Şimdi Ara

CD,USB,Aux Kalite Farkı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
12.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ; Pioneer 1400UB Aldım Deh serisi CD'li olandan..

Şimdi aklımdaki sorulara yanıt verirseniz sevinirim ,daha kurdurmadım..
    Şimdi ilk olarak şöyle soru sorayım
    Track CD'si mi daha kaliteli Ses verir yoksa MP3' CD'si mi?
    (Parçalar 192kbps-320kbps aralığında)

CD,USB,Aux olarak karşılaştırdığımızda hangisinde daha kaliteli ses çıkışı olur ?
    Bilgili arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim .
    İyi Günler.

• cd içine mp3 atacaksın şarkının kalitesine bağlı asılında usb de aynıdır ama aux çıkışı mp3e bağladığın için takılma donma gibi şeyler olabilir bide mp3 veya telefonun arıza görebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursat_53

cd içine mp3 atacaksın şarkının kalitesine bağlı asılında usb de aynıdır ama aux çıkışı mp3e bağladığın için takılma donma gibi şeyler olabilir bide mp3 veya telefonun arıza görebilir.

Track CD yaparsak :) ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'Şükrü

quote:

cd içine mp3 atacaksın şarkının kalitesine bağlı asılında usb de aynıdır ama aux çıkışı mp3e bağladığın için takılma donma gibi şeyler olabilir bide mp3 veya telefonun arıza görebilir.

Track CD yaparsak :) ?

Alıntıları Göster
    fark etmez sadece fazla şarkı almaz ama kaliteki olur az şarkı çok kalite anladınmı ama mp3 yaparsan 1 adet cd nin içine yaklasık 100e yakın parça atabillirsin ama kalitesiz olur

• quote:

Arkadaşlar ; Pioneer 1400UB Aldım Deh serisi CD'li olandan..

CD,USB,Aux olarak karşılaştırdığımızda hangisinde daha kaliteli ses çıkışı olur ?
    İyi Günler.

bana göre hepsi aynı prof bişey beklemiyeceksin sonuçta :) tabi birde müziğin ses kalitesine bakar
  • track cdsini mp3ten yapacağın için kalitesi mp3 ile aynı olur..

normalde track cdsi daha kalitelidir fakat müzik marketten orijinal cd alırsan..
    yani şarkı bir kez mp3 oldu mu eski kalitesine geri dönemez..

şu anda senin cihazında da kaliteyi decoderlerin kalitesi belirler..
    mesela benim bir araçta deh 2000 mp var.. aynı mp3ü track yapınca daha kaliteli çalıyor.. çünkü audio cd dekoderini mp3 dekoderinden daha kaliteli yapmışlar.. diğer aracımdaki orijinal teypte ise mp3 dekoderi daha kaliteli.. audio cdsini berbat çalıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

track cdsini mp3ten yapacağın için kalitesi mp3 ile aynı olur..

normalde track cdsi daha kalitelidir fakat müzik marketten orijinal cd alırsan..
    yani şarkı bir kez mp3 oldu mu eski kalitesine geri dönemez..

şu anda senin cihazında da kaliteyi decoderlerin kalitesi belirler..
    mesela benim bir araçta deh 2000 mp var.. aynı mp3ü track yapınca daha kaliteli çalıyor.. çünkü audio cd dekoderini mp3 dekoderinden daha kaliteli yapmışlar.. diğer aracımdaki orijinal teypte ise mp3 dekoderi daha kaliteli.. audio cdsini berbat çalıyor..

Anladım...
    Pioneer serilerinde Track daha mı iyi çalıyor yani :)
    Aman benim tek isteğim şu orjinal teypten daha kaliteli bir ses versinde....
    Malum radyo radyo nereye kadar..
    Bu arada araç Focus 1

• valla tüm pioneerleri bilemiyorum.. bendeki böyle..
  • Malum focus'un kaset calarlı teybı var ben kaset calar kullanmadım hep radyo hep radyo:) sımdı pioneer'i takınca cd'de radyodan daha kaliteli olur demi ?
  • quote:

Malum focus'un kaset calarlı teybı var ben kaset calar kullanmadım hep radyo hep radyo:) sımdı pioneer'i takınca cd'de radyodan daha kaliteli olur demi ?
    cd usb aux bu çıkışlar fark etmez arkadaşlar şarkının kalitesi önemliii
  • quote:

Radyodan kesin kaliteli ama değil mi ?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşım öncelikle ne olursa olsun auxta ses kalitesi düşük olur..
    ve cihazına göre değişir en iyi ses ve ses kalitesini normalde usb de alırsın ama cihazı üreten fabrika hemen hemen her teypbin içine 24 bit dac sistemi koyuyor buda ses işlemcisi demek..şu demek oluyor ki cihazı üretenler cd devresine 24 bit dac koyarsa cd de usb devresine 24 bit dac koyarsa usbde alırsın en iyi sesi ..teyp alırken özelliklerinde yazar usb / 24 bit dac yazarsa usbde kaliteli ses alırsın ama cd / 24 bit dac yazarsa cdde alırsın veya buna benzer şeyler yazarlar bugunkü teyplerde çoğu usbde veriyo.. bundan ziyade 3band- 5 bant - 7 bant eq oluyor teyplerde bunlara görede değişebiliyor ve teypbin loud sistemini açmanda etkisi olabiliyor... en önemli özelliklerden biride anfi kullanılan bi sistemde teypbin anfi çıkış voltajı ve anfinin kalitesi gibi bunlarde etki yapabiliyor.. teypbin anfi voltaj gerilimi düşükse anfiden gain açtırarak ses kalitesini bozabiliyor teypbindeki anfi voltajı gerilimi yüksekse eğer anfiden açmaya gerek kalmadan daha berrak kaliteli sonuç alınabiliyor..
    çok nedenler var hoparlörün anfinin kablonun markası ve kalitesi etki yapabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alcn07

ve cihazına göre değişir en iyi ses ve ses kalitesini normalde usb de alırsın ama cihazı üreten fabrika hemen hemen her teypbin içine 24 bit dac sistemi koyuyor buda ses işlemcisi demek..şu demek oluyor ki cihazı üretenler cd devresine 24 bit dac koyarsa cd de usb devresine 24 bit dac koyarsa usbde alırsın en iyi sesi ..teyp alırken özelliklerinde yazar usb / 24 bit dac yazarsa usbde kaliteli ses alırsın ama cd / 24 bit dac yazarsa cdde alırsın veya buna benzer şeyler yazarlar bugunkü teyplerde çoğu usbde veriyo.. bundan ziyade 3band- 5 bant - 7 bant eq oluyor teyplerde bunlara görede değişebiliyor ve teypbin loud sistemini açmanda etkisi olabiliyor... en önemli özelliklerden biride anfi kullanılan bi sistemde teypbin anfi çıkış voltajı ve anfinin kalitesi gibi bunlarde etki yapabiliyor.. teypbin anfi voltaj gerilimi düşükse anfiden gain açtırarak ses kalitesini bozabiliyor teypbindeki anfi voltajı gerilimi yüksekse eğer anfiden açmaya gerek kalmadan daha berrak kaliteli sonuç alınabiliyor..
    çok nedenler var hoparlörün anfinin kablonun markası ve kalitesi etki yapabiliyor

Anladım kardes sağol verdiğin bilgiler için peki Radyodan kesinlikle kaliteli olur demi usb veya CD ?
    Arac Focus 1 yarın taktırcam kısmetse; Ses kalitesinde garanti artış olur demi anfisiz orjinal sistem

• quote:

quote:

normal radiodan kalitelidir ama rds model radyolarla hemen hemen aynı performansı alırsınn
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alcn07

Anladım kardes sağol verdiğin bilgiler için peki Radyodan kesinlikle kaliteli olur demi usb veya CD ?
    Arac Focus 1 yarın taktırcam kısmetse; Ses kalitesinde garanti artış olur demi anfisiz orjinal sistem

Saygıdeğer kardeşim, bu radio kaliteside cihazına göre değişir... MESELA ŞÖYLE AÇIKLAYAYIM AVRUPA ARAÇLARDAKİ ORJİNAL TEYPBİNDEN ALDIĞIN PERFORMANSLA NORMAL x marka TEYPLE ALDIĞIN PERFORMANS BENİM GÖZÜMDE AYNI DEĞİL avrupa aracın orjinal teybindeki radio daha kaliteli ve performanslı olur .. BUNADA BİR ÇOK NEDEN VAR RDS SİSTEMİ SONRA DİJİTAL ANTEN , CİHAZIN KALİTESİ GİBİ Bİ ÇOK NEDENLER VAR.. BİDE ŞÖYLE BİŞEY VAR BURDA ALDIĞIN PİONEER İLE AMERİKADAKİ ALDIĞIN PİONEER ARASINDA Bİ ÇOK FARK VAR YABANCILARA ÜRETİLEN CİHAZLARDA SAT RADİO DENİLEN DİJİTAL YAYIN YANİ SANA EN İYİ AÇIKLAYICI OLAN ŞEY ŞÖYLE DİYİM TÜRKİYEDE KARADÜZEN YABANCI ÜLKEDE MODERN DİJİTAL HESABI.. MÜZİK SİSTEMLERİNDE UNUTMA Kİ KALİTEYİ KALİTELİ CİHAZDAN ALIR VE MALİYETİ YÜKSEK OLUR

BU ARADA EVET USB /CD BÖLÜMÜ RADİODAN DAHA KALİTELİ OLUR O KONUDA KAFAN RAHAT OLSUN ALCAĞIN CİHAZIN MODELİNİ MARKASINI BELİRT BİRAZ DAHA AÇIKLAMADA YARDIMCI OLURUM :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcn07 -- 7 Mart 2013; 13:35:48 >

• quote:

İyi Günler.

CD den track cd si yaptığınız zaman ses kalitesi dahada yükselecektir kaliteli müzik dinleyen insan bunu anlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamara

quote:

İyi Günler.

CD den track cd si yaptığınız zaman ses kalitesi dahada yükselecektir kaliteli müzik dinleyen insan bunu anlayabilir.

Hocam bir sey sormak istiyorum,

Usb den müzik dinlediğiniz de aracınız da, ne kadar çok şarkı doldurursanız USB'de müzik kalitesi düşer mi? Mesela 8 gb Usb'i var 5 Gb dolu...3 Klasör yaptım...

Usb'i kullandıkça eskir mi performans kalitesi düşer mi?

MP3 formatın da bu söylediklerim tabi...

Teşekkürler şimdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: jamara

quote:

İyi Günler.

Hocam bir sey sormak istiyorum,

Usb den müzik dinlediğiniz de aracınız da, ne kadar çok şarkı doldurursanız USB'de müzik kalitesi düşer mi? Mesela 8 gb Usb'i var 5 Gb dolu...3 Klasör yaptım...

Usb'i kullandıkça eskir mi performans kalitesi düşer mi?

MP3 formatın da bu söylediklerim tabi...

Teşekkürler şimdiden...

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

USB-AUX adaptörü aldıp bağladım arabaya.
    Fakat CD ve Radyoda ses seviyesi 35 de çok kaliteli ve yüksek çıkmasına karşın; USB de aynı CD içindeki şarkılar olmasına rağmen ses seviyesi çok düşük.
    45 de aynı ses seviyesini yakalayabiliyorum.

Acaba bu Track kalitesi, MP3 kalitesizliği mi yoksa adaptör ile alakalı bir durum mu? CD,USB,Aux Kalite Farkı ?

• Aslinda arkadaslar daha once bahsetmisler.
    Ses hemen hemen ayni seviyede olur.ama cd daha iyi her konuda.birde mp3 degilde orjinal cd den cekilmis bir audio formatindaki sarki cok kaliteli calar.butun ensturuman seslerini duyabilirsiniz iyi bir teyp ile.24 bit dac varsa teyipte.orjinal cd dinlediniz mi cok keyf alirsiniz mp3 orjinal formatini kirpip kucultmektir.yer kaplamasin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbt. -- 8 Haziran 2016; 7:29:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbt.

Aslinda arkadaslar daha once bahsetmisler.
    Ses hemen hemen ayni seviyede olur.ama cd daha iyi her konuda.birde mp3 degilde orjinal cd den cekilmis bir audio formatindaki sarki cok kaliteli calar.butun ensturuman seslerini duyabilirsiniz iyi bir teyp ile.24 bit dac varsa teyipte.orjinal cd dinlediniz mi cok keyf alirsiniz**** orjinal formatini kirpip kucultmektir.yer kaplamasin diye.

Yani USB flash diskin içine MP3 formatında değilde tack gibi audio formatta atıp dinlesen ses kalitesi CD gibi cıngır cıngır mı olur diyorsunuz?

"Sorun adaptörde değil de daha çok ses formatındadır" olduğunu anlıyorum ben.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.