Şimdi Ara

Çikolata ve orkide 35 tl yanmaya devam ediyor ( mobil uygulama) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
22
Favori
19.160
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulunduğunuz yerde stok varsa kesinlikle alın bu fiyata yılın f/p ürünü. Ben tek orkide için 70tl ödediğimi bilirim. Orkide gayet iyi bakılmis ve çikolatalar gayet kaliteli. Öyle dandik değil her iki üründe.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR.U

quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Ben daha önce sipariş vermiştim sabah 9.30da kendime verdim 12.30 da geldi ist.. çiçek kısa bişey geldi aman aman beğenmedim 3-4 karış boyu var. merakım gitmiş oldu:)

bu çiçeğe nasıl bakılır su vermek gerekirmi bilen varmı ölmesin?

Rica etsem güncel resim paylaşırmısınız, Kız arkadaşıma göndericem öylesine :) rezil olmayalım.

buyrun

Çikolata ve orkide 35 tl yanmaya devam ediyor ( mobil uygulama)

https://store.donanimhaber.com/41/0b/f3/410bf393b9045f576d1652abaf25c593.jpg

gene canını sevdiğimin sitesine resim yüklenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BèRuTTì -- 4 Ocak 2018; 14:13:41 >

• BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    Çok güzel 😃

• Niye bilmiyorum ama kendime çiçek aldım. Bu arada mobil ile felan değil direk siteden aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shephardlove -- 4 Ocak 2018; 14:39:34 >
  • bitmiş sanırım :(
  • Hocam daha 10 dakika önce aldım.
  • Stokta yok diyor dünden beri giriyorum ama bir denk getiremedik.. Var mı bir yolu arkadaşlar?

• Ben de yarım saat kadar önce alacaktım kuruş olduğundan hesaba 35 atmış ablam. Ulaşıpta değiştirene kadar stok bitmiş biraz hayal kırıklığı olmuştu ama az önce mesaj geldi siparişinizi tamamlamam isterseniz tıklayın diye. O şekilde stok olmamasına rağmen siparişi verebildim. Bakalım gönderecekler mi.

• ındrım kodu olan var mı arkadaslar baska bır cıcek alacam da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shephardlove

Hocam daha 10 dakika önce aldım.

valla stokta yok diyor hocam şanssızlık heralde
  • evet aynen stok bitmiş sanırım..
  • Benimkini de getiediler. Henüz uçlarındaki çiçekler çıkmamış ama taze çiçek geldi. Yani solgun ölü bir şey değil. Saksı işi de şeffaf değil babam fidanlıkta çalışıyor bakalım gelince sorayım değişmesi gerekiyor mu diye.

• Konu sahibine teşekkürler.Bulundugum bolgede stok varmış.Siparisi geçtik.Insallah yüzümüzü kara çikarmaz

• Resimdeki orkidenin geleceğini sanmıyorum Migros’taki orkidenin aynısı gelecektir bence, Migros’ta 22 tl

• bu orkidenin bakımı nasıl olucak ? geldiği saksı içinde sadece sumu vereceğiz daha önce hiç evde orkide beslemedikte
  • Çikolata ve orkide 35 tl yanmaya devam ediyor ( mobil uygulama)

boyutu gayet güzel 2 günden beri eşe dosta haber vere vere totalde sipariş sayım 10 u geçti.
  • Orkide Bakımı İçin pratik Bilgiler

1. İlk olarak orkideler için en önemli şeyin ısı olduğunu söyleyerek başlayalım. Düzenli olarak yaz ve kış, 15 derecenin altına düşmeyen oda sıcaklığında orkideleri rahatlıkla büyütebilirsiniz.

2. Orkideler için ikinci unsur ise ışık çünkü bir orkidenin günde 15-16 saat ışık alması gerekiyor. Doğrudan güneş almayan bol aydınlık yerler orkide için ideal bir yer seçim olur. Orkideniz için tül perde ile örtülü, pencereye yakın ama doğrudan pencere karşısında olmayan bir yer seçmelisiniz. Kış aylarında ise floresan ışığı orkide için yeterli olur. Burada size küçük bir ipucu verelim. Yeterli ışık alan orkide yaprakları canlı ve parlak bir yeşil iken az ışık alan orkide yaprakları ise sarı ve kirli bir yeşile bürünür, orkidenizin ışığını buna göz önünde bulundurarak ayarlayın.

3. Işıktan sonra orkidelerin sulanmasına geçelim. Klor ve kireç taşıdığı için musluk suyundan ziyade oda sıcaklığında yağmur suyu veya memba suyu kullanmak daha akıllıca olur. Sulama zamanı olarak üst toprağın kurumak üzere olduğu zamanı seçmelisiniz. Yarı kuru yarı nemli toprağı, orkidenin yapraklarını ve çiçeklerini ıslatmadan sulayın.

4. Toprak olarak ise normal toprak yerine orkidelere özel torf kullanmalısınız çünkü normal toprakta orkideler yeterli beslenemez.

5. Toprağa değinmişken saksı değiştirme zamanından da bahsedelim. Orkidelerde saksı değiştirirken en önemli nokta çiçeksiz dönemde bunu yapmak ve eski saksıya oranla biraz dana büyük bir saksı seçmekten geçiyor.

6. Orkidelerin havalandırılmasına gelince yaz ya da kış basık ve havasız ortamlarda yaşamadıklarını unutmayın. Doğrudan rüzgar almayan ama mutlaka günde bir iki defa havalandırılmış odada orkidenizi rahatlıkla büyütebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ONUR.U

quote:

Ben daha önce sipariş vermiştim sabah 9.30da kendime verdim 12.30 da geldi ist.. çiçek kısa bişey geldi aman aman beğenmedim 3-4 karış boyu var. merakım gitmiş oldu:)

bu çiçeğe nasıl bakılır su vermek gerekirmi bilen varmı ölmesin?

Rica etsem güncel resim paylaşırmısınız, Kız arkadaşıma göndericem öylesine :) rezil olmayalım.

buyrun

Çikolata ve orkide 35 tl yanmaya devam ediyor ( mobil uygulama)

https://store.donanimhaber.com/41/0b/f3/410bf393b9045f576d1652abaf25c593.jpg

gene canını sevdiğimin sitesine resim yüklenmiyor

Bunun neresi küçük ya? :) çok güzel görünüyor.

• Çikolata ve orkide 35 tl yanmaya devam ediyor ( mobil uygulama)

Çiçekleri çok güzel boyutu filan iyi bugün teslim edildi

• Çiçek ve çikolata çok iyiydi bence

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.