Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar. Benim 2012 Model 1.6 Ehdi c4 aracım var. KM 175000, 150000 KM civarında Vites Kutusu Arızası eydana geldi. Baskı balata, şanzıman yağı ve Volan değişti. 2 Hafta önce yine Vites Kutusu Arızası verdi ustam beyini tamir ettirdiği i söyledi ve arıza giderildi. 5 gün önce tekrar etti. Bu kez arızayı bilgisayarla tespit edip service yazısını sildi. Ama şu an yine aynı arızayı verdi. Resmen yolda kaldım. Araç N pozisyonunda kaldı ve hiçbir vitese geçmedi. Bende akü başını ayırıp 10 dk. Sonra taktım. Yine service lambası yandı ama araç vitese geçti ve yaklaşık 50 km. Yaptı. Sorum şu tüm forumlarda Fren Müşiri yazmışlar. Ayrıca İstanbul Anadolu yakası iyi bir usta var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bıktım usandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harunistanbul H kullanıcısına yanıt
    Kartal köprüyü geçince ebay otomotiv Citroen servisi var tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • resurgence R kullanıcısına yanıt
    Şimdi konuştum 236 TL istediler şanzıman beyni güncelleme olmaz dedi tek beyin güncellenir dedi şanzıman beyni anca baskı balata volan değişirse düzelir gibi bişey saçmaladı İstanbul tekkar servisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

Şimdi konuştum 236 TL istediler şanzıman beyni güncelleme olmaz dedi tek beyin güncellenir dedi şanzıman beyni anca baskı balata volan değişirse düzelir gibi bişey saçmaladı İstanbul tekkar servisi
    Gözümün önünde şanzıman beyni güncellendi artı BSI beyni güncellendi, zaten sadece şanzıman beyni güncelleme ile aracın emniyet Kemer sesi dörtlülerin yanması şekli değişmez diye tahmin ediyorum çünkü Bir saatin üzerinde bir işlemdi ve gözümün önünde yapıldı,ustanın dediği bu araçta 3 adet beyin var biri bsi biri şanzuman beyni diğerini hatırlayamıyorum,üçünede güncel yazılım atılmış oldu gözü le gördüğüm içinde bence o usta mevzuyu anlamamış yada geçiştirmiş olabilir

Bencede işin kötüsü bu insanlara açıklamak daha zor olmadı bu yazdıklarini okutacam artık herşeyi geçtim fiyatta fais bildiğin iki katı ve her servis kafasına göre fiyat çekiyor bu arada belki tek güncelleme ile hepsi güncel oluyordur ondan emin değilim sormak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 28 Mayıs 2020; 11:41:17 >
    Gene başka servisle görüştüm aynı muhabbet dediler şanzıman sadece alıştırma oluyormuş aracı pcye baglayinca eger güncel yazılım varsa zaten atılır dedi bakalım yarın sabah gidicem artık kesinlestiririm bu muhabbeti

• quote:

Orijinalden alıntı: Harunistanbul

Herkese iyi akşamlar. Benim 2012 Model 1.6 Ehdi c4 aracım var. KM 175000, 150000 KM civarında Vites Kutusu Arızası eydana geldi. Baskı balata, şanzıman yağı ve Volan değişti. 2 Hafta önce yine Vites Kutusu Arızası verdi ustam beyini tamir ettirdiği i söyledi ve arıza giderildi. 5 gün önce tekrar etti. Bu kez arızayı bilgisayarla tespit edip service yazısını sildi. Ama şu an yine aynı arızayı verdi. Resmen yolda kaldım. Araç N pozisyonunda kaldı ve hiçbir vitese geçmedi. Bende akü başını ayırıp 10 dk. Sonra taktım. Yine service lambası yandı ama araç vitese geçti ve yaklaşık 50 km. Yaptı. Sorum şu tüm forumlarda Fren Müşiri yazmışlar. Ayrıca İstanbul Anadolu yakası iyi bir usta var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bıktım usandım
    Arkadaşlar dün ve daha önce "Vites Kutusu Arızası" konusunda yazmıştım. Dün beni yolda bırakan arıza bugün yok. Hatta aracı Pendik sanayide ustaya götürdüm bilgisayara bağladılar arıza kaydı bulamadılar. Aklım almıyor. Var mı iyi bir Cıtroen şanzımancı?

• quote:

Gene başka servisle görüştüm aynı muhabbet dediler şanzıman sadece alıştırma oluyormuş aracı pcye baglayinca eger güncel yazılım varsa zaten atılır dedi bakalım yarın sabah gidicem artık kesinlestiririm bu muhabbeti
    Asıl ayrıntı şanzuman güncellemeyle alıştırma(kalibrasyon)farklı şeylermiş benim baskı balata kavrama çok iyi durumda ama kararsızlık vardı şanzımanda, ustam yetkili serviste yeni güncel yazılım artıralım dedi ve devamı yukarıda yazdığım gibi

Büyük ihtimalle bsi a yeni yazılım atılınca hepsine işliyor sanırım hocam çünkü servis yetkilisi telefonda usta ile görüşüp yanındayken cevap verdi bana

• quote:

Büyük ihtimalle bsi a yeni yazılım atılınca hepsine işliyor sanırım hocam çünkü servis yetkilisi telefonda usta ile görüşüp yanındayken cevap verdi bana
    Olabilir hocam bama ustanın telafuzu şanzuman beyni ve bei beynine yeni yazılım attık şeklinde p yüzden bende o şekilde yazdım,zaten kemer ikaz sesi ve araç açılırken dörtlülerin hızlı değilde yavaş yavaş yanıp sönmesindende anlaşılır yeni yazılım sanırsam

• Arkadaşlar aracında far sararma sorunu olupta çözüm bulabilen varmı youtubeden izlediğim zımparalama ve kimyasal buhar uygulamaları bir kaç ay sonra eski halini alıyormuş,SPECSOL adında bir sprey var bilen uygulayan yada başka bir çözüm bulabilen var mı?

O işlemler sonrası şeffaf folyo ile kaplanarisa daha uzun dayanır. Ama sonunda yine sararır. Üstünde ki clear coat adı verilen vernik tabakası zımpara ile alındığı için vernik atılsa dahi eskisi gibi olmaz bu seferde atılan vernigin işçiliği sebebi ile aydınlatma performansı düşer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Benim C4 e-hdi Exclusive aracım var. Yeni aldım. Bu aracı gündüz farlarını bir türlü yakamadım. Ekrandan açık yapıyorum ama olmuyor. Aracı kapatıp açınca yine kapalıya dönüyor. Ayarları nasıl kaydedeceğiz. Tanıla ya basıyorum yine olmuyor. Var mı bunun çözümü. Yardım eder misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestij06 -- 28 Mayıs 2020; 21:22:5 >
  • prestij06 P kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız multimedya da sıkıntı olabilir. Normalde olması lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hzr34 H kullanıcısına yanıt
    Aracın kendi orijinal multimedyası hocam. Sadece gündüz farı değil. Ayarladıklarımı kaydedemiyorum. Kaydet hangi tuşla nerede acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: prestij06

Aracın kendi orijinal multimedyası hocam. Sadece gündüz farı değil. Ayarladıklarımı kaydedemiyorum. Kaydet hangi tuşla nerede acaba?
    Sistem kendisi kayit eder.
    Yani parametre değiştiği anda kayıt yapılır.
    Herhangibir tuşa basmanıza gwrek yok.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Harunistanbul

Arkadaşlar dün ve daha önce "Vites Kutusu Arızası" konusunda yazmıştım. Dün beni yolda bırakan arıza bugün yok. Hatta aracı Pendik sanayide ustaya götürdüm bilgisayara bağladılar arıza kaydı bulamadılar. Aklım almıyor. Var mı iyi bir Cıtroen şanzımancı?

Alıntıları Göster
    Yetkili servise yada güncel yazılımı kullanan özel servise gidiniz.
    Zira geçmiş hata kayıtlarına bakarak sorunu görebilirler.
    Bu arada fren müşürünü kontrol ettirin yada değiştirin.
    100 tl maliyeti var, sanziman hatasını genelde ondan yapıyor.
    Orijinal parça öneririm.

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Yok hocam maalesef kaydetmiyor. Bilgisayara bağlatıp aktif ettireceğiz artık. Bi sıkıntı var ama anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: prestij06

Yok hocam maalesef kaydetmiyor. Bilgisayara bağlatıp aktif ettireceğiz artık. Bi sıkıntı var ama anlayamadım.
    Istanbulda regi elektronik var.
    Oraya bir danışın derim

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Çok tşkler hocam. Bir de son soru c4 e-hdi 2014 Exclusive modelinde gündüz far var özelliği var mıdır bilginiz var mı hocam? Yoksa boşa uğraşmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestij06 -- 29 Mayıs 2020; 19:41:1 >
  • 
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.