Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: onurcakmak
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.367
Cevap
380
Favori
1.527.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bende araç ciddi niyetlendim bayi ile konuştum ve Eylül ayını bekleyeceğim. Şuan ki aracım 1.0 TSİ Polo r line paket. Artık çekirde aile olacağım için SUV model araç düşünüyorum. Ama şuan yorumu takip ettiğimde çok eskiye gidemedim dizel ses konusu galiba bazı kişilerde sıkıntı yatırıyor. Bundan önceki aracım golf dizel di şimdi benzinli kullanıyorum ama c5 de dizel e daha yakınım. Dizel takıntım yok çokta yol yapan biri de değilim. Sizce ne dersiniz benzin mi dizel mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mstf.s M kullanıcısına yanıt
    Range var range var yine de çok dayılanmayalım.

• yussko kullanıcısına yanıt
    Ben şimdiki aklım olsa benzinli alırdım. Ancak bunu yılda 10-15 bin km yapan biri olarak söylüyorum. 20bin+ yapıyorsanız dizelin gürültüsüne katlanılabilir.
    Belki de bu gürültü olayı dizel için normaldir ama 20 sene benzinli kullanınca ve ilk kez dizel alınca ben alışamadım.

Citroen’de bir muhatap bulabilirsem yapacak bir şey var mı diye soracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordarren

Range var range var yine de çok dayılanmayalım.
    Üstadım aynen range var range var.Biz kafa tutacagımız range' i biliriz.1.500 k lik abi range lere saygimiz sonsuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yussko

Merhaba bende araç ciddi niyetlendim bayi ile konuştum ve Eylül ayını bekleyeceğim. Şuan ki aracım 1.0 TSİ Polo r line paket. Artık çekirde aile olacağım için SUV model araç düşünüyorum. Ama şuan yorumu takip ettiğimde çok eskiye gidemedim dizel ses konusu galiba bazı kişilerde sıkıntı yatırıyor. Bundan önceki aracım golf dizel di şimdi benzinli kullanıyorum ama c5 de dizel e daha yakınım. Dizel takıntım yok çokta yol yapan biri de değilim. Sizce ne dersiniz benzin mi dizel mi ?
    Cevap cok basit.

Ekonomi istiyosaniz diesel.
    Konfor istiyosaniz benzinli..

Yillik km nizi ortaya koyun cevap ortaya cikar..

Ayrica dieselin gelisimi ve gelinen durum ile ilgili olarak bir yazı paylaşacam.Onuda okuduktan sonra karar verin...

Saygilar..

• lordarren L kullanıcısına yanıt
    Benim dizel almaktaki ısrarım yakıt konusu yol konusu değil aslında. Özellikle bu tip c suv lar olsun BMW Mercedes olsun hala insanımızda dizel takıntısı var. Benim buradaki önceliğim, olurda aracı satmaya karar verdiğimde araç elimden çabuk çıksın. Yoksa kesinlikle önceliğim benzin. Sonuçta 300 bin liralık bir araç alıcam ve sıkıntıya düştüğümde satmak istediğimde çabuk çıksın elimden araç. O yüzden dizel e yakınım aslında. Sahibinden e girdiğinde bile 205 dizel 23 benzinli araç satışta. Her ne kadar dizel konusunda ben bile ilerde kullanmayacağını bildiğim halde her 2 yada 3 senede bir araba değiştiren biri olarak elimden kolay çıkan bir araç olsun isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yussko

Benim dizel almaktaki ısrarım yakıt konusu yol konusu değil aslında. Özellikle bu tip c suv lar olsun BMW Mercedes olsun hala insanımızda dizel takıntısı var. Benim buradaki önceliğim, olurda aracı satmaya karar verdiğimde araç elimden çabuk çıksın. Yoksa kesinlikle önceliğim benzin. Sonuçta 300 bin liralık bir araç alıcam ve sıkıntıya düştüğümde satmak istediğimde çabuk çıksın elimden araç. O yüzden dizel e yakınım aslında. Sahibinden e girdiğinde bile 205 dizel 23 benzinli araç satışta. Her ne kadar dizel konusunda ben bile ilerde kullanmayacağını bildiğim halde her 2 yada 3 senede bir araba değiştiren biri olarak elimden kolay çıkan bir araç olsun isterim.
    Satiş konusunda bence 2 versiyonuda satmakta çok zorlanacagınızı düşünmüyorum.
    Benim görüşüm dünyayı okuduğumda Özellikle diesel araclara olan bakışın gelecek yıllarda negatif şekilde değişecegini düşünüyorum.
    Aslında bu konu cevre duyarliligi ile ilgili oldugundan icten yanmali motorlarin hepsi yani benzinlilerde etkilenecektir.

Ama bu konuda sicili cok kabarik olan diesel cephesi..
    Keşke hibrit yada elektrikli alabilsek..ama zor..
    Saygilar..

• Ayrica şunuda belirtiyim.hyunda tucson bu ulkede gecen seneye kadar benzinli satildi ve satis rekorlari kirdi. Hala 2. Elde satislari iyidir.

Onemli olan kasanin begenilmesi ve ulkemizde diesel takintisindan cok boya takintisi var.arac duzgun olsun yeter..

Bence c5 in kasasida cok begenildi. O yuzden satisda bir sorun olmaz..

• Ayrica .cok ayrica oldu..

Ben araci subat ayinda 250 k ya aldim.su an sari sitede 300k isteniyo.4 ayda 50k koydu.saçmalik.o yuzden 2 sene sonra verdiginiz 300k komik bir rakam olacak bu gidisle..

Ben suan 260 k satis fiyati koysam.hemen satilir.Bu fiyatta zararim yok 10k kardayim.4 ayda..

Yani turkiyede hangi versiyon olursa olsun zarar etmessiniz..5 lira alt fiyat yazarsiniz olay biter..

Ben dünya gözüyle bir de dizel deneyeyim diyerek aldım. Zaten benzinli shine paket de yoktu. Ama şimdi gelen Avrupa araçlar ile seçenekler artmış durumda.

Benzinli Shine SX paket tam aradığım paket. Bisiklet taşımak için çeki demiri istiyordum ve bu pakette var. Kendi aracıma taktırmak istedim orijinali için 10bin TLye yakın masraf çıkardılar.

Çekiş kontrol yok sadece. 2 çeker bir araçta olmasa da olur gibi geliyor.

Bu arada fiyatlar iki üç haftada bile yaklaşık 15000 TL artmış durumda. Olay çılgın bir yere gidiyor.

• lordarren L kullanıcısına yanıt
    Benimde olmazsa olmasın hafızalı elektrikli koltuk yanılmıyorsam nappa koltuk mu ne diye geçiyor shine pakete ekstra geliyor. Var mı böyle extra önerdiğiniz donanım. Bisiklet olayı benim için çok önemli bir nokta değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yussko -- 4 Temmuz 2020; 0:8:3 >
    Ben Şubat ayında dizel aldım. Eski aracım 1.0 Eco TSI Ibiza idi. Ne yalan söyleyeyim, o sürüş keyfini arıyor insan. Ama konfor muhteşem. Aynı motor şanzıman 2016 picasso var eşimde, ona göre C5A çok konforlu ve çok sessiz.

Evet dizel motor sesi var ama soyle söyleyeyim, 2016 picassom 2018 yılına kadar 5 sene kullandığım 1.6 TSI leondan daha sessizdi. C5A picassoda da sessiz.

1.6 benzinli C5A çok çok daha iyi olacaktır.

İkinci elde de kesinlikle sorun yasayacinizi düşünmüyorum. Şöyle dusunun, C5A ekonomi kasan kuruş hesabı yapan kesimden çok konforu ön planda kesimi hedefliyor. Başarısı da satışlar ile ortada.

• Arkadaslar bende 1.6 puretech shine sx alarak araniza katildim.sali veya carsamba araci teslim alicam insAllah.tecrubelerinizden faydalanmak isterim ilerleyen surecte...
    YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR
    YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

• xao kullanıcısına yanıt
    Benim için de ön planda konfor zaten o sebepten c5 ile ciddi ilgileniyorum. Ben zaten satarken sorun yaşayacağımı kesinlikle düşünmüyorum kesinlikle satarım ama aracı 1 haftada satmak var bir de 1 ay da o yüzden mi dizel dedim ama benzinde şimdi aklımı çelmeye başladı. Size göre benzin alın dersiniz galiba. Doğru mu ?

En önemli ve özel durumu bu aracın : otoyol paketi
    2: olarak ise 180 beygir 1,6 benzin motoru
    3 kriter ise ısıtmalı titreşimli deri elektronik hafızalı koltukları

• cinman C kullanıcısına yanıt
    Peki benzinlide yakıt verileri nedir bilginiz var mı ? Dizel ile kıyaslamak istersem ? Yani ikisininde verilerini biliyor musunuz net olarak bayi bilgileri anlamında değil ?

Benzin yüksek güç , düşük hacim ve yolcuları ile 2 tona yaklaşan araç asla ekonomik olamaz
    Ekonomi için alınmaz

• xao kullanıcısına yanıt
    Ve ayrıca dizel araç kullanıcısı olarak yakıt verileri nelerdir ?

Her 100 Km de benzin 14 TL pahalı ( 3 Temmuz 2020 yakıt fiyatları ile )
    1000 km de 140 TL
    10 bin km 1400 TL
    Bence bir şey değil
    Benzin alın ve 1,7 ton aracın 100 km hıza 8 saniyede ulaşmasının keyfini sürün

• cinman C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.