Şimdi Ara

ÇİN MALI TELEFONUNUZUN İMEİ Sİ HANGİ ESKİ TELEFONA AİT BAKINIZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
33.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: onurcuruk

ben yaptım ikisindende Nokia 6150 çıktı sorun olmaz dimi

ŞİMDİ İNTERNETTEN BAK BAKALIM NOKİA 6150 NİN WAP VE GPRS VARMI? VARSA GPRS VE WAP A GİRERKEN SORUN OLMAZ.EĞER WAP VE GPRS YOKSA WAP A HİÇ GİRME..
  • Nokia 6150
    Boy (boy X en X gen.) 129 x 47 x 28
    Ağırlık 141 gram
    Konuşma Süresi 270 dakika
    Bekleme Süresi 250 saat
    Ekran 5 satır grafik ekran
    Zil 35 monofonik zil sesi
    Melodi Programlama Yok
    Hesap Makinesi Var
    Tarih Var
    Saat/Alarm Var
    Telefon Hafızası Telefon + SIM (405 adet)
    Dahili Modem Yok
    İnfra-Red Göz Yok
    Değişebilir Kapak Yok
    Şebeke GSM 900/1800 Dual band
    Son Aranan Numaralar Var
    Cevaplanan Çağrılar Var
    Cevaplanmayan Çağrılar Var
    Titreşim Yok
    Oyun Var
    Pil Türü Li-On
    Sesle Arama Yok
    WAP Yok
    BlueTooth Yok
    GPRS Yok
    Sesli Komutlar Yok
    Radyo Yok
    Ajanda Yok
    SD/MMC Kart Yuvası Yok
    Entegre Kamera Yok
    Akıllı Metin Girişi (T9) Hayır
    Resimli Mesaj Hayır
    MMS Hayır
    EMS Hayır

ÇİN MALI TELEFONUNUZUN İMEİ Sİ HANGİ ESKİ TELEFONA AİT BAKINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alageyik34 -- 18 Temmuz 2008; 20:10:27 >

• Hayırlı olsun alageyik34 kardeşim onunla sakın wapa ve gprsy girme oparotörler seni kuş gibii avlarlar.
    benimkide motr T190 wap var gprs yok...
  • He yok benim tel değil bu, onurcuruk adlı arkadaşın. Benim 2 telefon da sağlam (eski telefonlar olduğu için sorun yok:-)) yeni düşündüğüm çift hatlılar için korkuyorum
  • garip ama farklı bir sorum olcak ben anycool t828 almayı dusunuyom.. ve elide bozuk olarak motorola mpx200 bide nokia 5210 var...

ben anycoll alırken bu telefonların ime lerini.. aldıgım tele yuklete bilirmiyim acaba...?????

yoksa bu işlem yurt dısındamı oluyor..????
  • Doğu bank da ve kadiköy de bunları yapanlar varmış diye forum da duydum....ama kimse bu konuda konuşmuyor.Yasal olmadığı için...
  • Böyle soru olmaz ki....

Telefonun kaçak-kayıtsız olduğunu kabul ediyorsun demek !?

Elbette ki bütçene göre telefon arıyorsun.. Ama bu telefonların sadece tv-ses özelliği seni yanıltmasın. Bunların hepsi saçma sapan sahte ürünlerdir... Ve inan bana 3-5 gün kullandıktan sonra telefonu tanıyıp 'keşke almasaydım' diyecek pişman olacaksın... Bunlara kesinlikle ve kesinlikle yazılım vb. uygulamalar yüklenmiyor. 'Ben yükledim kullanıyorum' diyen kişilerede pek riayet etme. Yine de sen bilirsin....

Senin sorunun cevabı... Telefonlara imei klonlanması yasal bir uygulama değildir !
  • 1.)Panasonic EB-GD67

2.)CECT T689

benim t819 ada bunları kopyalamışlar:d 2 sindede internet var sanırım ama sim 2 ye mesaj geldı ve kapandı 25 ytl ye yapıyolar ama ustune gıtmedım
  • sametle kardeş 1.imei de sorun yok güzel ama ikinci imei CECT T 689 yazıyor diyorsun o model zaten çin malı o yüzden kapatılmıştır.Belki de o modelin imei si kullanımdadır.OPERATÖR BİE İMEİ DEN İKİ VE DAHA FAZLA KULLANIM TESPİT EDİNCE KAPATIYOR.SENİNKİ DE KULLANIMDA DEMEKKİ. Yakın zamanda burada kapanma hikayelerini bol bol okuyacağız.geçmiş olsun diyorum.sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 19 Temmuz 2008; 15:53:48 >
  • Dielim benim orijinal telimin imeisini birisi kopyaladı kullanıor. Gsm operatörü de farketti, 2sini de blokladı. Ne yapılabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alageyik34

Dielim benim orijinal telimin imeisini birisi kopyaladı kullanıor. Gsm operatörü de farketti, 2sini de blokladı. Ne yapılabilir?

Operatör orijinal telefonu kapatamaz.. imei no'su copy olan telefonu kapatır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanki -- 19 Temmuz 2008; 17:50:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: inanki

quote:

Orjinalden alıntı: Alageyik34

Dielim benim orijinal telimin imeisini birisi kopyaladı kullanıor. Gsm operatörü de farketti, 2sini de blokladı. Ne yapılabilir?

Operatör orijinal telefonu kapatamaz.. imei no'su copy olan telefonu kapatır...

Çok doğrudur.

• yanlıs bılgı aynı anda kullanıldıgı tespıt edılen tum ımeıler kapatılır...
    orjınal sahıbı FATURA IBRAZ EDEREK gerı actırabılır...
  • Orjinal imeilin konuşmaya başladığı tarih ve alınma tarihi ve de modeli garantili aldığın anda operatörün kayıtlarına geçiyor.BU KONUDA 3 OPERATÖRDE BELLİ BİR HAVUZU KULLANIYORLAR .Bu konuda gerekli açıklama zaten operatörlerce yapıldı.Bu nedenle marka ve de seri nosu(İMEİ)kayıtlı telefonun sinyalleri KESİNLİKLE KAPATILMAZ ....Bütün operatörler bu konuda zaten kayıt tutuyorlar.BU KONUDA GARANTİLİ FATURALI ALMISSAN KESİNLİKLE KAPATILMAZ ..
  • tekniğini bilmiyorum ama operatör nasıl anlıyor ki imei'nin hangi telefona ait olduğunu?
  • Satılan telefonların ithalat belgeleri var bu ithalat belgelerinin birer kopyası 3 operatörede gönderiliyor.Bu markalar ve de modeller ilk sinyalı aldığı an 3 operatörün kullandığı imei havuzuna düşüyor.Bu havuzda muhafaza ediliyor.Havuzda ki telefonlardan herhangi birisi iki sinyal verdiği an hangi operatöre aitse o operatöre marka mödel ve ithalat izinlei otamatik olarak yükleniyor.Bu yüklemede havuzdan istenen ithalat belgesi bilgilerine bakılıp telefonun bilgilerine ulaşıyorlar ve de garantili yasal olan telefona dokunmadan kaçak olan telefona otomatik mesaj gönderiliyor.farklı farklı operatörlerden de denersen aynı mesajı alıyorsun.Bu konuda operatörledeki edindiğim bilgilerden yola çıkarak bu nu yazdım.ileriye doğruda konu ile ilgili operatör açıklamalarınıda yazabilirim.YARDIMCI OLDUMSA NE MUTLU .....sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 19 Temmuz 2008; 21:00:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ARIKAN

Orjinal imeilin konuşmaya başladığı tarih ve alınma tarihi ve de modeli garantili aldığın anda operatörün kayıtlarına geçiyor.BU KONUDA 3 OPERATÖRDE BELLİ BİR HAVUZU KULLANIYORLAR .Bu konuda gerekli açıklama zaten operatörlerce yapıldı.Bu nedenle marka ve de seri nosu(İMEİ)kayıtlı telefonun sinyalleri KESİNLİKLE KAPATILMAZ ....Bütün operatörler bu konuda zaten kayıt tutuyorlar.BU KONUDA GARANTİLİ FATURALI ALMISSAN KESİNLİKLE KAPATILMAZ ..

quote:

McOrco: yanlıs bılgı aynı anda kullanıldıgı tespıt edılen tum ımeıler kapatılır...
    orjınal sahıbı FATURA IBRAZ EDEREK gerı actırabılır...

Yanlış bilgi değil.. Operatörün böyle bir uygulaması olamaz. Klonlanmış imei yüzünden operatör, asil imei kullanıcısını sorumlu tutamaz..
    Hakan'ın da dediği gibi, imei numaraları operatörller tarafından zaten kayıt altında..

Fatura ibrazı ile imei açtıranlar olmuştur.. Ama bu uygulama için geçerli değildir.

• quote:

Satılan telefonların ithalat belgeleri var bu ithalat belgelerinin birer kopyası 3 operatörede gönderiliyor.Bu markalar ve de modeller ilk sinyalı aldığı an 3 operatörün kullandığı imei havuzuna düşüyor.Bu havuzda muhafaza ediliyor.Havuzda ki telefonlardan herhangi birisi iki sinyal verdiği an hangi operatöre aitse o operatöre marka mödel ve ithalat izinlei otamatik olarak yükleniyor.Bu yüklemede havuzdan istenen ithalat belgesi bilgilerine bakılıp telefonun bilgilerine ulaşıyorlar ve de garantili yasal olan telefona dokunmadan kaçak olan telefona otomatik mesaj gönderiliyor.farklı farklı operatörlerden de denersen aynı mesajı alıyorsun.Bu konuda operatörledeki edindiğim bilgilerden yola çıkarak bu nu yazdım.ileriye doğruda konu ile ilgili operatör açıklamalarınıda yazabilirim.YARDIMCI OLDUMSA NE MUTLU .....sevgiler

Süper açıklama

İyi

• quote:

Satılan telefonların ithalat belgeleri var bu ithalat belgelerinin birer kopyası 3 operatörede gönderiliyor.Bu markalar ve de modeller ilk sinyalı aldığı an 3 operatörün kullandığı imei havuzuna düşüyor.Bu havuzda muhafaza ediliyor.Havuzda ki telefonlardan herhangi birisi iki sinyal verdiği an hangi operatöre aitse o operatöre marka mödel ve ithalat izinlei otamatik olarak yükleniyor.Bu yüklemede havuzdan istenen ithalat belgesi bilgilerine bakılıp telefonun bilgilerine ulaşıyorlar ve de garantili yasal olan telefona dokunmadan kaçak olan telefona otomatik mesaj gönderiliyor.farklı farklı operatörlerden de denersen aynı mesajı alıyorsun.Bu konuda operatörledeki edindiğim bilgilerden yola çıkarak bu nu yazdım.ileriye doğruda konu ile ilgili operatör açıklamalarınıda yazabilirim.YARDIMCI OLDUMSA NE MUTLU .....sevgiler

çok saol ayrıntılı açıklamaların için, belki çok düz düşünüyorum, ama benim takıldığım nokta şu, tamam sinyal gidiyor, operatörler bakıyorlar izinlere tamam. Ama gelen imei numarası aynı zaten. Yani x telefonu ve y telefonunun imeileri aynı. operatör ahmetcell baktı aha dedi burda bir olay var. belgelere baktı tamam garantili bir telefon. ama hangisi garantili onu nasıl anlıyor. x telefonu da y telefonu da aynı imeinin yanında başka bilgi de göndermesi lazım. Telefonlara özgü klonlanamayan bir bilgi. İmei numarası sadece bir kukla gibi duruyor.
    sözün özü, aynı imei numaralı telefonların orijinalliği nasıl anlaşılıyor?

• ALAGEYİK34 KARDEŞİM ...İLK SİNYAL DİYORUM. TELEFON İLK ALINIP KART TAKILDIĞINDA İLK SİNYALİ ALIYOR.ZATEN İLK SİNYALİ KOLONLANMIŞ TELEFONDAN ALMAZ.NEDENİ İSE O İMEİL NUMARASINI ZATEN KİMSE BİLMEZ DİYORUM.SATILIP KART TAKILDIĞINDA İLK SİNYALİ VERİR VE DE BU SİNYAL TARİHİ OTAMATİK HAVUZA GİRER DİYORUM...ŞU ANDA ALDIĞIM GARANTİLİ TELİN İMEİ SİNİ KİSE BİLEMEZ ZATEN SEVGİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 19 Temmuz 2008; 21:22:52 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.