aldığınız araç biraz hor kullanılmış. O kilometrelerde değiştirilebilir. Kitapçıkta 180,000 diyor fakat ama o zamana kadar sorunlar doğurabiliyor. C3 sahibi başka bir abimde 160,000 km'de değiştirmişti kayışını. İnternette 140 binde değiştirenler görmüştüm. Benim aracımda bugün 90,000 kilometre oldu. Ama triger kayışı 90 binde değişmez çok erken yani.

5) Malesef bu konuda bilgim yok , yanlış yönlendirmek istemiyorum kusura bakmayın :(

Bu arada kaça aldınız aracı acaba?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.