Şimdi Ara

Cep telefonunuz sizi ne kadar dinliyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sms işi garip olmuş, normalde telefon zaten bizi dinliyor, mesela bilgisayar muhabbeti yap, mikrofon dinlediği için reklam gömülü uygulamalarda reklamlarda o çıkıyor, o reklamın sebebi de google, mesela kamera görmesi bile reklam çıkartıyor, kamera da gözetliyor, ve gördüğüne uygun reklam çıkıyor, çok net, tesadüf değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Evet microG olayından haberim yoktu, ben yazdığınızda ligneaos benzeri bir rom ismi sandım kusura bakmayın, microG ile ilgil nette dolaşan fazla bir bilgi göremedim çok popüler olmayabilir, yıllardır cyanogenmod ve gapps yukledim sıkıldım

aslında sorun custom rom yüklemek Google servisi olmadan kullanmak değil zaten benim bilgilerimi satan bir firma Google ben bunu biliyorum, kendi ekosisteminde bundan para kazanıyor gmailde reklam gösteriyor, YouTube reklam gösteriyor, arama yapınca reklam gösteriyor, ilgili olduğum konuyu reklam veren ile buluşturup para kazanıyor vs. Bunun karşılığında bize hizmet veriyor mail kullaniyoruz şifremizi sakliyoruz, fotoğraf video sakliyoruz, android işletim sistemini kullanıyoruz sürekli geliştiriyor vs kazan kazan durumu o bizden yarar sağlıyor bizde ondan ama benim telefon numarama SMS geliyorsa benim adım soyadim mail adresim yaşım telefon numaram çok rahatlıkla elden ele dolaşabilir demektir, kaldı ki bugün benim başıma geldi yarın 10 kişi 1 sene sonra 1000 kişi belki yüz binlerce kişiyi etkileyecek bir durum çıkabilir ortaya konuyu acmaktaki amacım bu.

Yine üstüne basarak yazmak istiyorum, ileride kullanılacak bir sistemin test aşaması olabilir. Çok az sayıda kişide denenmiş olabilir, belki kişiler fark etmiyor olabilir. Ben farkettim yazdım.

Çok kafam atarsa yeni bir sim kart alır yeni bir kullanıcı adı alır devam ederdim hayatıma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.