Şimdi Ara

Chevrolet LACETTİ kullanıcıları (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.848
Cevap
32
Favori
584.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düz yolda yapar neden yapamasın. Siz aracınızı sürekli şehir içi kullanıyorsanız arada böyle denemelerde performans düşüklüğü olabilir. 4-5 denemeden sonra bu düzelir. Aracınızda orjinal ebattan farklı lastikler varsa, aerodinamiği çok etkileyen sonradan takılmış dış aksamlar varsa bu durum görülebilir. LPG'de deniyorsunuz sanırım en büyük sebeblerden biride bu benzinde deneyin birde aralarında elbet fark oluyor. WTCC ekler var sanırım sanmıyorum onun çok etkileyeceğini onun dışında dediğim gibi diğer konular büyük etken.
  • yapamiyor iste. olmuyor. benzinde de olmuyor. ilk denemede de olmuyor.sonuncuda da olmuyor.duz yolda 170 i gecirtemiyorum ben araca. zar zor 160 i biraz geciyor. garip. satacam ben bunu.warmi alan :)
  • Türkiyede hangi yollarda 170 yapabilirsinki dostum..gereksiz bi hırs içindesin bence..azami 130-140 ile paşa paşa sür işte..
  • quote:

Orjinalden alıntı: areano

Türkiyede hangi yollarda 170 yapabilirsinki dostum..gereksiz bi hırs içindesin bence..azami 130-140 ile paşa paşa sür işte..

aracimin maximum hizi 170 ise aracimin bunu yapabilmesini istemekten dogal birsey varmi sizce? paso 170 ile gidicem anlamina gelmez bu. 170 yapabiliyor olmasi demek aracin cevikligi ve gucuyle direk orantilidir. duz yolda 170 yapmaliyken yapamiyorsa yokusta 120 yapmaliyken yapamaz anlami cikar. tesekkur eder forumda eglenceli vakit gecirmenizi temenni ederim :P
  • quote:

Orjinalden alıntı: akburak

yapamiyor iste. olmuyor. benzinde de olmuyor. ilk denemede de olmuyor.sonuncuda da olmuyor.duz yolda 170 i gecirtemiyorum ben araca. zar zor 160 i biraz geciyor. garip. satacam ben bunu.warmi alan :)

İlginç gerçekten fabrika verisi 175km/h kadranda bu hıza çıkması gerekir. Kompresyon testi yaptırmanı öneririm. Bir anormallik yoksa kullanımdan olan bir durum gibi gözüküyor çok takmakda boş
  • o test nedir peki ve nerde yapilir afedersiniz?
  • Servisler, motorcular yapar. Bujiler sökülür ordan ölçüm cıhazı içeriye sokulur marş baslırı motor döner bu arada da kompresyon değeri görünür. Zor bir işlem değil kısaca.
  • buraya da yazalım :D

arkadaşlar 2 aydır araba arıyorum laguna marea hyundai falan filan derken bir tane lacetti 1.6 sx 2005 model beyaz araba denk geldi fiyat da 13.500 ytl
    netten baktım fiyatda uygun geldi neyse araba geldi opel özel servisine gittik motor sağlam çıktı

motor kaputu biraz eğrilmiş gibi bastırmaktan sanki işlem görmesi lazım
    sol ön sağ ön çamurluk sağ far değişmiş

sol arka çamurluk arka ve ön koltuk çizikten dolayı boyanmış motor da sorun yok iç kısımda hiçbir zarar yok
    arabanın konforu iç dizaynına bayıldım dış görünüş dersen işte asalet bu diyorum ama işte bu boya ve değişenler canımı sıktı
    henüz fiyat söylemedim ama yarın 12.000 ytl vericem kabul ederse etmezse almayacağım

birde cd çalarında cd okuma problemi var

sizler ne dersiniz
  • herkeze selamlar..
    benim bi sorunum var daha once basina bu tur bi problem gelmis arkadaslardan yardim ederseniz sevinirim . :)
    ben moskovada yasiyorum burada uc ay once ayagimiz yerden kesilsin diye CHEVROLET marka bi otomabil adim sifir araba ilk baslarda normaldi birden bireye araba dokulmeye basladi yani cakmak cikisi calismadi sonra sag kapi uzerindeki kolon cizlamaya sanra klimanin soguk sicak yapan ayar duymesi sogukta takili kaldi sanki japon yapistiricisiyla sabitlemisin gibi yerinden kipirdamiyor :) sonra arabanin icindeki tavan lanbasi yanmiyor..bunlar bi nevi arabanin gitmesini engellemeyen problemler.. asil onemli olani bir aydir gaz takiliyor.. yani soyle diyim moskovada trafik cok oluyor ornegin trafikte bir iki km gittikten sonra debrayja basiyorum arabanin gaz kendiliginden 3000-4000 devirleri buluyor debrayji hafiften barakarak durdurabiliyorum cok kotu ne yapacagimi anlamadim servise goturuyorum buradaki sarhos lavuklar insanliktan nasibini almamis yaratilar beni bi dovmedikleri kaliyor.. yani ya kuzu kuzu para bayilacam.. yada basit bi problem yuzunden motorumu degistiriler.. :) bilmiyorum ama ciddi basim derte ne yapmam gerekiyor yani en azindan sorunu ne oldugunu bilsem heriflere gider al abicim sorun bu bunu yap diyim..
    heriflere diyorum gaz kendiliginden artiyor yani araba bostayken yada debrayja bastigimda 3000-4000 devirleri buluyor yeni araba daha 2500km de adamlarin cevabi motor ariza lanbasi yaniyormu yanmiyorsa bi roblem yok demekki sen git 10000km bakimna gel..
    yani ozellikle bi problemime yardimci olursani cok sevirim....

• Merhaba Arkadaslar,
    2005 Lacetti HB sahibiyim. Arac henüz 26 binde ve her servis döneminde yeni bir arıza ile tanışıyorum. İlk yıl bakımı zamanlarında katalitik konvektör arızası veriyordu, birkaç kez servise gitti ve sonunda parça değiştirdiler. Benzinden dediler ama İstanbul'lular bilir, benzini de düzenli olarak Maslak Opet Mehmetçik Vakfı'ndan alıyorum. Şimdi ise 2. yıl bakımı yapılıyor ve arac elektrik arızası verdi. Kontağı kapatıp anahtarı çıkardığım halde, şoför kapısını açana kadar motor stop etmiyor. Servis, arızayı bulamadı, çarşamba günü beyin için yeni bir program gelecekmiş, onu yükleyip, sorunu gidereceklerini düşünüyorlar. Birkaç kişiden de aracın elektrik donanımında bir fabrika hatası olduğu şeklinde duyum aldım. Ayrıca katalitik konvektör arıza ışığı da dün yandı. Sizde böyle sorunlar oldu mu? Selamlar.. Atalay

selam arkadaşlar benimde 2004 model laceetti hatcbak aracım var ikinci el aldım arabayı. Lastikleri çok bitikti lastik alalım dedik lastikle beraber jantlarıda değiştirdik. 16 inc jant taktırdım ve 205 50 16 lastik aldık malesef şu anda araç yüklü olduğunda ve çukura sert girdiğinizde arka lastikler çamurluklara sürtüyor. Benden tavsiye lastik alırken dikkat edin. Ayrıca yukardaki şikayet bendede vardı kontağı kapatıp anahtarı çekmeme rağmen arabanın motoru durmuyordu ve kapıyı açtığım zaman motor duruyordu. Sonra farkettimki bunu arka camı su fışkırtarak yıkadığım zaman yapıyor, yani hacbak arabalarda arka camda silecek var ve cam suyu oraya kadar uzanıyor. Arka kapak açılıp kapandıkça su borusu çatlayıp kırılıyor ve bu su borusu aracın elektrik tesisatıyla beraber gidiyor. Siz içerden silecek koluyla suyu arka cama sıktıkça su aracın elektrik tesisatına doluyor ve arıza yaptırıyor. Ben o boruyu tamir ettirdim sorun ortadan kalktı bence beyni filan değiştirmeden önce orayı bir kontrol edin. Benim aracımda şu anda motor lambası 2 aydabir yanıyor egr valfinden kaynaklanıyormuş. Hatayı sildirip öyle kullanıyorum ve bana yakıt kaynaklı olduğu söyleniyor. konuyla ilgili bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim...

• Bizde 4 lacetti NB var hiç birinde bu sorunlar olmadı, diğer egr valfi sorununa da carbon clean öneriyorum. Bir yaptırın ondan sonra büyük bir ihtimalle
    lamba yanmayacaktır. Benim aracım dizel gibi siyah duman atıyordu, işlemden sonra düzeldi.

quote:

Orjinalden alıntı: pekunn

Merhaba Arkadaslar,
    2005 Lacetti HB sahibiyim. Arac henüz 26 binde ve her servis döneminde yeni bir arıza ile tanışıyorum. İlk yıl bakımı zamanlarında katalitik konvektör arızası veriyordu, birkaç kez servise gitti ve sonunda parça değiştirdiler. Benzinden dediler ama İstanbul'lular bilir, benzini de düzenli olarak Maslak Opet Mehmetçik Vakfı'ndan alıyorum. Şimdi ise 2. yıl bakımı yapılıyor ve arac elektrik arızası verdi. Kontağı kapatıp anahtarı çıkardığım halde, şoför kapısını açana kadar motor stop etmiyor. Servis, arızayı bulamadı, çarşamba günü beyin için yeni bir program gelecekmiş, onu yükleyip, sorunu gidereceklerini düşünüyorlar. Birkaç kişiden de aracın elektrik donanımında bir fabrika hatası olduğu şeklinde duyum aldım. Ayrıca katalitik konvektör arıza ışığı da dün yandı. Sizde böyle sorunlar oldu mu? Selamlar.. Atalay

selam arkadaşlar benimde 2004 model laceetti hatcbak aracım var ikinci el aldım arabayı. Lastikleri çok bitikti lastik alalım dedik lastikle beraber jantlarıda değiştirdik. 16 inc jant taktırdım ve 205 50 16 lastik aldık malesef şu anda araç yüklü olduğunda ve çukura sert girdiğinizde arka lastikler çamurluklara sürtüyor. Benden tavsiye lastik alırken dikkat edin. Ayrıca yukardaki şikayet bendede vardı kontağı kapatıp anahtarı çekmeme rağmen arabanın motoru durmuyordu ve kapıyı açtığım zaman motor duruyordu. Sonra farkettimki bunu arka camı su fışkırtarak yıkadığım zaman yapıyor, yani hacbak arabalarda arka camda silecek var ve cam suyu oraya kadar uzanıyor. Arka kapak açılıp kapandıkça su borusu çatlayıp kırılıyor ve bu su borusu aracın elektrik tesisatıyla beraber gidiyor. Siz içerden silecek koluyla suyu arka cama sıktıkça su aracın elektrik tesisatına doluyor ve arıza yaptırıyor. Ben o boruyu tamir ettirdim sorun ortadan kalktı bence beyni filan değiştirmeden önce orayı bir kontrol edin. Benim aracımda şu anda motor lambası 2 aydabir yanıyor egr valfinden kaynaklanıyormuş. Hatayı sildirip öyle kullanıyorum ve bana yakıt kaynaklı olduğu söyleniyor. konuyla ilgili bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim...

• Chevrolet Lacetti Kullanıcıları yazıyor KULLANMAYAN arkadaşlar yorum yazmış :S işte bizim insanımız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legastive -- 26 Eylül 2009; 15:04:59 >
  • ARkadaşım Senin Sorunun Fabrika Çıkışından KAynaklanıyor Sen Fabrikayı Arayıp Şikayet Etmenden Başka Seçenek Yok tabi Rusyadasın o Ayrı Bi konu :(
    quote:

Orjinalden alıntı: yasinkacmaz

herkeze selamlar..
    benim bi sorunum var daha once basina bu tur bi problem gelmis arkadaslardan yardim ederseniz sevinirim . :)
    ben moskovada yasiyorum burada uc ay once ayagimiz yerden kesilsin diye CHEVROLET marka bi otomabil adim sifir araba ilk baslarda normaldi birden bireye araba dokulmeye basladi yani cakmak cikisi calismadi sonra sag kapi uzerindeki kolon cizlamaya sanra klimanin soguk sicak yapan ayar duymesi sogukta takili kaldi sanki japon yapistiricisiyla sabitlemisin gibi yerinden kipirdamiyor :) sonra arabanin icindeki tavan lanbasi yanmiyor..bunlar bi nevi arabanin gitmesini engellemeyen problemler.. asil onemli olani bir aydir gaz takiliyor.. yani soyle diyim moskovada trafik cok oluyor ornegin trafikte bir iki km gittikten sonra debrayja basiyorum arabanin gaz kendiliginden 3000-4000 devirleri buluyor debrayji hafiften barakarak durdurabiliyorum cok kotu ne yapacagimi anlamadim servise goturuyorum buradaki sarhos lavuklar insanliktan nasibini almamis yaratilar beni bi dovmedikleri kaliyor.. yani ya kuzu kuzu para bayilacam.. yada basit bi problem yuzunden motorumu degistiriler.. :) bilmiyorum ama ciddi basim derte ne yapmam gerekiyor yani en azindan sorunu ne oldugunu bilsem heriflere gider al abicim sorun bu bunu yap diyim..
    heriflere diyorum gaz kendiliginden artiyor yani araba bostayken yada debrayja bastigimda 3000-4000 devirleri buluyor yeni araba daha 2500km de adamlarin cevabi motor ariza lanbasi yaniyormu yanmiyorsa bi roblem yok demekki sen git 10000km bakimna gel..
    yani ozellikle bi problemime yardimci olursani cok sevirim....

• beyler sıkı durun yakında felaket bi lacetti geliyor harika olmuş tek kelimeyle. Deaywoo Lacetti. Chevrolet Lacetti olarak ülkemizde olacakmı bilmiyorum yalnız

Chevrolet LACETTİ kullanıcıları
  • 2

• 3

• 4

• 5

• 6

• 7

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.