Şimdi Ara

Chicago'da ucuz dil egitimi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
3
Favori
5.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratdacht -- 31 Ocak 2014; 19:46:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darthcat

Chicago'da bir okula gitmeye basladim. Fiyati cok uygun oldugundan giderken baya bir cekincelerim vardi. Megersem okulun ucuzlugu yerel ve kucuk bir okul olmasindan kaynaklaniyormus.

Amerika'ya ESL veya TOEFL egitimi almak icin geleceklere tavsiye ederim. Cunku biliyorum ki (yasayarak tecrube ettim) Amerika'da dil, universite, yuksek lisans egitimi gercekten pahali ve uygun & guvenilir bir yer bulmak cok zor. Bu yuzden paylasmak istedim. (en azindan dil egitimi icin)

daha detayli bilgi icin bana mesaj atabilirsiniz. Okulun kayit proseduru konusunda her turlu yardim ve yatakliga acigim... (^__^)

Biraz daha açarmısınız zahmet olmazsa.Fiyat araligi,egitimi,cevre vs tatminligi hakkında...
  • PEki oraya kayıt olmadan önce, sizin ingiliz bilginiz ne düzeydeydi?
  • quote:

Tabikide..

Kurs aylik 420 dolar civari. Her kur 7 haftadan olusuyor. (tatil olan zamanlarda ders eksigini kapatmak icin 8 hafta yapiyorlar) Eger 1 senelik kayit olursaniz indirim yapiyorlar.

Egitimi diger bilindik kurslardan farkli... 1 ana ders aliyorsunuz ve bir suru workshop ders secenegi var. (Workshop olayi biraz karisik) Ama sistemden ders secerken 2 tane secme hakkiniz var. Eger daha fazla secmek isterseniz danisman araciligi ile eklenebiliniyor.

Workshop: Bunlar farkli konularda dersler. Donemde en az 5 adet workshop'a katilmak gerekiyor devamliligi korumak icin. Birde stream olanlar var. Mesela business worksoplarindan 5 tane tamamlayinca sertifika veriyorlar.

Ayrica her ogrenci icin 1 saatlik birebir ogretmen ile calisma hakki var. Bunu zayif oldugunuz herhangi bir konuda kullanabiliyorsunuz. Mesela benim TOEFL speaking'im biraz zayif oldugundan ozel olarak onun uzerinde duruyoruz, bazen grammerde takildigim yerlere bakiyoruz.

3 ayri kampusleri var. 2si biraz sehir disinda, ama biri sehir merkezinde. Ben oraya gitmeyi tercih ediyorum. Dersten ciktiktan sonra gezmesi veya alisveris yapmasi kolay oluyor.

Bunlar disinda Chicago cok guzel sehir, Izmir gibi. (NY cok kalabalik ve pahali oldugundan ben pek sevmedim.) Kisi biraz soguk olmasina ragmen son iki senedir adam gibi kar ve soguk yapmadi. Ayrica yemeklerde gayet iyi. Eger Turkiye'den caniniz birseyler cekerse, Turk urunleri bulabileceginiz yerlerde mevcut. (Turk restoranlarinda daha hic yemedigimden yemekler hakkinda yorum yapamiycam.)

Çok tesekkürler bilgiler için.. Bize 1sene veya 6 aylık bi zamanda herşey dahil maliyeti ne olur acaba ? Bunlara yurttur yemektir vs katarsak net maliyet ne olur bi düşünceniz var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Harun Ö.

quote:

Chicago'da bir okula gitmeye basladim. Fiyati cok uygun oldugundan giderken baya bir cekincelerim vardi. Megersem okulun ucuzlugu yerel ve kucuk bir okul olmasindan kaynaklaniyormus.

Amerika'ya ESL veya TOEFL egitimi almak icin geleceklere tavsiye ederim. Cunku biliyorum ki (yasayarak tecrube ettim) Amerika'da dil, universite, yuksek lisans egitimi gercekten pahali ve uygun & guvenilir bir yer bulmak cok zor. Bu yuzden paylasmak istedim. (en azindan dil egitimi icin)

daha detayli bilgi icin bana mesaj atabilirsiniz. Okulun kayit proseduru konusunda her turlu yardim ve yatakliga acigim... (^__^)

Biraz daha açarmısınız zahmet olmazsa.Fiyat araligi,egitimi,cevre vs tatminligi hakkında...

Arkadaşım okulun web sitesi filan var mıdır? peki okula kayıt için şartlar nedir. bu konuda bilgi verirmisin.

• quote:

Okulun sitesi http://www.birtraining.edu. Proseduru siteden Türkçe'ye çevirirken Türkçe sitesini buldum : D
    http://www.birtraining.edu/turkish/housing.html burda detaylı yazmışlar işlemlerin nasıl olduğunu..
    Yanlız okulda Türkçe bilen danışman yok. Olurda başvuru yapacak olursa ben yardımcı olabilirim..

hersey güzelde şu ögrenci vizesi alırken hesapta para gösterilmesi olayı biraz düşündürüyor beni

• quote:

Eger kendi kendini finanse edeceksen kendi hesabinda, ailen tarafindan finanse edileceksen de ailenin hesabinda (ki o zaman ailen senin gosterecegin mikratin 2 katini gostermeli) para gostermesi gerek.
    Bu senin okul ve yasam masraflarini karsilayabilecek durumda oldugunu gostermek ve Amerika'ya geldigin zaman calismak zorunda olmayacagini kanitlaman icin cok gerekli ve onemli bir belge.

tahminen 6 aylık bir kurs için kurs ücreti ve uçak bilet fiyatları haricinde ne kadar hesapta para gösterilmeli.
  • quote:

6000 ila 8000 usd arası bir rakam gormek isteyebileceklerini düşünüyorum...

hocam genede çok fazla bir rakam bu. peki başka bir yolu yokmudur bu işin.
  • Hocalar nasıl,genelde bu tip kurslarda her ingilizce bileni,eğitmen olmayanları öğretmen olarak gösteriyorlar.

Şehir merkezinde ki kampüs fyatıyla diğer 2 kampüs fiyatı arasında fark var mı?

Şehirde konaklama imkanları nasıl ? Konaklama konusunda kurs yardımcı oluyor mu ve aile yanımı yoksa yurt mu tercih ediliyor ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim1213

Hocalar nasıl,genelde bu tip kurslarda her ingilizce bileni,eğitmen olmayanları öğretmen olarak gösteriyorlar.

Şehir merkezinde ki kampüs fyatıyla diğer 2 kampüs fiyatı arasında fark var mı?

Şehirde konaklama imkanları nasıl ? Konaklama konusunda kurs yardımcı oluyor mu ve aile yanımı yoksa yurt mu tercih ediliyor ?

Her İngilizce bileni hoca yapma konusunu Türkiye ile karıştırıyorsunuz. Sultanahmet'ten toplanıp getirilen hocalardan az ders almak zorunda kalmadım Türkiye'de gittiğim kursta.

Bahsettiğim okulda hocaların hepsi üniversite mezunu ve Amerika'da önüne gelen üniversite mezununu öğretmen yapamazsınız. Öncelikle öğretmenlik yapabilmeleri için üniversitede belirli dersleri almış olmaları gerek. Bunun dışında bir çoğunun Amerika dışında da öğretmenlik tecrübeleri var.

Kampüsler arasında kesinlikle fiyat farkı gibi birşey yok. Zaten BIR'da ders programını kendin ayarlayırosun, sistemden istediğin dersi seçerek. Yanlız kampusler arası mesafe olduğundan aynı gün içinde ayrı iki kampusten ders aldığında derse ulaşmak zor oluyor.

Şehir merkezindeki kiralar her ülkede olduğu gibi pahalı diğer yerlere göre. Ben şehrin kuzeyinde kalıyorum. Evimin önünden otobüs geçiyor ve metro evime 2 blok ötede. Yani şehir merkezine uzak olmama rağmen ulaşımım çok rahat.

BIR'ın konaklama için önerdiği yerler var. Hangisini tercih edersen ona göre yardımcı oluyorlar. Ancak ben kısa süreli ve ya ilk defa Amerika'ya gelenlere genelde yurtta kalmayı öneriyorum. Daha uygun oluyor maddi açıdan.

teşekkürler

• hangi kaynaklarını kullnaıyorsunuz hocam
  • hocam bulunduğun yerde türk sayısı ne durumda..valla bende gitmeyi istiyorum dil okuluna ama en az türk nerde bulabilirim şuan araştırıyorum..irlanda da var seçeneklerimin arasında ama bakalım
  • birkaç sorum var benim de ..
    1-) TOEFL dersi alıyorum demişsin . IBT mi ITP mi?
    2-)chicago merkezdeki kursa gidiyorum demişsin .gittiğin yer OHİO ya ne kadar uzak?
    saol şimdiden
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: escober12

birkaç sorum var benim de ..
    1-) TOEFL dersi alıyorum demişsin . IBT mi ITP mi?
    2-)chicago merkezdeki kursa gidiyorum demişsin .gittiğin yer OHİO ya ne kadar uzak?
    saol şimdiden

Paper-based TOEFL artik, bildigkm kadariyla, yapilmiyor.
    Herkes gibi bende IBT dersleri ve ekstra academic dersler aliyorum.
    OHIO'dan kastin sokak mi sehir mi? (Bunu bana sormadan okulun adresini ve bakmak istedigin diger adresi google maps'e yazarak ogrenebilirsin)

eyvallah . yine sorum olursa sorarım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elkun

hocam bulunduğun yerde türk sayısı ne durumda..valla bende gitmeyi istiyorum dil okuluna ama en az türk nerde bulabilirim şuan araştırıyorum..irlanda da var seçeneklerimin arasında ama bakalım

10 - 15 tane Türk var. Ben şimdiye kadar 1 veya 2 tanesine denk geldim. Ancak ilk 4 dönemimde hiç Türk ile karşılaşmadım.

hocam cevap için sağolasın..Ben uzun bir süredir araştırıyorum bu dil olayını..aklıma irlanda bayağı bir yerleşti ama orada yaşam pahalı gibi boston için ortalama bir aylık yeme içme giderimiz ne olur hocam..Ben irlanda için hesapladımda aylık 800 euro gibi para gider diye düşünüyorum ( yurtta kalma bu fiyata dahil). Amerika için bu durum nedir

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bulunduğun yerde türk sayısı ne durumda..valla bende gitmeyi istiyorum dil okuluna ama en az türk nerde bulabilirim şuan araştırıyorum..irlanda da var seçeneklerimin arasında ama bakalım

10 - 15 tane Türk var. Ben şimdiye kadar 1 veya 2 tanesine denk geldim. Ancak ilk 4 dönemimde hiç Türk ile karşılaşmadım.

hocam cevap için sağolasın..Ben uzun bir süredir araştırıyorum bu dil olayını..aklıma irlanda bayağı bir yerleşti ama orada yaşam pahalı gibi boston için ortalama bir aylık yeme içme giderimiz ne olur hocam..Ben irlanda için hesapladımda aylık 800 euro gibi para gider diye düşünüyorum ( yurtta kalma bu fiyata dahil). Amerika için bu durum nedir

Boston hakkında çok bilgim yok, orda yaşamadığımdan. Ancak Chicago'dan pahalı bir şehir olduğunu biliyorum. Kurs ücreti dışında Chicago'da yaşam masrafının 1000 dolar olduğunu tahmin ediyorum. Yurtta kalırsan bu masraf baya bir düşecektir.

hocam cevabın için tekrardan teşekkür ederim. Eğer mümkünse bir kaç sorum daha var hocam..Öncelikle hocam okulun sosyal yönü yanı nasıl..yada başka okullarıda görmüşsündür. tekrar imkanın olsa hem eğitim yönünden hemde sosyal acıdan tekrar düşünür müydün bu okulu? yada önerebileceğin varsa incelemek isterim

• selam, ben üniversitede intermediate seviyesindeyim. yazın ielts gireceğim. listening ve speakingte çok zayıfım. yaza doğru lisansa başlamam için 6 almam gerekiyor gireceğim sınavda. kısaca amerika'da 2 ay geçirsem yaz döneminde, bana ne kadar faydası olur ayrıca ne kadara mal olur iki ay ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonymontana44 -- 1 Mart 2013; 21:09:36 >
  • Merhabalar, Ben şuan üniversitede okumaktayım ve eğitim dilimiz ingilizce fakat ingilizce seviyem benim için yeterli değil. Özellikle speaking gelişmesi için yurtdışında bir süre kalmam gerektiğinin farkındayım ve benim için dil okulundan başka bir seçenek yok. İlk tercihim Amerika olmakla birlikte türklerin en az olduğu yerleri araştırıyodum ve chiagoya denk geldim bir şekilde. Chiago da yaşadığınız için size bir kaç soru sormak istiyorum?

1) Şuan ingilizce seviyem zaten advance sadece ihtiyacım olan academic writing ve speaking. Bu yüzden her yerde olan öyle sıradan kurslara gitmek istemiyorum açıkcası. Sizin gittiğiniz tam olarak bunu mu sağlıyor?

2) Eğer gelirsem ki bunu önümüzdeki yaz için planlıyorum, 3 ay gibi bir süre kalmayı planlıyorum.Kafamda kurs ücreti ve yaşamda dahil olmak üzere 15.000 dolar gibi para belirledim.Sizce yeterli olur mu?

3) İstanbulun gece hayatına alışkın biri olarak orasıda istanbul kadar eğlenceli ve hareketli mi?

4) Kurs öğrencilere sosyal etkinlik olarak neler sağlıyor?

5) Başka şehirle gitmek kolay ve hesaplı mı değilse de ne kadar pahalı?

6) Bir bayan olarak kendimi orada güvende hissedebilir miyim?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar şimdiden teşekkürler

• Öncelikle sorularimi tek tek yanitladiginiz icin cok tesekkur ederim :)
    Bu zamanda zarfinda bende farkli olarak DePaul universitesinin yaz icin actigi dil kursunu buldum 10 haftalik fiyati 3.850$ pahali mi ucuz mu cok iyi mukayese edemedim acikcasi ama universite ortami daha iyi olur diye dusundum yani dersaneye gibi dil kursuna gitmek istemiyorum cunku..ama baktigim yurtlar inanilmaz pahaliydi. Sizin bi duyumuz var mi bu universiteyle ilgili ne dersiniz ? Bide buraya alternatif olarak bakmam icin bi sehir onerir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar

Oncelikle sizin orada gitiginiz okul mu yoksa ozel kurs merkezi mi hocam. Yani bitirtiginizde ne sertifikaniz oluyor. Ayrica basvuru icin universite diplomasi sart mi? Ve ingilizce seviyesi ne sartta araniyor. Benim suan A1 seviyesinde. Bu seviye ile oraya gidebilirmiyim. Yani oraya gidebilmem icin nasil bir sistem ve prosuduru uygulamam lazim. Ve maddi olarak aileniz mi destek oluyor. Ortalama hesabimda 10 bin dolar olmasi yeter li olur mu? Ve bu.parayla orada ne kadar sure kabilirim..siz nasil yapiyorsuniz. Ayrica herkese ictenlikle cevap vermissiniz. Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 14 Eylül 2013; 12:35:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.