Şimdi Ara

Çift çekirdek dört çekirdek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadşlar hep bahsediyoruz çift çekirdek dört çekirdek ama bu çekirdek nedir ne işe yarar

çift çekirdek olursa ne olur olmassa ne olur gibi konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim

bide okudugum forumlar da şöyle konuşmalar oluyor onlarıda merak ettim

diyorlarki bu oyun 4çeikrdek desteklemiyor falan bu nedir

not.çekirdek çıtlarsın gibi espiriler yapmayalım

• quote:

Orjinalden alıntı: HKNCLSKN

arkadşlar hep bahsediyoruz çift çekirdek dört çekirdek ama bu çekirdek nedir ne işe yarar

çift çekirdek olursa ne olur olmassa ne olur gibi konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim

bide okudugum forumlar da şöyle konuşmalar oluyor onlarıda merak ettim

diyorlarki bu oyun 4çeikrdek desteklemiyor falan bu nedir

not.çekirdek çıtlarsın gibi espiriler yapmayalım

yük arabası yapacağın işlem olsun.atlarda işlemci...

uygulama çift çekirdek destekliyse arabayı iki at çekecek,
    4 çekirdek destekli ise 4 at

tek çekirdekler öldü,devri kapandı
    çift çekirdek her zaman iyi.

evet 4 çekirdek desteklemiyorlar-henüz...
    ama destekledikleri zaman baya farkedecek sanıyorum çünkü bir inceleme vardı(bulursam koyayım)
    4 çekirdek destkliydi.
    2.4 ghz hızındaki q6600 e8600 ı bile geçmişti.

• Konu biraz eskimiş bile olabilir ama ben hâlen daha tam oturtamadım işin doğrusu.
    Çift çekirdekle, dört çekirdekli işlemcilerin tek farkı çalıştırılan program sayısında ortaya çıkıyorsa eğer eş değer hızlardaki çift çekirdekli ve dört çekirdekli iki işlemci tek bir program çalışırken aynı performansı mı verirler yoksa çekirdeklerin sadece biri kullanımda olur ve dört çekirdekli daha kötü bir performans mı ortaya koyar? Ya da belki aynı soruyu şöyle sormam gerekir: bilgisayar kullandığı programlarda kaç çekirdeği kullanacağını nereden biliyor? İki tane çok 'hafif' program için iki farklı çekirdeği kullanmaya gerek yok örneğin. Bunu nasıl ayırt edebildiğine dair bir cevap ya da bir link gönderen olursa çok sevinirim. (Cahil kaldım bu konularda :))
  • Günaydın...

www.google.com.tr
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.