Şimdi Ara

Chp'nin taciz skandalı. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
8.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cem

Söylenen cümle aşağıda, söylemesi talihsizlik ve basiretsizlikten çok daha öte olan bir cümlenin tiye alınmış mecaz katılmış hali. Bu konu defalarca konuşuldu. Bir kurumu savunurken böylesi bir cümle kurulması yeter ve artar. Bunu savunanlara da başka söze gerek yok. Bu mantıkla yaklaşanlar Chp taciz skandalı başlığa doluşup chp yi karalama peşine düşmüşler, niye! o zaman kişiyi karala neden partiyi karıştırıyorsun derler adama... İşlerine öyle deliyor tabi çünkü iki yüzlülükte sınır tanımayan bir güruh var.. Eee konuyu savunan chpli de olmayınca iyice hüsran oldu o güruha.

"Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. "

Alıntıları Göster

Tmm işte ben aynısını chp için de kullanıyorum. Bir şerefsizin çıkması Türkiyenin ana muhalefet partisini ve ona oy verenleri tecavüzcü yapmaz. Aynı şey bütün kurumsal yapılar için geçerlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadşlar eğri oturup doğru konuşalım.

bu tarz iğrenç olayları hiçbir insanımız hoş göremez, koruyup, kollayamaz. Böyle bir insanımızın olacağına inanmıyorum.

bu konularda çıkan temel tartışma genelde taraf olunan kesimlerin birbiriyle laf dalaşı yapmasına müsait olduğu için çıkıyor. bu şekilde tartışılmasını istemem.

başlığı açan arkadaş bu konu konuşldu mu? başka parti olsa burası kaynardı diyerek açmış?

bununla ilgili düşüncemi paylaşmak isterim.

iktidar ne kadar medyaya hakim olmuş olsa da. algı oluşturma ve yönetme konusunda başarılı değil. muhalif kesimin iç dünyalarındaki motivasyonlarını daha kolay yönlendirebiliyorlar ve bu konudaki araçları da elinde bulunduruyorlar. iktidar ise böyle bir gücü elinde bulundurmuyor. iyi bir icraatini anlatabilme başarısı da düşük ortalığı kaynatabilecek muhalefetin absürtlüklerini gösterecek algı gücü de düşük.

iğrenç konular özelikle iktidar ile ilişkilendirilebiliyorsa ortalığın aya kalkıp kaynamasının ancak muhalefet ile ilişkilendirilebiliyorsa o kadar da bir kaynama olmamasının sebebi bu.

• Taciz her yerde yaşanıyor. Burada mesele Chp’nin kurum olarak içindeki tacizciyi muhafaza etmesi. Aynı duruma her partide rastlandı. Hdp’li vekil tecavüz gerçekleştirdi. İyip belediye başkanı nikahını kıydığı kadınla ilişki yaşadı. Akp vekilinin temizlikçisi taciz tecavüze uğradı. Mhp’li vekillerin tapeleri bile çıkmıştı. Kadına karşı kimsenin eli temiz değil ama chp farklı olarak sahip çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bir kere tecavüzden bir şey olmaz manasına gelmiyor, kurumun itibarı bir kere yaşanan tecavüz vakaları ile karalanamaz diyor.

Tabi çok salakça bir beyan ama söylenmemiş bir şeyi yıllardır söylemiş gibi lanse ediyorlar. Buna göz göre göre aklı selim insanların odun atmaması lazım.

Aynı şeyi cengiz için de söylüyorlar, bu milletin damına koyacağız diyor ama türk milleti mi? yoksa milletten bana ne dediğimiz kendi etrafındaki

çevre anlamına gelen millet mi bilemiyoruz. Bazı şeyler çok kesin değil, gri bölgeler var.

Özellikle bunu Cem yapıyor daha önce kaç kere o lafın dendiğini ispatla dedim işine gelmedi kadının denediği kelimeleri yıllarca kullanan kesim şimdi Maltepe ile bedel ödüyor o yüzden hep diyorum bu partilerin alayı aynı hepsi aynı yolun yolcusu diyorum ama Cem cigim bunu daha anlayamıyor anlayamayacakta çünkü nefreti ve kinini kusması gerek. ;) Sonra neden akp 18 yıldır seçiliyor.

• Cem kullanıcısına yanıt

Bende bu mesajı şikayet edecektim ama benden önce şikayet eden olmuş. ;) Hem hakaret var diye yazar ama kendisi de hakaret eder. Belediyeye mesaj atıyorsun ha öğrenirsin bunu yazmaman gerektiğini bir de bunu yapan bir zamanlar adminlik yapmış kişi olması resmen bir rezillik. Boşuna demiyorum nefretini kusmak için mücadele veriyorsun burada diye. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Bende bu mesajı şikayet edecektim ama benden önce şikayet eden olmuş. ;) Hem hakaret var diye yazar ama kendisi de hakaret eder. Belediyeye mesaj atıyorsun ha öğrenirsin bunu yazmaman gerektiğini bir de bunu yapan bir zamanlar adminlik yapmış kişi olması resmen bir rezillik. Boşuna demiyorum nefretini kusmak için mücadele veriyorsun burada diye. ;)

başlamış yine ağlamaya   hacı ne olacak senin bu halin  

• quote:

başlamış yine ağlamaya   hacı ne olacak senin bu halin  

Alıntıları Göster

Benim halimde hiçbir şey yok seni dumur etmişler bir iki konuda, sen düşün esas senin bu nefret ve kin dolu halin ne olacak.  

• quote:

Benim halimde hiçbir şey yok seni dumur etmişler bir iki konuda, sen düşün esas senin bu nefret ve kin dolu halin ne olacak.  

Alıntıları Göster

hahah bozacının şahidi şıracı boşuna dememişler...   körler sağırlar birbirini fena ağırlıyor... sen ağlamaya devam et... 

Cem, yazılanları işine gelmeyince anlamıyorsun ama yine son kez yazayım. İster anla ister salla.

Bu tecavüz olayının üstü kapanacaktı. Taki Twitter de CHP li barış yarkadaş, a dan z ye açıklayana kadar. Kendi açıklayınca zaten tecavüzcüyü partiden ihraç ettiler.

Eğer canan k. Samimi olsaydı olayı öğrendiği an onu partiden ihraç ederdi ama öyle yapmadı üstünü kapatmaya çalıştı.

İşte tam burada şuanda chp li yöneticilerin zihniyeti ortaya çıkmış oluyor. Bozuk, ahlaksız bir zihniyet. Bunlar şuanda bizim duyduklarımiz. Kim bilir daha neler var.

Konunun başından beri tutturmuşsunuz ' bi kereden bir şey olmaz' lafını papağan gibi şakırıyorsunuz. Ki öyle bir söylemde yok zaten. 50 mesaj atıldı bunla alakalı ama ikna olmadınız. Eğer bahsettiğiniz gibi dk bir taciz, tecavüz den bir kurum lekeleniyorsa o zaman şimdi chp de lekelendi değil mi? Neyse Yine siz bildiğinizi okuyun.

Şimdi seni blokluyorum. 😉

• x2yk X kullanıcısına yanıt

Kardeş bunlar böyle işte. İftira etmeyin derler iftira atarlar. Hakaret etmeyin derler, hakaret ederler. Sonra sıvamaya başlarlar. Değişik bi tipler ya 😀en güzeli blokla geç.

• quote:

hahah bozacının şahidi şıracı boşuna dememişler...   körler sağırlar birbirini fena ağırlıyor... sen ağlamaya devam et... 

Alıntıları Göster

Sen ne yazmıştın başka yerde demişsin ki ne diyoruz forum gereği "yav he he" :)

• heamvivna kullanıcısına yanıt

Eyvallah. :)

biz x2yk ile çok az mevzuda hemfikiriz. Gözle görünen net şeyleri olmuş gibi söylemek aklı başında insana yakışmaz.

Ben kendisini tanımıyorum zaten sadece merhaba merhaba. xy2k itü'de okuyor yani onun da beyni belli bir kapasitenin üstünde belli ki.

Biz kendini çok akıllı sanan gerek solcu, gerek liberal, gerek Atatürkçü ve milliyetçi diye geçinen insanların hatalarından biri de iktidar partisindeki

herkesi 80 iq sahibi gibi görmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Aralık 2020; 8:37:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

biz x2yk ile çok az mevzuda hemfikiriz. Gözle görünen net şeyleri olmuş gibi söylemek aklı başında insana yakışmaz.

Ben kendisini tanımıyorum zaten sadece merhaba merhaba. xy2k itü'de okuyor yani onun da beyni belli bir kapasitenin üstünde belli ki.

Biz kendini çok akıllı sanan gerek solcu, gerek liberal, gerek Atatürkçü ve milliyetçi diye geçinen insanların hatalarından biri de iktidar partisindeki

herkesi 80 iq sahibi gibi görmek.

Yukarıda yazdıklarım gayet net ve arkasındayım. Zaten bu yüzden yukarıda defalarca aynı şeyi yazanlara tekrar tekrar yazma ihtiyacı duymadım.

X2yk konusuna gelince, itüde olması bir şeyi değiştirmiyor. Çok önemliyse benimde geçmişim itü. Bu birşeyi ispatlamaz. Forumda x2yk zaten bilinir, sözde muhalefeti iyi niyetle eleştirip güya aslında bende akp yi istemiyorum havası yaratmaya çalışıyor ama burada kimse bunu yutmaz. Eskiden 50 satır cümle yazar, çarşaf çarşaf konuyu mesajlarıyla doldururdu. Japonca güzel bir söz var, tam x2yk göre, "anlaşılamayan uzun konuşur"... Kısaca x2yk yı tanıyan tanıyor.

• Bu Türkçe seviyesi ile İTÜ'de mi okuyor?  

• quote:

Sen ne yazmıştın başka yerde demişsin ki ne diyoruz forum gereği "yav he he" :)

Alıntıları Göster

OOoo benide takip eder olmuşsun   o yazdığım arkadaşla gönül bağın var galiba  

heamvivna

ahah blokmuş, hatrım kaldı  

Ne alakam olabilir saplantılarin mi var bu konuda. ;) Bugünlerde freni boşalmış kamyon gibi yazıyorsun hem de nefret kin kusarak her konuya girip akp li cart curt yazıyorsun qtrone ye takmışsin kafayı. ;) Bana diyeceğine kendine bak. ;) Bir de dumur da etmişler. ;) Rindaman bile muhalifken adam karşı duruyor sizin gibi düşünenlere siz ne düşünüyorsunuz aha evet "bir kereden bir şey olmaz deyiciler". ;)

• quote:

Ne alakam olabilir saplantılarin mi var bu konuda. ;) Bugünlerde freni boşalmış kamyon gibi yazıyorsun hem de nefret kin kusarak her konuya girip akp li cart curt yazıyorsun qtrone ye takmışsin kafayı. ;) Bana diyeceğine kendine bak. ;) Bir de dumur da etmişler. ;) Rindaman bile muhalifken adam karşı duruyor sizin gibi düşünenlere siz ne düşünüyorsunuz aha evet "bir kereden bir şey olmaz deyiciler". ;)

Puahah bana kinli diyene bak, her bir mesajımı takip edip, hafızaya alıyor, sonra bana karşı kullanmaya çalışan ağlak   kimin kinli olduğu belli oluyor devam et devam beni takip et sıkı takipçim  

Çokta fifi tanınmam ha şu da var seni de bilen biliyor bana deyip kendisi tertemiz ahlâk bekçisi gibi görenler yok mu tam komedi bana diyen ne ise kendisi de hiç aşağı değildir o yüzden bak sen kendine. İstediğin kadar muhalif ol ama bir rindaman kadar muhalif olamazsin çünkü zihniyetin belli ha umrumda da değil hakiki CHP li beni bağlamaz seni bağlar attığın oy seni ilgilendirir ki neye istiyorsan ona oy atmakta özgürsün o yüzden sen susun ben buyum ayaklarına yatma. Yukarıda bir kereden bir şey olmaz diye algı kir iftira atan sahte muhaliflerden oldunuz yıllarca bu yüzden de millet size inanmıyor. Evet İTÜ de okumam ya da okumam hiçbir şeyi değiştirmez, çünkü burada senin gibi İTÜ de olup ideolojik yazanlarda var eğitim olarak senden daha düşük olup senden daha iyi yazanlar da var.

Rindaman gibi gerçek muhaliflerin artması dileğiyle.

Ha bu arada sen ideolojik olduğun için yemezsin çünkü derdin kin nefret kusmak peki umrumuzda mı ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 6 Aralık 2020; 19:31:38 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.