Şimdi Ara

Çiğköfte Salonu Açmadan Önce İstişare Etmek İstiyorum; fikri olan bu başlığa gelsin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
7.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar İstanbul'da çiğköfte salonu açmak istiyorum.
    Sünnet üzere istişare etmek için bu başlığı açtım.

franchising sistemi ile mi anlaşayım; yoksa bağımsız olarak mı dükkan açayım.
    franchising sistemine vereceğim 15-20 milyar + masrafı farklı şekilde mi değerlendireyim?

Çiğköfte dükkanı ortalama kaç kilo satar?

Beyin fırtınası yapalım inşaAllah

• Sattıran isin olur çoğu zaman.Bir markanın bayiliğini almak daha mantıklı gibi çünkü kendiniz bir yere gelmek için çabalamanız lazım ve belli bir ün yapmanız zaman alabilir.
  • Sünnet olmasa sormayacaktın yani

Komagene öneririm.
  • Komagene iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahlaki Adam

Komagene iyidir
    Eniştem pazartesi istanbulda 'hacı usta'dan bayilik aldı.
  • Aleyküm Selam .( nokta )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvodor_07

Aleyküm Selam .( nokta )
    Apıkoğlu..
  • Aleykum selam

İsim satışta önemli rol oynar. Mesela kayseride ben adıyamandan başka yemem. Serince var mesela yada komagene felan . Sevmiyorum oraları sadece Adıyamanlı dan yerim aynı şekilde düzcede de . Bence adıyamanlı bayisi alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Her isi ters giden adam

Aleykum selam

İsim satışta önemli rol oynar. Mesela kayseride ben adıyamandan başka yemem. Serince var mesela yada komagene felan . Sevmiyorum oraları sadece Adıyamanlı dan yerim aynı şekilde düzcede de . Bence adıyamanlı bayisi alın
    franchising sistemi ile işe başlanırsa ilk etapda yaklaşık 40,000 TL gibi bir sermayeye ihtiyaç var ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mihman7878

franchising sistemi ile işe başlanırsa ilk etapda yaklaşık 40,000 TL gibi bir sermayeye ihtiyaç var ama.

Alıntıları Göster
    hacı bende baya araşştırdım. üni öğrencisiyim . iniversitenin yanında açıcaktım ama yeni açılan komagene tüm hayallerimi alt üst etti. ama ben bundan alacaktım. tadı güzel istersen bi bak
    http://www.samsatcigkoftecisi.com/duyuru4.html

• Adıyaman çiğ köftecisi ömer usta fena.

Bu resmin olmadığı yerler bayimiz değildir.
  • inş"A"llah yazınca sevap mı işledin kardeş ? Gereksiz hareketlerle bozmayın şu dili. Bu kafayla gidersen ister dünyanın en iyi çiğköftesini yap yine de batarsın.

Edit : Türkçe'de kelime içinde bir harf büyük yazilmaz. Anlatmak istediğim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelmüftü -- 19 Kasım 2014; 12:27:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelmüftü

inş"A"llah yazınca sevap mı işledin kardeş ? Gereksiz hareketlerle bozmayın şu dili. Bu kafayla gidersen ister dünyanın en iyi çiğköftesini yap yine de batarsın.

Edit : Türkçe'de kelime içinde bir harf büyük yazilmaz. Anlatmak istediğim bu.
    aleykum selam.
    balıkesirde abuzer usta var bayilik veriyolarmı bilmiyorum ama eğer veriyosalar kaçırma. bi ara bende düşünmüştüm uygun fiyatlı birşey istiyosanhttp://www.cigkoftemiss.com/ 5 bin lira herşey dahil sanada sadece dükkan kiralamak kalıyor 15 ayda taksit yapıyolardı en son. 200 kilo çiğ köftede hediye ediyolar. en dandik çiğ köftenin kilosu bile 15 lira. sadece hediye çiğ köfteyi satsan 3 bin lirayı rahat geri çevirirsin. tadıda güzel öyle dandik değil. eğer lise ilk okul yakın biyere açarsan her türlü gider.

• Battalbey
  • sırf para kazanmak için dükkan açmayın ya. bi durumun içine 3 gram çiğköfte koyuyorlar 3 tl para alıyorlar. öyle yapacaksan hiç girme. mesela ali fuatta bu çiğköfteci var adını unuttum her gittiğimde banko 3 kişi var sırada. ekmek kuyruğu gibi kuyruk olmuştu bir seferinde. fiyat 2.50 bazen bitiremiyorum yarısı kaliyo dürümün. dolu dolu ohh
  • quote:

Orijinalden alıntı: EciVeci

sırf para kazanmak için dükkan açmayın ya. bi durumun içine 3 gram çiğköfte koyuyorlar 3 tl para alıyorlar. öyle yapacaksan hiç girme. mesela ali fuatta bu çiğköfteci var adını unuttum her gittiğimde banko 3 kişi var sırada. ekmek kuyruğu gibi kuyruk olmuştu bir seferinde. fiyat 2.50 bazen bitiremiyorum yarısı kaliyo dürümün. dolu dolu ohh
    Bazı çiğköfte firmaları ilk açılışta bedelsiz olarak 200-300 kg çiğköfte veriyorlar; bunu sattığınız taktirde bize ödeyeceğiniz isim hakkını herhalükarda karşılamış olursunuz diyorlar.

Benim kafamdaki projeyi gerçekleştirebilmem için en kaliteli çiğköfteyi bulmam lazım; bir kere tadına bakan gece yarısı paket servisi arayıp sipariş verebilmeli. Yani tadı çok farklı ve insanların genelinin damağına hitap edebilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelmüftü

inşAllah yazınca sevap mı işledin kardeş ? Gereksiz hareketlerle bozmayın şu dili. Bu kafayla gidersen ister dünyanın en iyi çiğköftesini yap yine de batarsın.

-rep
  • İmlan varsa bi dukkandan hem cigkofte sat hemde borek
    Liselere yakin bi yerde acman sana iyi bi kazanc saglar lise ogrencileri markaya bakmaz fiyata bakar

Okudugum lisenin karsinda vardi (komegene) okuldan gunde minumum 30 durum ayran satisi aliyodu(cikislar haric)
    (Adamla baya samimi olduk soylerdi kactane sattigini)
    Guzel bi mekan bulup acarsan yurursun
  • Hocam bahsettiğin türden iki çiğköfteci biliyorum, ikisi de çok lezzetli, gecenin bi köründe arayıp çiğköfte sipariş ettiğim çok olmuştur. Birisi franchising ile kurulmuş bir firma (damga çiğköfte) öbürü ise tahminimce kendi markalarını oluşturmayı tercih eden bir çiğköfteci, çünkü başka yerde görmedim franchising değil sanırım (küçükçekmece/cennet'te zirve çiğköfte). Yani hangi yolu tercih edersen et, en iyisini yapmaya bak. Yoksa arada kaybolur, 2 aya kepenk indirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

İmlan varsa bi dukkandan hem cigkofte sat hemde borek
    Liselere yakin bi yerde acman sana iyi bi kazanc saglar lise ogrencileri markaya bakmaz fiyata bakar

Okudugum lisenin karsinda vardi (komegene) okuldan gunde minumum 30 durum ayran satisi aliyodu(cikislar haric)
    (Adamla baya samimi olduk soylerdi kactane sattigini)
    Guzel bi mekan bulup acarsan yurursun

Okul çevresinde açmanın bu şekilde avantajı var haklısınız;
    fiyat konusuna gelince; ortalama dürümün fiyatı 2-3,5 TL arasında değişiyor. İçine en fazla koyanı 80 gr filan çiğköfte koyuyo.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.