Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
2
Favori
373.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: meteavcı

quote:

Orjinalden alıntı: Alper145

Yahu bi bakıyorumda Chery sahıbı olanların bir kısmı (Hepsi demiyorum) inanılmaz yazılar yazmışlar.. Yok Türk Milleti şöyledir Yok böyledir yahu sen kimsinki benim Milletimi aşşağılıyorsun ? Türk milleti kadar Şanlı bir millet varmı dünyada ? O çok savunduğunuz chery tiggo marka otomobıle konya yolu üstündeki ankara bayisinde baktım..

Aracın sağ arka kapsının arkasına bastırdığımda ÇITIRT diye bir ses geldi baş parmağımla çok sert olmadan bastırdım sanki TAHTA ÇİTA kırılır ya aynen onun gibi.. Allah Düşmanıma vermesin diyorum bu aracı .. Haa büyük konuşmayalım o ayrı fakat inanın o parayı o araca asla vermem kendimden önce ailemin güvenliğini düşünürüm...

35 bin liraya full cip veriyolar ben 35 bin liraya boş bir aracı tercih ederim..Bu bahsettiğiniz donanımlar basit teknolojıler yok 6lı cd calarmış yok sunroofmuş yahu arabanın SAC kalınlığından SAC kalıtesınden önemlimi bunlar ? Deri koltuk koymuş o kullanılan deride 80% SUNİ DERİ yani kansorojen madde içerir..

Alanlara Hayırlı olsun ama ben almam o arabaya o parayı verenlerıde tebrik ederim..

Gel ben de ankaradayım konya yoluna birlikte gidelim de bi bastır bakalım çıtırt ediyor mu?

Siz artık anlamıyosunuz araçlarımızda koruma barları mevcuttur bu barlar varken sac artık sadece darbeyi emer siz halen aracı nasıl kötülesem diye düşünüyosunuz o zaman pejo,reno,fiat gibi markaların kaportalarına hiç bastırmayın kalpte falan gidersiniz tiggoya laf attığınıza göre

Sanırım sen herkül falansın tek parmakla çökerttiğine göre

Şunu da söliyim ÜLKEMİ BENDEN ÇOK SEVEN YOKTUR!

Senınle bu konuda her Türlü iddaya girerimki o arabanın bahsettiğim bölgesine parmak ile bastırınca Çıta kırılınca çıkan ses gibi çıtırt diye bir ses geliyor... Git istediğin yerde dene. O kötülediğin renonun cliosu bile NCAP testlerinden 5 yıldız alıyor sen hala koruma barlarından bahset..

• Ben aracıma bastırdım öyle bir ses çıkmadı dostum bi euroncap dir gidiyo ne kadar büyüttünüz euroncap i altı üstü bir reklam firması...

Ben eleştirinin seviyelisine doğru cevap veririm , arkadaş bize sorsa sizin araçlarınızda da öle bişi var mı gibisinden ben de derim ki baktım bende yoktu siz eleşrime tarzınıza dikkat ederseniz ben de düzgün cevap veririm
  • yani diyorsun ki "hoşuma giden yorumlara düzgün cevap veririm, hoşuma gitmeyen cevaplara BANNN yaparım "

Eleştiri bu yahu.. Tabiiki olumsuz yorumlar olacak..
    Siz eleştirilmek istemiyorsunuz olumlu yorumlar duymak istiyorsunuz, size arabanız hakkında soru sorulmasını istiyorsunuz..

Eleştirinin seviyesizi nasıl oluyor? Çin arabaları güvensiz denildiğinde mi seviyesiz oluyor

Neyse uzatmayayım..

Seninki de bir tarz tabi.. öyle olsun bakalım

• Sanırsam ben kendimi sana anlatamadım sölemek istediğim şu

örn..

'Ben çinli arabaların güvensiz olduğunu biliyorum gerçekten ölemi yoksa güvenli mi görüşleriniz neler' demek var

Bir de

'Çin arabaları teneke bunlara binilmez' demek var

Bazı insanlar eleştirileri hakaret seviyesinde yapıyorlar ben de haklı olarak sinirleniyorum

Ama şunu anlatmak istiyorum benim aracım herşeyi geçtik(koruma barları vs) 1500kg yani teneke gibi bir araba olsa 900kg bir araba olur bence , sac 0,88 mm kalınlığında içine göçmesi çok normal ve esnek olması kazada darbeyi daha iyi emmesini sağlar ama benim kapımdan öle çatırt die bir ses çıkmıyor ben arabam harika demiyorum ama o fiyata alınabilecek ve parasının hakkını sonuna kadar veren bir araba olduğunu sölüyorum gönül isterdi ki x5 alalım ama durumum buna yetti ve hala söyliyorum iyiki almışım...

• Ya bir mesajdada gönül şunu isterdi, para buna yetti demeyin ya.

Beğendik aldık diyin. Buraya konu açıyorsunuz, ınsanlar eleştirince ya sosyo-ekonomik yada fevri yorumlarla karşılık veriyorsunuz.Hemen para yoktu bunu aldık muhabbetıne gelıyorsunuz, yada krediyle araba almaktan iyidir muhabbetı.

İşinize gelmeyen konulara (ncap ) gibi, reklam diyorsunuz. Bütün dünya enayi, bütün markalar boş beleş, ama bir tek chery dünya markası, ncap'te reklamını yapamıyor???

Herkes yorum yapmakta özgürdür, ısteyen teneke der, isteyen tank gibi der, şahsınıza bu arabayı almanıza dair, hakaret, küfür yada kötü söz var mı ? Yok. O zaman bu kadar hararetli bir savunma niye.

Araç almışsınız, yaptığınızı işin doğruluğuna inanmışsınız, herkeste doğru olduğuna inansın istiyorsunuz. Ama böyle bir dünya yok malesef. Bugün c180 alsanız, iç malzeme kalitesi düşük, niye 3 serisi almadın diyende çıkar. Bu gayet normal bir durum.

Bence eleştirilere biraz daha açık olun, o zaman kendiniz de göreceksiniz, eleştirlerin dozunun nasıl ayarlandığını.

• quote:

Orjinalden alıntı: Little F.K

Ya bir mesajdada gönül şunu isterdi, para buna yetti demeyin ya.

Beğendik aldık diyin. Buraya konu açıyorsunuz, ınsanlar eleştirince ya sosyo-ekonomik yada fevri yorumlarla karşılık veriyorsunuz.Hemen para yoktu bunu aldık muhabbetıne gelıyorsunuz, yada krediyle araba almaktan iyidir muhabbetı.

İşinize gelmeyen konulara (ncap ) gibi, reklam diyorsunuz. Bütün dünya enayi, bütün markalar boş beleş, ama bir tek chery dünya markası, ncap'te reklamını yapamıyor???

Herkes yorum yapmakta özgürdür, ısteyen teneke der, isteyen tank gibi der, şahsınıza bu arabayı almanıza dair, hakaret, küfür yada kötü söz var mı ? Yok. O zaman bu kadar hararetli bir savunma niye.

Araç almışsınız, yaptığınızı işin doğruluğuna inanmışsınız, herkeste doğru olduğuna inansın istiyorsunuz. Ama böyle bir dünya yok malesef. Bugün c180 alsanız, iç malzeme kalitesi düşük, niye 3 serisi almadın diyende çıkar. Bu gayet normal bir durum.

Bence eleştirilere biraz daha açık olun, o zaman kendiniz de göreceksiniz, eleştirlerin dozunun nasıl ayarlandığını.

İşte budur.. Çok güzel açıklamışsınız Tebrik ediyorum..

Sn. Meteavcının dediklerine gelirsek...

''Paramız buna yetti bunu aldık'' nedemek yahu ? o paraya alınabılınıcek en az 20-30 tane , 0 araç var.

Chery bahsettiğiniz gibi Güvenlik barlarına 0.88 mm saca sahıp olsaydı inanın Pıyasaya sürülmeden Ncap a sokardı fırma.. 0.88 mm diyorsunuz ya o sacın karışımı ne acaba onu bılıyormusunuz ?

Kısaca beyenip almışsınız hiçte demeyin paramız buna yetti bunu aldık diye. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın derim ancak bu araç ile ilgili bir yorum yapmam gerekirse ''Teneke'' de derim ''Kutu kola'' da derim. Bu hakarete girmez , çünkü hakareti size değil o aracı yapıp piyasaya süren çinlilere ediyor olurum..

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 30 Haziran 2009; 19:12:28 >

• Ya artık yeter be kardeşim.Günlerdir gereksiz polemiklerle
    yer işgal ediyorsunuz ve bizim gibi gerçekten bu araçların
    kullanıcı yorumlarını öğrenmek isteyenlere engel oluyorsunuz.
  • kullanıcı yorumu yok ki burada.. fanatiklik var.. olumlu olumsuz yönleri objektif olarak verilmiyor ki..

mükemmmmmmelllllll bir araç, en süperi bu, en deli gideni bu gibi yorumları mı okumak istiyorsun.. negatif yönü ne dendiğinde tek kelime çıkmıyor?

daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum..

Araçlarda güvenlik sıfır.. ("sac içeri giriyor ama çift kat sac, tabiki içeri girecek" şeklinde mantığımın almadığı bir görüş beyan ediliyor.. diğer araçların koyduğu desteklere de bir kulp bulunmuş.. bu bahsedilen markalar da, dünyada yıllık satış adetleri milyonlara varan markalar olduğuna dikkat çekerim! ) Bunu sağır sultan biliyor artık.. güvenlik sıfır dendiğinde de "sana ne kardeşim para da benim can da benim kim ne karışır" şeklinde efevari bir cevapla karşılaşıyorsunuz..

bu kutukolaya araba diye binerek güvenerek sert bir virajı alamadığınızda, tam o noktadan geçen benim aracımın tepesine bindiğinizde kaybedilen can da benim oluyor!!

gereksiz polemik dediğiniz şey dolaylı da olsa benim can ve mal güvenliğim.. o yuzden kimse kusurabakmasın uzatırım ben bu konuyu.. bu çayna araçları ile o kadar ilgili iseniz google da çeri forum diye aratırsınız tüm taraflı yorumları okursunuz.

şahsa hakaret vari yazımı gösterene yemeksepeti.com dan adrese burgerking menü..

• quote:

Orjinalden alıntı: Alper145

quote:

Orjinalden alıntı: Little F.K

Ya bir mesajdada gönül şunu isterdi, para buna yetti demeyin ya.

İşte budur.. Çok güzel açıklamışsınız Tebrik ediyorum..

Sn. Meteavcının dediklerine gelirsek...

''Paramız buna yetti bunu aldık'' nedemek yahu ? o paraya alınabılınıcek en az 20-30 tane , 0 araç var.

Chery bahsettiğiniz gibi Güvenlik barlarına 0.88 mm saca sahıp olsaydı inanın Pıyasaya sürülmeden Ncap a sokardı fırma.. 0.88 mm diyorsunuz ya o sacın karışımı ne acaba onu bılıyormusunuz ?

Kısaca beyenip almışsınız hiçte demeyin paramız buna yetti bunu aldık diye. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın derim ancak bu araç ile ilgili bir yorum yapmam gerekirse ''Teneke'' de derim ''Kutu kola'' da derim. Bu hakarete girmez , çünkü hakareti size değil o aracı yapıp piyasaya süren çinlilere ediyor olurum..

Teşekkürler..

Teneke evet ama beğeniyorum nesi zorunuza gidiyor anlamıyorum.Güzel araba şekil konforluda.Kısaca beğeniyoruz bu araçları.İstediğin kadar sen teneke demeye devam et belki birgün duyarız.

• quote:

Orjinalden alıntı: enginu

kullanıcı yorumu yok ki burada.. fanatiklik var.. olumlu olumsuz yönleri objektif olarak verilmiyor ki..

mükemmmmmmelllllll bir araç, en süperi bu, en deli gideni bu gibi yorumları mı okumak istiyorsun.. negatif yönü ne dendiğinde tek kelime çıkmıyor?

Araçlarda güvenlik sıfır.. ("sac içeri giriyor ama çift kat sac, tabiki içeri girecek" şeklinde mantığımın almadığı bir görüş beyan ediliyor.. diğer araçların koyduğu desteklere de bir kulp bulunmuş.. bu bahsedilen markalar da, dünyada yıllık satış adetleri milyonlara varan markalar olduğuna dikkat çekerim! ) Bunu sağır sultan biliyor artık.. güvenlik sıfır dendiğinde de "sana ne kardeşim para da benim can da benim kim ne karışır" şeklinde efevari bir cevapla karşılaşıyorsunuz..

bu kutukolaya araba diye binerek güvenerek sert bir virajı alamadığınızda, tam o noktadan geçen benim aracımın tepesine bindiğinizde kaybedilen can da benim oluyor!!

gereksiz polemik dediğiniz şey dolaylı da olsa benim can ve mal güvenliğim.. o yuzden kimse kusurabakmasın uzatırım ben bu konuyu.. bu çayna araçları ile o kadar ilgili iseniz google da çeri forum diye aratırsınız tüm taraflı yorumları okursunuz.

şahsa hakaret vari yazımı gösterene yemeksepeti.com dan adrese burgerking menü..

Sayın yönetici bu yazılan yorumu açıkça şikayet ediyorum.Forumu geriyor.Burda bu tür yorumlara cevap yetiştirelim derken konu özünden kaçıyor.Resmen bu araçları kulanan kişileri aşığılama sözkonusu.Bakın hiçbir cevap yazmıyorum.Lütfen şu yazılan yazıyı tekrar okuyun tşkler.

• quote:

yani diyorsun ki "hoşuma giden yorumlara düzgün cevap veririm, hoşuma gitmeyen cevaplara BANNN yaparım "

Eleştiri bu yahu.. Tabiiki olumsuz yorumlar olacak..
    Siz eleştirilmek istemiyorsunuz olumlu yorumlar duymak istiyorsunuz, size arabanız hakkında soru sorulmasını istiyorsunuz..

Eleştirinin seviyesizi nasıl oluyor? Çin arabaları güvensiz denildiğinde mi seviyesiz oluyor

Neyse uzatmayayım..

Seninki de bir tarz tabi.. öyle olsun bakalım

Sevgili enginu neden bu foruma bu kadar yazı yazıyorsun.Bu araçları beğenmediğini cümle alem biliyor artık.Teneke dedin yuttuk, dandik dedin eyvallah dedik.Daha ne yapalım.Bırak şu forumu.Sen mercedes yada vw yada bmw forumlarında dolaş yorumda bulunsana.Hayır sevmediğin apaçık ortada neden hala teneke deme ihtiyacı içersindesin onu anlamıyorum.Egonumu tatmin ediyorsun yoksa eğleniyormusun anlamadım.

Açıkçası seni çözemedim sevgili enginu.Ne yapmaya çalışdığını hala anlayamadım.Madem Chery'yi sevmiyorsun okumada yazmada bu foruma.Bizleri bizbize bıraksan,eminim ki sende bizde çok daha mutlu olucaz.

Son Söz: Chery'yi ve diğer Çin markalarına sempatim var ve bu araçları beğeniyorum.

• sana mı soracağım nerede ne yapacağımı nereye yazacağımı.. saçma sapan konuşma..
  • quote:

sana mı soracağım nerede ne yapacağımı nereye yazacağımı.. saçma sapan konuşma..

Hayır sevmediğini açıkça söylüyorsun, sana laf yetiştirelim derken ortam geriliyor sonra konu özünden kaçıyor.Neden beğenmediğin bir araca bu kadar nefes tüketiyorsun ki bende bunu anlamıyorum.Sonuçta benim fikrim değişmeyecek, ben ne yaparsam yapayım senin fikrini değiştiremeyeceğim.Eee ne uğraşıyoruz ki.Sen Audi yada Bmw forumlarına takıl bizlerde yani Chery severlerde burda takılalım.Gayet mantıklı bir öneri.
  • quote:

kullanıcı yorumu yok ki burada.. fanatiklik var.. olumlu olumsuz yönleri objektif olarak verilmiyor ki..

gereksiz polemik dediğiniz şey dolaylı da olsa benim can ve mal güvenliğim.. o yuzden kimse kusurabakmasın uzatırım ben bu konuyu.. bu çayna araçları ile o kadar ilgili iseniz google da çeri forum diye aratırsınız tüm taraflı yorumları okursun

Madem kendinden bu kadar eminsin, bu araçlarda güvenliğin sıfır olduğunu ispatla.Youtube la ile değil ben gerçekten bilimsel veri istiyorum.Lütfen bu araçların güvenliğinin sıfır olduğunu bana ispatlamanı senden rica ediyorum.

• quote:

gereksiz polemik dediğiniz şey dolaylı da olsa benim can ve mal güvenliğim.. o yuzden kimse kusurabakmasın uzatırım ben bu konuyu..

Bak ne yazmışım burada.. Neden hala bu konuda yazdığımı daha iyi anlayabilirsin umuyorum ki..

Nerede yazacağıma da ancak ben karar veririm.. Sen değil.. Anladın?

Araçlarınızı LGSET gibi objektif bir şekilde değerlendirecekseniz buyrun.. Yoksa eleştirileri sadece benden değil herkesten dinliyor olacaksınız.. Mükemmmmelll şaheserrrr süper ötesii gibi taraflı ve fanatizm kokan yorumlarınızdan etkilenip bu araçlardan alacak olanlar çıkacak eminim.. Kendilerinin olduğu kadar başkalarının canlarını da yakacak..

Teşbihte hata olmaz.. Sırf "atınıza eşek dediğimiz için", doğru aldığınızı düşündüğünüz bir kararınızın yanlış olduğunu ifade ettiğimiz için anlamsız bir savunma ve agresiflik içindesiniz.. Etki de tepkiyi doğuruyor..

Günümüzde en iyi reklam araçlarının başında gelen internet ve forum sitelerinde yaptığınız bu ateşli savunmalar da manidardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AXAPTA -- 30 Haziran 2009; 22:51:52 >

• quote:

quote:

gereksiz polemik dediğiniz şey dolaylı da olsa benim can ve mal güvenliğim.. o yuzden kimse kusurabakmasın uzatırım ben bu konuyu..

Bak ne yazmışım burada.. neden yazdığımı daha iyi anlayabilirsin..

Nerede yazacağıma ancak ben karar veririm.. Sen değil.. anladın?

Peki tamam madem bu araçların kutukola olduğundan ve girilen ilk virajı alamayacağından bu kadar eminsin, neden ispatlamıyorsun.

Bilim sözle yapılmaz.Bilim deney ve gözlemleyerek yapılır.Önce teori ortaya atılır.Sonra bu teorinin gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için gözlem ve deney yapılır.İşte sen şu an bir teori öne sürdün.Ve bu teorinden bu kadar eminsen lütfen ispatlamanı senden rica ediyorum.Ayrıca teoriler kein değildir.Bu güne kadar öne sürülmüş birçok teori bilimsel deneylerle çürütülmüştür.

Lütfen bu kutukolaların girilen ilk virajı alamayıp sizin aracınızın üzerine devrilip devrilmediğini bizelere ispatlayın.

• Sevgili arkadaşlar;

Bilimsel veriler ispatlanamdığı sürece teoriler sadece teori düzeyinde kalır.Eğer bilimsel deneylerle ve gözlemlerle çürütülürse, teori artık geçerliğini yitirir.Eğer kişilerin düşünceleri yada fikirleri bilime dayanmazsa, deney ve gözlemlerle ispatlanamazsa bunun tanımı ''ÖNYARGI'' dır.Önyargılar bilimsellikten uzaktırlar.

Bakınız bazı inernet sayfalarında önyargılar ile ilgili bazı yazılar buldum.Lütfen okuyunuz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96n_yarg%C4%B1

http://209.85.129.132/search?q=cache:5J6cQx3qBbsJ:www.sanalpsikolog.com/onyargi.ppt+%C3%B6nyarg%C4%B1&cd=10&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=firefox-a

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=%C3%B6nyarg%C4%B1

Son Söz:"İnsanların önyargılarını parçalamak, bir atomu parçalamaktan daha zordur." Albert Einstein

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kal_sau -- 30 Haziran 2009; 23:07:14 >

• quote:

quote:

Bak ne yazmışım burada.. Neden hala bu konuda yazdığımı daha iyi anlayabilirsin umuyorum ki..

Nerede yazacağıma da ancak ben karar veririm.. Sen değil.. Anladın?

Araçlarınızı LGSET gibi objektif bir şekilde değerlendirecekseniz buyrun.. Yoksa eleştirileri sadece benden değil herkesten dinliyor olacaksınız.. Mükemmmmelll şaheserrrr süper ötesii gibi taraflı ve fanatizm kokan yorumlarınızdan etkilenip bu araçlardan alacak olanlar çıkacak eminim.. Kendilerinin olduğu kadar başkalarının canlarını da yakacak..

Teşbihte hata olmaz.. Sırf "atınıza eşek dediğimiz için", doğru aldığınızı düşündüğünüz bir kararınızın yanlış olduğunu ifade ettiğimiz için anlamsız bir savunma ve agresiflik içindesiniz.. Etki de tepkiyi doğuruyor..

Günümüzde en iyi reklam araçlarının başında gelen internet ve forum sitelerinde yaptığınız bu ateşli savunmalar da manidardır..

Sevgili enginu lütfen bu araçların kutukola olduğunu ispatlayınız.Sabırsızlıkla bekliyorum lütfen rica ediyorum sizden.

• Evet aracın sağlamlığı bitti bi de yol tutuşuna geçti inan bana yol tutuş senin aklının alamacağı kadar iyi ve kardeşim yere göğe sığmayan chevrolet cruze toyota corolla ve renault megane saclarına bir bastır bakalım ne hissetceksin o zaman chery e dua edersin ve tükürdüğünü yalarsın hala söliyorum araç sınıfının güvenlik 1.si qashqai den de ağır sacı muakaese alanlar 1500kg ı es geçiyolar sen bana chery nin güvensiz olduğunu kesin kanıtlayan resmi bir belge koy ben de formun adını teneke chery yazıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: aserel

Ya artık yeter be kardeşim.Günlerdir gereksiz polemiklerle
    yer işgal ediyorsunuz ve bizim gibi gerçekten bu araçların
    kullanıcı yorumlarını öğrenmek isteyenlere engel oluyorsunuz.

ARACIN EKSİLERİ;

120 den sonra rüzgar sesi alması

iç mekanda sert plastik kullanılması

Koltuklar çok ince

Kol dayama kısa

Motorun rodaj istemesi

2.viteste yığılma var

ARTILARI;

Sürüş rahatlığı

Yol tutuş

2.vitesten sonra sunduğu performans

Motor izolasyonu

Gece ışıklandırması

Koltuk ısıtma

Konfor

Yakıt tüketimi

Dış görünüş çok karizma

Güvenlik konusuna gelince siz başkalarına bakmayın cheryler bu sene 10.000 tane satıyomuş bu insanlardan 1 tanesi bile mi kaportadan,sacdan vs den anlamıyor araçlarmızda her türlü pasif güvenlik donanımı mevcut ve araç ağır(1500kg) uturaklı bir araç fiyatının hakkını sonuna kadar veriyor...

Umarım yardımcı olabilmişimdir

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.