Şimdi Ara

Cep telefonlarına ÖTV iki katına çıkarıldı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
962
Cevap
7
Favori
80.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
383 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonlarına ÖTV iki katına çıkarıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    Once bu destegi devletin bu tur uretken insanlarin onlerini acarak yapmali Tubitak in kurulus amacini dusunun ve simdiki hale bir bakin. Yerli uretim dediginiz herhangi bir urunde herhangi bir yaraticilik ozgun tasarim gorebiliryor musunuz? Iletisimin bu kadar hizli oldugu bir dunyada insanlarin ozgun yaratilmis urunlere ulasma istegine engel olunamaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

Amerikanın iphone u Çinde üretiliyor. E vestel dediğin çürük mallar da çinden alınıp burada montajlanıyor. Çikolayada çokokrem yiyorum mesela. E bunu içinde kakao var. Ülkede kakao üretiliyorda bizim mi haberimiz yok. Çikolata dahil %100 yerli birşeyimiz yok. Yahu domates yetiştirsen tohumu israil ilacı amerikan. Hangi sentetiği kullanıyorsan acilen azalt
    yüzde yüz kendi malımızı kullanacağız diye bir şey yok ki en çok yerlilik oranına sahip olanı ve yerliliği devletten destek almak için değil türklerin bir şeyler üretmesi için yapan saf niyetli şirketleri seçmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Türkiye hızlı şekilde cari açık ve döviz giderini düşürmek zorunda bunun için her türlü ithal ürünlere ek vergiler gelecektir,olay vergi toplamak değil ekonomiyi durdurmak,şu an arabada mesela devlet idare ediyor kara paracıların parasını toplamak için çok fazla arttırmıyor ama yakında arabaya da ötv artışı gelecektir.

Amerikanın borç parası ile sahte zenginlik dönemi bitti gerçek dünyaya hoş geldiniz.
    Ölüm orucuyla ekonomi duzelmez.Agir vergilerle orta direk diye bir kavram birakmazsalar ekonomi cok daha kotu yerlere gidecek gozukuyor.4 senede bir telefon degistiriyordum bu haberi okuduktan sonra 5 senede bir degistirmeye karar verdim.Katma degerli urun uretemiyorsun, doviz kazanamiyorsun, ulkeyi vergilerle ayakta tutuyorsun(senelerdir bu sekilde), vergiden bıkmış insanları daha fazla vergiye baglıyorsun.Bu duzenlemenin acilen 4000 tl ve ustu telefonlar diye guncellenmesi gerekiyor.

• Cep telefonlarına ÖTV iki katına çıkarıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: neftili

Once bu destegi devletin bu tur uretken insanlarin onlerini acarak yapmali Tubitak in kurulus amacini dusunun ve simdiki hale bir bakin. Yerli uretim dediginiz herhangi bir urunde herhangi bir yaraticilik ozgun tasarim gorebiliryor musunuz? Iletisimin bu kadar hizli oldugu bir dunyada insanlarin ozgun yaratilmis urunlere ulasma istegine engel olunamaz
    Benim çalıştığım şirket bir tübitak projesi içinde bende yazılımcısıyım itü teknooparkta çoğu şirket tübitak destekli ve aralarında çok iyi projeler var şu anda yapılan projeleri bilmeden konuşuyorsunuz.
  • Erdoğan: Kriz, miriz filan sakın ha bunlara aldırmayın bunların hepsi manipülasyon
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:56:25 >
  • Fiyatlara ne zaman yansır eldeki stoklar bitince mi ?
  • Apple'ın fişi çekildi. (Diğer şirketlerin ucuz telefonları var) Asıl konu; apple ve ios sistemin dışına çıkacak. %5 veya 10 pazar payına sahip bir işletim sistemine kim nasıl uygulama yazsın ve/veya güncellesin. Öncelik her zaman android olacak. Bu nedenle de hazırki apple sahipleri de yeni telefonda android tercih edecekler.

• Malvolorne kullanıcısına yanıt
    Çok fazla yazılan sözü de ekleyelim.

“Çok şükür kötü günleri geride bıraktık. Şimdi sırada daha kötü günler var..”
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesaverde

Sebest piyasa arkadasim. Parayi ben kazaniyorum kazandigim paraylada istedigim urunu satin alirim.

Sarellede vestelde gitsin mallarina guveniyorlarsa yurt disinda satsin ulkeye doviz soksun.

Alıntıları Göster
    Önce halkın desteği ile büyümeleri gerekir biz sırt çevirirsek nasıl büyüyüp açılsınlar.Facebook büyüyene kadar devlet ne kadar büyük destekler vermiştir çünkü kaç yıl zarar ettiler.
  • Devletimiz elini cebimizden çıkarmak yerine daha da derine sokuyo elini.Araba almak istiyosun, diyo ki " kanka bana da alman lazım bi tane araba", telefon almak istiyosun yine aynı şeyi diyo, alkol alıp rahatlayim diyosun yine "kanka bana da içir yoksa icemezsin".Ulan bu nasıl devlet, en beleşçi arkadaş yapmaz bunun yaptığını.

• Ulan dedim fiyatlara yansimadan alayım hemen, ancak alamadım taksiti kaldırmışlar

• Durum suan hala iyi, asil olay temmuzda s400’lerin gelmesinden sonra baslayacak, amerikanin cok agir yaptirimlarina hazir olun derim. Gerci s400 bahane, turkiyenin suriyede bulunmasindan da rahatsizlar. Bu anlasmazliklar giderilmedikce isimiz zor.

• javaprof kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim, zaten devlete laf ettiğim yok. Benim tepkim tamamen bu beyinsiz halka.

• Ben hep 50 liralık telefom aldığım için beni ilgilendirmeyen durum.

O değil yurtdışından iphone almıştım 120 liraya da kayıt ettirmiştim bu bozulursa gider yine aynısını yaparım ancak bu sefer kayıt 600 lira olmuş orada güzelcene sövücez tabii yapacak bir şey yok ha param olsaydı sırf bu hükümete para kazandırmamak için 120 günde bir gider telefon değiştirirdim yurtdışında...

• zaferq Z kullanıcısına yanıt
    Bu capsi ben yaptım, iyi tuttu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.