Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
809
Cevap
31
Favori
72.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar teras kat evime guvenlik kamera sistemi kurmayi düşünüyorum sesli ve gece görüşü olmalı 1 i icerde 3 ü disarda 4 kamera yeter.Ve internetten uzaktan izleme yapabilmem lazim. Tavsiye edebileceginiz hesapli bi urun varmi fiyatlari ne durumdadir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese Selamlar.
    Arkadaslar bizim yzanede 3 adet guvenlik kamerasi bulunmakta 2 tanesi normal duzgun cekim yapiyo ama 1 tanesi parazitmi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum degisik cekiyo sorun neden acaba bazen duzeliyo geri bozuluyo
    Bu bozuk olan
    http://i.hizliresim.com/MLmX19.png
    Bunlar normal
    http://i.hizliresim.com/QZmJPg.png
    http://i.hizliresim.com/XLmybD.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cukucamboy -- 9 Şubat 2016; 12:26:28 >
  • Cukucamboy kullanıcısına yanıt
    1- adaptor yetersiz
    2- kabloda kısadevre var
    3- kablo bi alandan etkileniyor ( herhangi bir motor olur, magnetik dalga olur vs vs )

3ünden biri
  • kardeişm şuanda 3 kamera bağlı güç kaynagı felan yok sadece 1 adaptore bağlı kameralar ondan olma olasılıgı yüksekmidir ?
  • Cukucamboy kullanıcısına yanıt
    diğer 2 kamerayı çıkar, sadece parazit yapan kamerayı tak, düzeliyorsa adaptor yetersizdir:P
  • sa
    merkezle ip kameraların mesafesi 200 metreye ulaşıyor 100 metre araya 24 port swiçmi koysam daha iyi olur yoksa fiber çekip utp converter mı kullansam
    burası 4 katlı ve her katta 23 kamera olacak toplamda 92 kamera nvr 1080&800fps 32kanal uygunmudur 128mbit 3 adet
  • gece yada izleme yapılmadığı zaman router ı kapat yada adsl kullanıyorsan modemi kapat en sağlıklısı o :)
  • onur hocam selam
    keşke cctv olayına girmeden sizden öneri alsaymışım diye kendime kızıyorum
    bakıcı kontrolu ve ev güveliği için 2+1 eve 5 kameralı wifi ip kamera sistemi aldım
    sensonetin getirdiği wifi ip camhttps://www.sensonet.com.tr/UrunDetay.aspx?id=IPC-KW100W-V2
    nvr dahttps://www.sensonet.com.tr/UrunDetay.aspx?id=NVR1108-P
    sitede superonline kullanıyoruz dağıtımlı türkiyede tek 800mbps dağıtımlı bizim siteye verdiklerini söylüyorlar ( konut fazlalığı nedeniyle hız ortalama download 15-70 mbps upload 25-100 mbps da geziniyor birde portların çoğu kapalı buda ayrı bi sorun ya neyse )
    router olarak tplink mr3420 , tplink 740n ve son olarak da tplink 801nd ap elimde mevcut
    gelelim soruna
    kablo çekmeyelim diye sistemi kurduk ama bağlantı sorunları yaşıyoruz
    en uzak kamera max 15 metre uzakta kopma oluyor diye routerın birini ap yaptım hepsi bağlı görünüyor ama ara sıra nvr la bağlantı sorunu yaşıyor ve kayıt yapmıyor
    router da sorun vardır diye ap aldık onu ara mesafeye koyduk ve kabloyla bağladık yayını 2. bir adla yapıyor
    ana router 192.168.1.1 ip verdim ap e ise 192.168.1.2
    nvr static ip olarak 192.168.1.50
    kameralara sırasıyla 192.168.1.51-52-53-54-55 verdim
    routerda dhcp 192.168.1.100-254 arası ap de dhcp kapalı
    kameralar 1.3 mp 960p lakin ben 720 p e ayarladım frameleri 20 e düşürdüm bitrate 2048 e indirdim hatta 1024 te bile denedim ama ozamna hd kamera almanın mantığı ortadan kalkıyor görüntü kalitesi kötüleşiyor
    kopmalar neden olabilir
    routerdan şüphelendik yeni ap aldık ondada durum aynı kameranın birini dün gece kabloyla bağladım bakalım kopma ondada yaşanırsa nvr da sıkıntı olabilir diye düşüneceğiz
    sizce nerde hata yapıyoruz ?
    yada 2-3 duvar delip en sağlıklısı ahd kameraya mı dönmeliyim ? hemde yarı fiyatına :)
  • estamemuchoo E kullanıcısına yanıt
    ip kameranın arayüzüne gir ve sinyali kaç diş yakaladığını gör.
    Eğer 3 dişin üzerindeyse kopma olmaz, yeterlidir, gelelim kayıttaki kopmalara.
    Bu genellikle bantgenişliği ile alakalıdır.
    Router a kısıt getirmeniz lazım, mevcut routerinizin bantgenişliği düşük olabilir, bana sorarsanız sistemi şu sekilde yapın
    AP yi repeater olarak kullanmak yerine client ( router ) olarak kullanın
    Kameralar+nvr+ap tek ağda olsun.
    Eğer AP nin ikinci bir portu var ise bunu ana routerinize takın. Yoksa sadece NVR a takın. ( 740n de başka portlar varmış )
    Böylece o bantgenişliği yetecektir.
    POE portlarından network çalışır mı bilmiyorum, çalışırsa nvr ı da direk ana routere bu portlardan bağlarsınız.
    Bu şekilde uzaktan da izlemiş olursunuz.
    Bu arada

Şimdi ana routeriniz 192.168.1.1 ise siz 740n ap nize 192.168.1.x sabit ıp verip AP moduna alacaksınız ve 740n de dhcp etkinleştirip ağ geçidini 192.168.2.1 yapacaksınız
    tabi cihazları 192.168.2.x olarak değiştireceksiniz

Bu kısımda port yönlendirmeyi şu şekilde yapacaksınız.
    Eğer 740n de port yönlendirme var ise onda önce onu yapacaksınız, sonra ana router ınızda 192.168.1.x ( 740n nin sabit ipsi ) için aynı portları yönlendireceksiniz, böylece köprüleme oluşmuş olacak.

***superonline port yönlendirmenin çalışması için sabit ip almanız gerekebilir, mobil operatörler de de port yönlendirme çalışmaz ama sabit ıp alınca tüm portları kullanabilirsiniz.
    Takılırsanız sorun yine :)
  • Merhaba İZmirde 80 dairelik site için dış iç kamera sistemi kurmak istiyoruz güvenilir bir firma tavsiye edebilir misiniz

• öncelikle teşekkürler hızlı cevap için akşam eve gidince deneyeceğim
    wifi çekim gücü ip kameranın özelliğinden dolayı %50nin üzerinde güç ile bağlı olduklarını görebiliyorum
    ap yi repater şeklinde kullanmıyorum 2. bir isim vererek kullanıyorum
    bant genişliği ile ilgilili anlayamadım
    yada şöyle söyleyim mr3420 300mbps bir N router 740n ise 150mbps lik bir N router
    ana makinem mr3420 iken 740n i AP yaptığımda ana router a bağlı kameraların yayınını belli bir süre sonra engelliyordu
    sonra 740n i ana router yaptım MR3420 i AP e çevirdim onda da ilkbaşta sıkıntı yoktu daha sonra kameralar bağlı olmasına rağmen nvr da kayıtı kesti
    son olarak
    740n ana router olarak bıraktım MR3420 de belki arıza vardır diye 801nd AP aldım arkadaştan 2 gündür devam ediyoruz daha az nvr a kesinti olmuş ama yinede tatmin edici performans yok
    1-2 dakikalık kesintileri bertaraf edeceğim ama 10-20 dakika üstü kesinti yaşanması hoş değil sonra ne oluyorsa yine davam ediyor ama bu süre zarfında kameralarda wifi kopması yok

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-4691_TL-MR3420.html

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR740N.html

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-12_TL-WA801ND.html

peki benim 740n i ap olarak kullanmamda bi sıkıntı var mı?
    benim arkadaş ısrarla routerlarda ap özelliği olsada ağda yine de ap özelliğinde sıkıntı çıkarıyor diye teorisi var
    öncelikle " routerlarda ap özelliği olsada ağda yine de ap özelliğinde sıkıntı çıkarıyor " gibi bir durum söz konusu değil
    Bant genişliğinden kastım modemin ağ kapasitesi.
    Bu çoğu zaman yazılmaz, ama bellidir. 300Mbps ulaşılabilecek max hız olmasıdor, bant genişliği değil.
    TPlink marka olarak zaten hiç bir zaman tavsiye etmedğim ve asla kullanmadığım markadır, bu yüzden zaten bi gol yemişsin.
    Tahminim yine bant genişliği.
    Kameraların ayarlarından CBR stream yerine VBR stream seç ve max genişiği 1024MB olarak belirle bakayım, yine kopmalar yaşayacakmısın.
    Büyük ihtimal iyileşme gösterecektir, eğer düzelirse TPlink dışında bir ap alarak ( mümkünse iyi bir marka olsun :) asus/cisco falan ) durumu düzeltebilirsin.
    Kolay gele
  • hocam merhaba. BNC çıkışlı bir CCTV kamera var elimde ve projem gereği cihazı batarya eşliğinde mobil olarak kullanacağım. bnc yi usb ye nasıl çevirebilirim ? internette bnc to usb çevirici var ama bilgisayara bağlayıp kurulumunu yapman gerekiyor, mobile olur mu bilmiyorum. telefona bağlamayı düşündüm android uygulaması var usb kamerayı telefona takabiliyorsun. ama cctv yi o uygulama görür mü bilmiyorum.başka türlü mobil olarak kullanmam mümkün müdür, görüşleriniz nelerdir ?

bu adaptörü bilgisayara kurduktan sonra telefona bağlasam olur mu?
    http://www.ebay.com/itm/Composite-RCA-A-V-S-Video-To-USB-Converter-DVR-Recorder-Adapter-For-PC-Mac-/121614846205
  • hoktem01 H kullanıcısına yanıt
    BNC çıkışını RCA girişlerden SARI olandan girerek görüntü alabilirsiniz.
    Bahsettiğiniz aparatı daha önce hiç kullanmadım, bu yüzden bilgi veremeiyorum
    Kusura bakmayın
    bahsettiğin cihazlar çok yüksek cihazlar
    AIO cihaz alabilirsin
    Asus DSL-N14U hem modem, hem ap hemde 3g modem olarak kullanabilirsin.
    Bantgenişliğini bulamadım bende, dediğim gibi yazmıyorlar, istersen 2 kamerayı bi cihazdan, 2 kamerayı bi cihazdan alabilirsin?
    Bu şekilde bantı hafifletmiş olursunuz.
    Diğer dediklerimi yaptınız mı?
    "Kameraların ayarlarından CBR stream yerine VBR stream seç ve max genişiği 1024MB olarak belirle bakayım, yine kopmalar yaşayacakmısın. "
  • Yapmazmıyım
    Yinede sıkıntı oldu
    Görüntü de çok kötü oldu
    İade edip ahd ye gececeğim büyük olasılıkla
    2-3 duvar delip kablo cekeceğiz
    İp cam bize uymadı
    Hanımla papaz olacaz yoksa :) izleyemiyor yada akşam kayıt bakacak yok bişey kopmuş
    Hyundai ahd almayı düşünüyorum lakin bunlarda ses yok galiba birde mikrofon mu takacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estamemuchoo -- 24 Şubat 2016; 14:36:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

bahsettiğin cihazlar çok yüksek cihazlar
    AIO cihaz alabilirsin
    Asus DSL-N14U hem modem, hem ap hemde 3g modem olarak kullanabilirsin.
    Bantgenişliğini bulamadım bende, dediğim gibi yazmıyorlar, istersen 2 kamerayı bi cihazdan, 2 kamerayı bi cihazdan alabilirsin?
    Bu şekilde bantı hafifletmiş olursunuz.
    Diğer dediklerimi yaptınız mı?
    "Kameraların ayarlarından CBR stream yerine VBR stream seç ve max genişiği 1024MB olarak belirle bakayım, yine kopmalar yaşayacakmısın. "

onur bey

birde aio cihaz nedir_? Asus DSL-N14U de adsl modem heralde routernı kastettiniz Asus RT-N14U
  • aio=all in one anladım :)
    dsl-n14u ya siz dsl hattı bağlarsanız modem olur
    Lan portlarından birine hat girerseniz AP olur
    Usb portuna 3G dongle takarsanız 3g modem olur :)
    All In ONe AIO ( hepsi bir arada demek )
    Evet ahdelerde ses yok malesef, mikrofon takmanız gerek
    Ama kalielei bir ses kartı alamazsınız, Bence siz ip de cihazlarla yoğunlaşın, Daha sağlıklı cihazlar kullanın derim.
    Tercih sizin tabiki.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.