Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.122
Cevap
24
Favori
78.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emre00

Merhabalar, Cactus ile ilgili bir şey sorabilir miyim sizlere?

Bildiğim birşeyse👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Cactus un 2017 modeline kadar direksiyonunda derinlik ayarı olan modeli var mıydı acaba biliyor muydunuz ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre00

Teşekkür ederim. Cactus un 2017 modeline kadar direksiyonunda derinlik ayarı olan modeli var mıydı acaba biliyor muydunuz ?

Yok diye biliyorum.

• Merhaba arkadaşlar.

2015 Cactus 1.2 Benzin Shine Paket araç sahibiyim.

Son zamanlarda motor yağ basıncı ile ilgili çok kısa süreli anlık arıza almaktayım.

Yağ değişimi filtre değişimlerini de bakımdan çok önce yaptırdım ancak bir sonuç alamadım.

Özellikle İstanbul'da trafiğin içine girdiğimde dur-kalk artmaya başlatınca aracı hareket ettirirken ekranda 1 saniyeden daha kısa süreli "Motor Arızası - Düşük Yağ Basıncı. Aracı durdurunuz" uyarısı alıyorum. Aynı şeyi yokuşta dur-kalk yaparken de yaşamaktayım.

Şu aralar sıcak havalarda dikkat ettiğim bir durum da aracın kliması açıkken daha fazla yaptığını gözlemledim.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ben bir türlü çözüm bulamadım. Bir kaç ustaya da gösterdim bir sorun yok dediler test sürüşü de yaptılar ama nedense servisten çıkınca inatlaşır gibi ben kullanırken yapıyor.

• semihkz S kullanıcısına yanıt
    Emin olmak istiyorsanız silindir basınçlarını ölçtürün. Belki elektronik bir problem. Daha kötüsü ise blokta bir çatlak var. Araç ısınınca gençleşiyor ve basınç düşüyor. Bir sürü senaryo yazılabilir.Silindir basıncını ölçtürün.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2016 1.6 shine paket aracımı yaklaşık 1 ay sonra satacagım. 2017 trafik çıkışlıdır, komple siyahtır. Kapılardaki korozyondan dolayı Citroen servisi 4 kapımı da garanti kapsamından değiştirecek. Şu an kapıların Fransa'da ki fabrikadan gelmesini bekliyorum. Değiştirip hemen satacagım. Büyütmek zorunda kaldım daha dogrusu :) 1 yaşında bir bebeğim ve yolda olan 1 tane daha var :))

Full Citroen servis bakımlıdır. 2 ay önce alternatör V kayışı değişti.

3 ay önce ağır bakımları yapıldı + olarak diskler ve balatalar da değişti.

3 tane tramer cıkıyor, totalde 7000 TL lik. 2 tanesi bana ait, kaza değiller, sadece kaskoyu kullanarak yaptırdıgım seyler.

• Araç geri geri çıkarken ön tampona vurdu. Tamponu onarmışlar hatta bildiğim kadarıyla boya dahi yok. Sol farın baglantı ayagı kırıldı diye yenisi takmıslar cıkan tutar 3600 :)
    • Hazır tamponu sokmusken dediler radyatörde ezikler var su an calısıyor ama ilerde sıkıntı cıkarabilir hazır tampon sokuluyken değiştirelim sizde gelin 2. formu acalım kaskoya dediler. OK dedim. İşçilik dahil 3100 TL yazmıslar :)
    • Diğer 500liralık kaza da benden önceki sahibinin kazasısağ çamurluk düzelttirilmiş serviste o kadar. yani sıfır kaza ama 3 tramer maalesef.

Bu arada 20- 25 gün önce Pasta Cila yaptım. Şahane oldu, siyah olunca ekstra guzel oluyormus, bilmiyordum :)

145.000 KM diyelim. aktif kullandıgım için. yakıt ortalaması 4.7 istanbulda. İsteyen olursa Port Bagajım var yazın cok işime yaradı onu da vereceğim. Malum bebek olunca eşya cok fazla oluyor maalesef.

İlgilenen ya da isteyen olursa yazabilir, numara paylaşabilirim.

• arkadaşlar kışlık lastik ebatları nedir bu aracın? 205/50/17 mi? kılavuza baktığımda bir de 205/55/16 görüyorum. siz hangisini kullanıyorsunuz? araç 1.6 hdi. yazlıklar 205/50/17.

• fassili F kullanıcısına yanıt

bende de var hocam yarın servise soracağım siz çözüm bulabildiniz mi?

• Merhaba deneyim sahibi kullanıcıların bilgi ve tecrübesine ihtiyacım var. Paylaşırsanız çok mutlu edersiniz.

Malumunuz yakıt fiyatları 26TL üzerine çıktı. 2016 Dizel Otomatik Cactus aracım var.

Sıklıkla şehir içi kullanıyorum. İlk kez uzun yola gideceğim.

Malum araçta devir saati yok o nedenle hangi devir aralığında kullanayım diye soramıyorum.

Örneğin hangi hız aralığında kullanırsam tüketimi az olur?

Az yakıt yakması için kullanım önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kim o -- 2 Haziran 2022; 3:7:34 >
  • kim o K kullanıcısına yanıt
    6. Vites 80-90

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SoNSuZ.MaVi S kullanıcısına yanıt

Bilgi ve deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

• Merhabalar. Ağustos başı gibi bu araçtan almayı düşünüyoruz. 2015-2016 dizel 1.6 olanından. Az çok araştırma yaptım ama kullanlar arkadaşlar tavsiye eder mi? Farklı dizaynı ile bizi çekti araba özellikleri de bize yeterli arka pencere ya da camların tek tuşla kapanmaması falan bizim için sıkıntı değil. Kapı altlarının paslanması tüm araçlarda var mıdır? Bir de km olarak malesef fiyattan dolayı 100-140bin km alabiliyoruz. Bu kmlerde bu araç alınır mı?

• mcancakar M kullanıcısına yanıt

o km lerde alınır motor sanjıman anlamında 200 bine kadar bakılarını yaptırın bir sıknıtı olmaz düzgün kullanılmış olsun yeterki,konforu kullanışlılığı bakımdan baya memnun kalırsınız ancak 2. eli tasarımından dolayı düz c4 ler kadar tutmadı düz c4 o yüzden daha mantıklı rahat satarsınız.

• Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı arkadaşlar? 85 bin bakımı ne kadar tutar ayrıca

• Merhaba arkadaşlar. Sorum Cactus modellerine hakim, tecrübeli arkadaşlara:

Cactus 1.2 e-VTi shine veya Cactus 1.6 e-Hdi shine arasında kaldım. Fiyatları aşağı yukarı aynı.

Hangisini tercih etmeliyim. Motor gücü benim için çok önemli değil. Sonuçta rally yapmayacağım.

Önemsediğim konular, yakıt sarfiyatının düşük olması ve extra masraf çıkarmadan parça ücretinin uygun olması.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?

• Dediğiniz 2015ler için geçerli değil eksik bilgi olmus

• 2017 dizel cactüs aldım tuş boyatma yapmak istiyorum yardımcı olabilecek varmı ?

• bu araç apple carplay ya da android auto'yu minimum hangi yıl modelinde ve hangi paketinde barındırıyor. 2016 shine'larda olmadığını gördüm ama apple'nin sitesinde gördüğüm kadarıyla 2017 shine'larda var sanırım.

kullananlar olup olmadığı konuusnda destek olabilir mi

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Bende 2017 var ama car play veya android auto yok

• Bir niyetlendik 2014 2016 model arası almayı yakıtı nasıldır ? herkes az yakar diyor nediyorsunuz alınırmı bu paralar ?

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.