Şimdi Ara

Chrome ustalarının bile görmezden geldiği sorun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazılım bilgim pek iyi değildir bu yüzden bu konuda destek aldığım en baba forum burası. Ancak forumlarda bir kaç kod ve ayarla ustalığa terfi edenlerin itinayla kaçındığı bir sorun tespit ettim. Bu bir çok forumda dile getirilmesine rağmen klasik "en iyisi format at" la biten tavsiyeler dışında çözüm öneren çıkmamış, ben Chrome ustalarına sesleniyorum eğer gerçekten bu tarayıcı hakkında bilgi sahibiyseniz yardımcı olun lütfen.

Sorun şu; Chrome gayet stabil çalışırken geçtiğimiz hafta windows toplu bir güncelleme gönderdi, ardından flash da kendini güncellemek istedi hepsi okey. Bilgisyar sorunsuz olarak yükledi ve bu olaydan sonra chrome stabil olarak çlışmaya devam etti. Ancak daha sonra bilgisayarı uyku modundan tekrar başlattığımda sorun ortaya çıktı. Chrome açılıyor fakat sayfanın yüklendiğini gösteren dönen daire dışında hiç bir hareket olmuyor. İnterneti unutun kendi ayarlar, yer imleri, uzantılar gibi menü işlemlerinde bile aynı sorun yaşanıyor. Chrome bembeyaz yüzüyle hasta şekilde masaüstünde yatıyor, bu uzun beklemeler sonunda bazen "Sayfa açılmıyor" uyarısı verip bana ne yapacağımı sorsa da dikkate almıyor. Bu olaydan sonra kaldırıp regeditten temizleyip yeniden kurdum ama yok sorun devam ediyor. Hatta son seferlerde artık yüklemeye bile çalışmıyor.

Bu işelmler sırasında birşey dikkatimi çekti ne zaman Chrome başlatsam ve ya kurmaya çalışsam görev yöneticisinde Flashplayer Plugin'e ait iki işlem çıkıyor.. Bunun dışında görev yöneticisi, güvenlik duvarı, bağlantı kablosu, antivirüs, kullanıcı hatası vs yok..

Yardımlar için şimdiden teşekkürler..

• Hiç çözüm yok mu?
  • Merhaba Google Chrome Programını Program Ekle - Kaldır'dan Kaldır.

Başlat - Ara (Diğerlerinde Farklı Olabilir) Yolunu Takip Et.

Gizli Dahil Tüm Dosyalarda Google Chrome Yaz Ara.

Bulduklarını Bulamayana Kadar Teker Teker Sil. (Shift + Delete)

CCleaner Programını Kullanarak Çerezleri Temizle Ve Regedit'i Temizle.

Bunları Yaptıysan Google Chrome Yeniden Yükleyebilirsin.

Başka Yollar'da Var. En Basiti Bu. Kolay Gelsin. :)

Hayırlı Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 16 Temmuz 2013; 15:22:40 >
  • Bunların hepsini denedim, teşekkürler... Ama çözüm değil maalesef
  • Google Chrome Ayarlar'ından Tarama Verilerini Temizledin Mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 16 Temmuz 2013; 15:40:53 >
  • Merhaba Regedit'den Chrome Sil Derim Ama Bilmiyorsan Regedit Kullanman Bilgisayarın Çökmesine Neden Olabilir. (Perfect Uninstall Programını Yükle Programlar'da Sildiğinden Halde Görünüyorsa Görünmeyene Kadar Kaldır) Düzelir Umarım.

Rica Ederim.

Hayırlı Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 16 Temmuz 2013; 15:49:33 >
  • Gözü karartıp regeditten chrome ile ilgili ne varsa sildim, hızımı alamadım google ile ilgi ne varsa sildim appdata vs tüm gizli dosyalarda bulabildiğim herieyi sildim, yeniden başlattım ccleaner ile yemizledim, regediti temizlettim.. Yetmedi sistem geri yükleme yaptım vs... Ama durum aynı, sadece bana özgü değil bu forumda da başlık açılmış ama cevap yok..

Chroem kendi ayarlar sayfasını bile açmıyor yükleniyor diyor öylece kalıyor... Hangi işelmi yapmaya kalakarsanız kalkın sonuç beyaz sayfa ve yükelniyor işareti..
  • Windows'da Google Chrome'un yüklemesini manuel olarak kaldırma

https://support.google.com/chrome/answer/111899?hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 17 Temmuz 2013; 2:06:30 >
  • Sen olmasan koca forumda el uzatan yok, teşekkürler hocam. Ancak ben bunları denedim malesef çözüm olmadı.. Olayı google forumlarına taşıdım ordada ses yok;)
  • Rica Ederim. Düzelir Umarım. Görüşmek Üzere. Hoşçakal. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 19 Temmuz 2013; 2:37:33 >
  • Google'ın beyaz sayfada kalmasını ve sayfaları açmamasının sebebini kendi adıma çözdüm. Bende antivirüs olarak Avira İnternet Security yüklüydü ve bu antivirüsün "Web Koruması" sekmesinin yapılandırma ayarlarında Ipv6 desteğini etkinleştir seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırınca sorun halloldu. Eğer benim gibi sorun yaşayanlar varsa bu yöntemi de bir göz önünde bulundursunlar. Şuan cevabı chromedan yazıyorum..

Çözüm arayıp da yardım bulamayanlar için paylaşıyorum..
  • Merhaba Bende Chromium Install Olduğu İçin Yükleme Sorunum (Olamaz) Sorunu Olan Arkadaşlara Kolaylıklar Dilerim. Hayırlı Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 20 Temmuz 2013; 1:45:08 >
  • Kullanıcı verilerindeki problemden kaynaklanıyor olabilir.

"C:\Documents and Settings\KULLANICIADI\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data" bu yoldaki

User Data klasörünün ismini Backup User Data olarak değiştirip Chrome u açın.

Not:KullanıcıAdı kendi kullanıcı adınız olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z123456 -- 20 Temmuz 2013; 15:25:42 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoDahi -- 22 Eylül 2013; 13:28:25 >
  • Merhaba

Soru: Neden Böyle Oluyor ?

Cevap: Flash Player Çakışmasından Kaynaklanmaktadır.

Soru: Kalıcı Olarak Çözümü Yok Mu ?

Cevap: Evet. Var.

Önce Flash Player'i Sağlıklı Olarak Kaldırmak İçin Aşağıdakini Yüklüyoruz.

www.tamindir.com/indir/MjAxMy0xMS0wOSAxODoxMzo0NA==/adobe-flash-player-uninstaller/windows/11.9.900.117

Sonra

Flash Player Tüm Tarayıcılar İçin Aşağıdakini Yüklüyoruz.

www.dosya.tc/server19/InkiTy/FZ.rar.html

Rar Şifre Aşağıdadır.

www.donanımhaber.com - MotoDahi

Not: Chrome Veya Chromium Kullananlar chrome://plugins (Bunu Kopyalayıp Tarayıcınıza Yapıştır Ve Git Şeklinde Yapıştırınız.) Eklentilerin Tümünü Engelle Seçeneğini İşaretledikten Sonra Eklentilerin Hepsini Kapatın. Sadece Flash Player Eklentisini Açın. (Pepper Flash Eklentisi Her Zaman Kapalı Olmalıdır.) Ve Windows Media Player (Her Zaman İzin Veriliyor İşaretli Olmalıdır) Eklentisini Açın.

Yeni Ve Sorunsuz Flash Player'iniz Hayırlı Ve Uğurlu Olsun.

Güle Güle Kullanın.

Hayırlı Forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.