Şimdi Ara

Cgnat'ta olanlar kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
5
Favori
9.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FTTN/C'de CGN olmasını anlayabilirim ancak yüksek pinglerden kurtulmak ve daha stabil bir bağlantı sahibi olmak için FTTB/Eth veyahut FTTH hizmeti satın alan abonelere büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum. O zaman sökün T11'i, GPON'u biz de VDSL2 alalım, eğer bir farkımız olmayacaksa. Şu anda açıkçası pek bir zararını görmedim, iyimser bakmaya çalışıyorum ancak gelişmeler oldukça burayı editleyeceğim.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Telekom da cgn uyguluyorsa diğer firmalarda yüksek ihtimalle cgn veriyordur hocam muhtemelen. Tek çare statik ip almak gibi görünüyor. ipv6 yı daha çok bekleyeceğiz...

• ipodlover kullanıcısına yanıt

FastPath'e geçirmiyorlar mı hocam?

• Dediğiniz gibi hocam, yavaş yavaş herkesi cgn'ye alıyorlar. Pek yapılabilecek bir şey yok gibi. Şu anda türknet'te aile profiline alınca cgn'den çıkıyor. İleride superonline ve kablonet'te olduğu gibi onu da kapatabilirler. İss'ler cgn'yi bölge bölge uyguluyor, o yüzden aynı operatörde bir müşteri cgn'de olurken, öbürü cgn'de olmayabiliyor. Türk telekom dışında bölgenizde cgn uygulamayan diğer operatörler olabilir ama siz geçtikten sonra belki 1-2 yıl belki 1 ay sonra cgn uygulayabilirler, garantisi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rhalith kullanıcısına yanıt

Fastpath geçişi daha önce binbir ricayla sağlandı ama upload hızları 2 kat arttırıldığında tekrar eski haline döndü. DLM, hızdaki değişimden dolayı hattı interleaved moduna geçirip korumaya alıyor heralde. Bir de CGNAT eklenince ping çok kötü oldu.

• Cgnat'ta olanlar kulübü

Cgnat'ta olanlar kulübü
    Şu sonuçlar nasıl sizce..çok anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 11 Ekim 2020; 2:59:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu sonuçlar nasıl sizce..çok anlamıyorum.
    Cgnat'ta olanlar kulübü
    Cgnat'ta olanlar kulübü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şehir bazen farklı gösterebilir, cgnat demek değil hocam her zaman.

• Rhalith kullanıcısına yanıt

Hocam geçmiş olsun. Ben de aynıyım, modemde 10 ile başlıyor ama google dan baktığımda 88 li bir ip görüyorum :) Hoşgeldiniz kulübe Cgnat'ta olanlar kulübü 

• ipodlover kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam hoşgeldiniz aramıza :)

• Zyrou Z kullanıcısına yanıt

Konudaki arkadaşlarımızın da ifade ettiği gibi, cgnat dan kurtulmak için statik ip almalısınız, başka da çıkma yolu yok.

• Statik ip alarak problemden kurtulmak mümkün ama bu da çok pahalı maalesef.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt

Çok haklısınız hocam... Bugün foruma girerken kaç tane doğrulama kodu çözdüm.. Hemen her site böyle.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt

Aynen hocam çok haklısınız, mesajınız için çok teşekkür ederim :)

• arkadaşlar managementte başka ip aşağıda interrnette başka ip yazıyor bu nedir tam olarak ben de mi cgnattayım acaba? google whats my ip dediğim zaman aşağıdaki internet ipsi gözüküyor. yukardaki ip nedir acaba birde sonunda /20, /32 mevcut bunlar ne oluyor bilgisi olan varsa aydınlatabilirse sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden

Cgnat'ta olanlar kulübü
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Kablonet o duruma el atmış, artık güvenli internet alınca cgn'den çıkmıyor.

Alıntıları Göster

kablonette mh arayarak da çıkabiliyorsunuz

• brnk kullanıcısına yanıt

CGNAT değil.

• Cgnat'ta olanlar kulübü

CGN'den önce değerler böyleydi. En yüksek 32ms çıkıyordu. Şimdi oyun içinde 45ms görürsem dua eder hale geldim. Gerçi bilgisayar artık yok ama olsun Cgnat'ta olanlar kulübü 

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. 9 ay boyunca benden ücret almadan verdikleri hizmet için bir gecede 30₺ para talep etmenin mantığı yok. O zaman direk CGN IP ile hizmetimi başlatsaydın.

Bakalım sonuç ne olacak. Sırf FTTH'de statik IP ile hizmet veriyor diye TT seçmiştim.

• Müşteri hizmetleri eskisi gibi hemen çıkartmıyor, zorluyor, neden çıkmak istiyorsunuz sebep söyleyin deyip sebebi söyleyince de statik ip alın diyor diyorlardı. Şikayet kaydı açarak çıkanlar olabiliyormuş ama 1-2 hafta sonra yine cgn'ye alınanlar olmuş. Ama yine de diğer sağlayıcıların statik ip zorlaması yerine bu şekilde çıkabilmek iyi. Cgn'ye girdikçe şikayet kaydı bırakılıp cgn'den çıkılabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.