Şimdi Ara

Cem Yılmaz Faruk Eczanesi Esprisini Anlamayan Tek Ben Miyim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
3
Favori
19.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Angelica

Zaten o espri degilki. Türk halkının tipik bir özelligi anlatılmıs. Seyirici de espri oldugunu sanıp gülüyor. Çünkü millet o adamı izlemeye giderken beyinlerinde gülmeyi şartlandırıyorlar. Gidince de ota boka gülüyorlar.

doğru söylüyorsun. fakat bence bu kötü bişey değil ki açıkçası ilk sinemada izlediğimde karnıma ağrılar girdi artık gülemiyordum son dakikalarda. kendimi gülmeye programlamıştım evet. ama sonuç olarak fazlasıyla eğlendim sonra internetten tekrar izleyince tebessüm bile edemedim çok gariptir dediğim gibi şartlanıyor olsak da mutlu olduysak bence iş bitmiştir

• quote:

Zaten o espri degilki. Türk halkının tipik bir özelligi anlatılmıs. Seyirici de espri oldugunu sanıp gülüyor. Çünkü millet o adamı izlemeye giderken beyinlerinde gülmeyi şartlandırıyorlar. Gidince de ota boka gülüyorlar.

[DHTUBE=www.youtube.com/watch?v=BQ5mJy2eqTc#t=2m11s]

dh tüp yine bozulmuş

Link:www.youtube.com/watch?v=BQ5mJy2eqTc#t=2m11s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 27 Ocak 2013; 20:08:19 >

• quote:

Cok guzel ozetlemissin hocam boyleleri yuzunden sinemada komedi filmine gidemez oldum.Sanki magarada yasamislar gorgu denen seyden yoksun insanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bRaVo!

quote:

Orijinalden alıntı: Amerikan mandası

O zaman ne veriyim abime

Cem Yılmaz Faruk Eczanesi Esprisini Anlamayan Tek Ben Miyim?

konuyu açana cevap: anlayaca bişy yok. sadece cem yılmaz çok güzel bir tespit yaptı buna güldük bi düşün bakalım hiç mi adres sormadın. adres sorunca insanlar ne diyo sana ?

geçen gün birine sordum hemdem cafe nerde adam: demdem olmasın o. ben: yok hemdem adam: demdemdir o demdem

• quote:

Orijinalden alıntı: BuralarBenim

quote:

doğru söylüyorsun. fakat bence bu kötü bişey değil ki açıkçası ilk sinemada izlediğimde karnıma ağrılar girdi artık gülemiyordum son dakikalarda. kendimi gülmeye programlamıştım evet. ama sonuç olarak fazlasıyla eğlendim sonra internetten tekrar izleyince tebessüm bile edemedim çok gariptir dediğim gibi şartlanıyor olsak da mutlu olduysak bence iş bitmiştir

Alıntıları Göster
    oha lan, insan kendini gülmeye nasıl programlar? bunun nasıl bir açıklaması vardır? elektronik alet miyiz biz?
    bi de bu çıktı anasını satayım, gülmeye programlanmak. komik gelir gülersin, daha ne zorluyorsun? gülmezsen eğer herşeye gülmeyen, nokta esprilere gülen birisindir ya da espriyi anlayamamışsındır ya da espriyi anlayamayacak kadar gelişmemişsindir. bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alcarzer44

quote:

Cok guzel ozetlemissin hocam boyleleri yuzunden sinemada komedi filmine gidemez oldum.Sanki magarada yasamislar gorgu denen seyden yoksun insanlar

Alıntıları Göster
    everything but little little in the middle

• quote:

Orijinalden alıntı: Vash The Stampede

oha lan, insan kendini gülmeye nasıl programlar? bunun nasıl bir açıklaması vardır? elektronik alet miyiz biz?
    bi de bu çıktı anasını satayım, gülmeye programlanmak. komik gelir gülersin, daha ne zorluyorsun? gülmezsen eğer herşeye gülmeyen, nokta esprilere gülen birisindir ya da espriyi anlayamamışsındır ya da espriyi anlayamayacak kadar gelişmemişsindir. bu kadar.

Alıntıları Göster
    Bazı şeylerin çok komik olması gerekmiyor.Adam sahnedeki enerjisini seyirciye yansıttığı için tutuldu zamanında ve güzel gözlem yeteneği olduğu için.Tabi çok daha iyi gözlem yeteneği olanlar var mesela umut sarıkaya ama bu adam stand-up yapmıyor o yüzden konuşulmuyor.Cem yılmaz sahne performansı iyi biri olduğundan seyirci de gülüyor şahsen bende öyle.Takdir ediyorum yaptığı işi.İnşallah işi bırakmazsa bir gösteri daha bekliyorum

• quote:

arkadaşım sana bir soru,

peki ota boka güldük, sonuçta güldük değil mi?
    amacımız neydi, gülmekti değil mi?
    eee, ne bu havalar?

hayır cem yılmaz zaten bir sanat kaygısı güderek sinemaya koymadı ki bu gösteriyi, milleti güldürmek için koydu.
    millet de güldü, e be sanane adam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinekadam

quote:

arkadaşım sana bir soru,

peki ota boka güldük, sonuçta güldük değil mi?
    amacımız neydi, gülmekti değil mi?
    eee, ne bu havalar?

hayır cem yılmaz zaten bir sanat kaygısı güderek sinemaya koymadı ki bu gösteriyi, milleti güldürmek için koydu.
    millet de güldü, e be sanane adam?

Gülmek için para vermek. Yani mutlulugu parayla satın almak.. Tamam dedigin gibi olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Adam hergün gördüğümüz olayları espritüel bir dille bizlere anlatıyor gülüyoruz işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkut17500

Bilmesek bile bilmiyorum demeyiz.

Cevap burada gizli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Menemen

quote:

Orijinalden alıntı: alcarzer44

quote:

Komedi filmine gülmek harici hangi amaç için gidilebilir? Ben de sizi anlayamıyorum.

Zoruna gittigine gore sende bu kavrama uyan kisilerdensin.Gulunucek sey var gulunmuyecek sey var.Espri yapar gulersin osurur gulersin ayagi takilir duse vs vs vs.Adam hic konusmadan sahneye ciktigi zaman salon inlior ben bu zihniyeti anlamiyorum.Ota boka herseye gulmeye haklari yok.Para verdin diye salonu kapatirmiyolar herkes para veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    aynen şartlanma var herşeye gülüyor bazıları cem yılmaz yerine başka birisi aynı şeyleri anlatsa gülme oranları %20-%30 düşer
  • Ortada bi espri yoktu zaten rahat ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Ortada bi espri yoktu zaten rahat ol.
    Faruk Kıraathanesi olmasın o

EDİT: @revivalblast görmemişim hocam mesajları okumadan yazmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk-bjk -- 27 Ocak 2013; 20:57:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

Faruk Kıraathanesi olmasın o

EDİT: @revivalblast görmemişim hocam mesajları okumadan yazmıştım

Alıntıları Göster
    Espiriyi pmden atıyom bu kıyağımı unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelebek Avcısı

Espiriyi pmden atıyom bu kıyağımı unutma.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vash The Stampede

aynennnn canım aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myrnin

• quote:

Orijinalden alıntı: budavar

aynen şartlanma var herşeye gülüyor bazıları cem yılmaz yerine başka birisi aynı şeyleri anlatsa gülme oranları %20-%30 düşer

o da zaten cemyılmaz'ın farkı. esprinin kalitesinin yanında nasıl sunulduğu da önemli.

ayrıca şu da var eğer bi insan gülmek için cemyılmaz'a gidiyorsa yani binevi kendini gülmeye programlıyorsa yine cemyılmazın farkıdır. kimsenin kafasında bu yargı 1 günde oluşmadı, cemyılmaz oluşturdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 27 Ocak 2013; 21:08:34 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.