Şimdi Ara

Cevap: Yeni Mazda 3 Sedan 1.5 Skyactiv-G AT Testim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orijinalden alıntı: gadniar

Merhaba,
    Ben 1.5 yıldır Mazda 3 kullanıyorum Bursa dan sıfır aldım.
    2014 otomatik power modelini aldım. Yakıt fabrika değerleriyle uzaktna yakından alakası yok.
    Bursa trafiğinde sakin kullanımda şehir içi 8.5 şehir dışı 6.7 lere iniyor. Daha da düşük halini gördüm ama şartlar çok önemli.
    sabit hız 100 ile düz yolda bagaj boş ve sadece soför ile yakıtı 5.2 ye düşürdüm.
    Eşya full yolcu full ortalama hız 130-150 arası yakılt 7.7 aldına düşmüyor.
    Ben araçtan çok memnunum ama yakıt konusunda japonlar yalan söylemiş:)
    Araç yeni motor olduğundan lpg takan yok.
    Lovato yetkili bayiye sordum takarız diyorlar ellerindeki motor çeşidi listesine göre söylüyorlar takılıp takılmayacağını.
    Ben risk etmedim taktırmadım. Taktırmayıda düşünmüyorum.
    2-3 sene daha kullanıp subaru levorg sedan çıkarsa ondan düşlünüyorum.
    Eski subarucu olduğum için gönlüm subarudan yana. Mazda subarudan sonra alternatif kaldı.
    Yakıtı dert etmezen pişman olunacak bir araba değil. Alınabilir.

ş.içi 8.5 lt mazda 3 için yüksek bence. ben cx-5 ile bursa şehir içinde sakin kullanımda 8.8 üstüne kış hariç çıkmıyorum kışında 9.5 u pek geçmez.cx-5 fabrika verisi ş.içi 8.1 dir. mazda 3 kullanan bir çok arkadaşım ş.içinde 7-7.5 üstüne hiç çıkmadığını söylüyorlar. mazda fabrika verilerine en yakın değeri tutturan bir markadır.

muhtemelen ş.içi mesafeleriniz çok kısa ve trafik yoğun. motor tam ısınmadığı için kısa mesafelerde yakıt çok yüksek oluyor.

prins'in aşağıdaki cihazı skyactiv tüm motorlara özel takılıyor. fiyatı 7000 lira civarı. ben yılda 20 bin km yaptığım için araştıma aşamasındayım taktırmayı düşünüyorum.yıllık 20-30 binden az km yapıyorsanız gerek kalmıyor.

http://www.prins.com.tr/direct-liquimax-sistemi

Instalacja LPG Mazda CX5 LPG 2.0 SKYACTIV-G 165KM VSI PRINS

montaj yapılmış skyactiv

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.