Şimdi Ara

Çıldırtan Klavye Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Durum anlaşılamayan bir saçmalık olduğu için video yükledim. Videoyuda durduramadım 30 saniyede anlarsınız durumu. Video
    Olay şu arkadaşlar, zabıt katipliği için klavye çalışıyorum. Bir tane klavye vardı eskiden a4 tech km-720 model ps/2 çıkışlı, klavye almamak adına bunu kullanayım dedim, dizüstü bilgisayarıma çevirici ile bağladım ancak şöyle bir sorun var nedenini anlamadığım bir şekilde bilgisayarı başlatıp bir süre klavyeyi kullanınca tarayıcımda (opera) sekmelere ve adres çubuğuna tıklanmıyor.Bir siteye girmem için sürekli yeni sekme açmam ya da alt+d kombinasyonunu kullanmam lazım.operayı kapatıp açsam bile devam ediyor, farklı tarayıcılarda farklı sorunlar oluyor operalık bir durum değil. Örneğin brave tarayıcısında sekmeler arasında geçiş yaparken tıkladığımda direk sekme kapanıyor. Ayrıca bazen yazarken basılı tutmadığım halde bir anda bir tuş basılı tutmuşum gibi yazıyor. Örneğin arkadaşım yazarken arkadaşşşşşşşşşş oluyor o 0,5 saniye klavye kitleniyor tabi. Anlayamadım hangi tuşu basılı kalsa böyle yapar bir türlü çözemedim. Çevirici adaptörde mi sıkıntı oluyor bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. İşsiz işsiz birde yeni klavye almak istemiyorum :( zaten çeviricilere toplamda 20 tl verdim biri çalışmadı ikincisini aldım klavyenin böyle yapacağını hiç tahmin edemedim.

• Hocam 20 liraya USB girişli klavye alırdınız
  • Mr. Decent kullanıcısına yanıt
    Ya şöyle her klavye olmuyor A4 Tech almam lazım oda 50 TL den başlıyor artı kargo elimde olanı kullanayım dedim. Aslında burda sorun nasıl böyle bişi olabiliyor sinir oldum inat ediyorum şuan. :D
  • Yani sorunun klavyeden mi dönüştürücüden mi olup olmadığını anlamak adına ps2 girişi olan bir bilgisayar bulmanız ve onda aynı işlemleri yapmayı denemeniz lazım öncelikle. Bence çeviricilerde sorun vardır.
  • Genelde bu tip sorunlar çeviricilerden kaynaklanıyor. Ucuz yollu bi çeviriyle işi kotarayım diyorsunuz ama kazın ayağı öyle olmuyor işte.

Kısacası büyük ihtimal çeviricinizde sorun var. Klavye de neden sorun olsun ki? çip desen çipi yok, program desen programı yok. Yani uyuşamamazlık diye bi sorunu da olamaz kanımca. Tabi sallıyorum bunları, mantıken düşüncelerim yalnızca.
  • Evet çevirici arızalı malesef insan ps2 usb çeviricisinden pek marifet beklemiyor kalite aramıyor ama aramak gerekirmis onu öğrendik
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.