Şimdi Ara

Casper VIA F3 Kamera İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu yazımda 3 kameralı Casper VIA F3 modelinin kamerasını derinlemesine inceleyeceğim. Orta düzey kullanıcılar için 3 kameralı bir cihaz olmasından dolayı rakiplerinden ayrılan Casper’ın bu yeni modelinin kamerası bakalım bizleri şaşırtacak mı? Telefonun kamera modlarını ayrıntılı olarak inceleyip video testler yapıp cihazı satın almak isteyen kullanıcıları bildirme amacıyla hazırlamış olduğum bu yazı umarı siz faydalı olur.

VIA F3 modelini daha önce diğer yazılarımda ayrıntılı olarak inceleyip fikirlerimi belirtmiştim. Genel olarak orta düzey kullanıcılar için iyi bir cihaz olduğunu ve kamerasının rakiplerinden ayrılmasında büyük bir etken olduğunu söylemiştim. İnceleme yazımda kameraya fazla değinmemiştim ve kamerayı ayrı bir yazı olarak paylaşmanın daha mantıklı olacağını düşünmüştüm. Şimdi ise sizleri bu yazıyla baş başa bırakıyorum.

Kamera Modları

Profesyonel Mod

VIA F3’ün profesyonel modu ile ışık ayarı, pozlama ayarı ve beyaz ayarı gibi manuel ayarlamalar yapabiliyorsunuz. Cihazı profesyonel modda geniş açıdan dar açıya aldığınız manuel odaklama işlemini yapma şansına sahipsiniz.

Profesyonel mod ile doğru ayarları yaparak düşük ışıklı ortamlarda iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Profesyonel mod bunlarda sınırlı değil tabiki ortamın koşullarına göre manuel olarak ayarlayabileceğiniz bir sürü ayar bulunuyor.

Gece Modu

Telefonun gece moduna baktığımızda üstteki görselde karanlık bir ortamda çekilen normal bir fotoğraf görüyoruz. Gece modunu aktif ettiğimizde sağ tarafta belirgin bir fark oluştuğunu görebiliyoruz. Gece modu başarılı bir şekilde karanlık ortamları aydınlatıyor.

Hızlı Çekim Modu

VIA F3’te hızlı çekimde telefonda iyi görünürken bilgisayara aktarınca video kalitesinde düşüş olduğunu fark ettim. Eğer büyük ekranda paylaşım yapmayacaksanız hızlı çekim modu telefonlarda iyi görünüyor.

Ağır Çekim Modu

Cihazın yavaş çekimdeki performansı orta düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Yavaş çekimde aşırı performans arıyorsanız VIA F3 modeli bu aşamada işinizi görmeyecektir.

Kamera Özellikleri
    Cihazın geniş ve dar açı performanslarına baktığımızda dar açıda çekilen bir fotoğrafın yakınlaştırılmış görüntüsünde iyi sonuçlar aldığını görüyoruz.

Geniş açıda ise yakınlaştırmamıza rağmen dar açı ile nerdeyse bir fark oluşturmadığını görüyoruz. Bu da geniş açıda çekilen görüntünün çözünürlük anlamında yüksek olduğu anlamına geliyor.

Kameranın ayarlar kısmına girdiğimizde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyoruz. Bu ekran birçok özelliği açıp kapatabiliyoruz.

Dokunmatik Deklanşör: Ekrana dokunduğunuzda fotoğraf çekmenizi sağlıyor.
    Filigran: Çektiğinizde fotoğraflara filigran ekliyor. Örneğini üstteki fotoğrafta sağ altta görebilirsiniz.
    Otomatik Zamanlayıcı: Zaman ayarlı fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.
    AI: Kamerayı yapay zeka ile destekliyor.
    Deklanşör Sesi: Fotoğraf çekerken ses efekti ekliyor.
    GPS Konum: Fotoğraflar GPS konum bilgileri ekliyor.
    Film Rulosu: Kamerada iken bildirim sekmesinin altına önceden çekilen fotoğraf ve videoları ekliyor.
    Resim Boyutu: Fotoğraf 12 MP, 9 MP ve 7 MP olarak çekmenizi sağlıyor.
    Titreşim Önleme: Fotoğraflarda titreşimi önlüyor.

Casper VIA F3 Örnek Fotoğraflar

Casper VIA F3 modelinin kamera özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bu yazı altından yorum yaparak sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bypangea -- 17 Ekim 2019; 16:5:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.