Şimdi Ara

Çekirdek sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar İntel DualCore E5400 2.70 Ghz 2 çekirdekli bir işlemcim var biosdan buna overclock yaptım ama bir çekirdeği 2.70 ghz diğer işlemci ise overclock yaptığım değerde (3.60 Ghz) overclock olan çekirdek hangisi bilmiyorum ama sanırım 2.çekirdek ama siz daha iyi bilirsiniz ama bilgisayarımda özelliklerden baktığımda bir çekirdek 3.60 Ghz gözükürken aygıt yöneticisinde ikiside stok hızında (2.70 ghz) gözüküyor bunun sebebi nedir?
    peki bu Overclocklanmayan çekirdeği nasıl overclock yapabilirim ?Çekirdek sorunuÇekirdek sorunu

• Mezuai M kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi zorladığınızda da artmıyor mu? BIOS'ta C1E ve EIST(speedstep) adı geçen ayarlar olması lazım. Bunları kapatırsanız iki çekirdeğin de 3.6'da çalışması lazım. Boşta frekansı düşürsün istiyorsanız EIST ayarını açabilirsiniz. Sıcaklığın maksimum 60lı derecelerde kalmasına dikkat ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 12 Eylül 2017; 15:12:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biosa bakıyorum tekrar geri döneceğim
  • düzelttim sanırım olmuş durumda ama özelliklerde hala biri 2.7 olarak gözüküyor aygıt yöneticisinde ise ikiside 2.7 gözüküyor bunun sebebi nedir ?
  • Aygıt yöneticisinde işlemcinin orijinali neyse o yazar. Sistem derecelendirme kısmında 2.70'ten 3.60'a çıktığı yazmış.

Cpu-z'yi veya prime95'i indirip bir stres testi yapınız. Yaptığınız hız aşırtmanın stabil olup olmadığını kontrol ediniz, yarım saat yeterli olur. Mavi ekran vermezse sıkıntı yoktur. Sıcaklık oyunlarda 60lı dereceleri geçmesin. Sıcaklığa hwinfo, msi afterburner ile bakabilirsiniz.

MSI afterburner ve hwinfo kullanımı için aşağıdaki linke bakabilirsiniz. Bu 4.3 sürüm afterburner, 4.4 sürümünde işlemci saat hızı da izlenebiliyor. Sizin işlemci 2 çekirdekli olduğundan hwinfo'da core#0, core#1 olarak görünecektir.

https://forum.donanimhaber.com/intel-xeron-x5460-ekran-karti-sorunu--126743908#126745216

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 12 Eylül 2017; 17:47:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.