Şimdi Ara

Casper Nirvana CN.HBI2410F => Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,Casper Nirvana , CN.HBI2410F modeli Dizüstü bilgisayar hakkında genel bi konu açmak istedim.
    CN.HBI2410F kullananlar veya almak isteyenler , Konu altından Bilgisayar ile ilgili her türlü yorumu yapabilirsiniz ( Şikayetleriniz,problemleriniz vs.)
    ( Bende hepsiburada.com aracılığıyla siparişimi verdim bayramdan sonra gelmesini bekliyourm :) )

Casper Nirvana CN.HBI2410F => Genel Konu

Özellikleri :

Chip Seti : İntel
    İşlemci : İntel i5 2410 M 2.3 Ghz ( Turbo Boost ile 2,90 Ghz e kadar çıkmakta )
    İşlemci Cache : 3 MB L2
    Ekran : 15.6 " -- 1366 x 768 WXGA -- LED
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 540 M
    Ram : DDR3 6GB 1066 MHZ
    Sabit Disk : 320 GB 5400 RPM 8MB
    Optik Sürücü : DVD Dual Yazıcı
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Var
    USB : 3 Adet
    10/100 Ethernet : Var
    FireWire : Yok
    HDMİ : Var
    E-Sata : Yok
    Kart Okuyucu : 5-in-1
    Pil : 6 Hücreli
    Ram Kapasitesi : 8 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supereffect -- 7 Kasım 2011; 18:08:46 >

• bende casper diyorum aynı üründen 2 adet adlım hepsiburada dan mükemmel diyebilirim . hiç sorunda çıkarmadı ısınma vs. bence casper al hp yi hiç bir arkadaşım tavsiye etmiyor kendim pc teknisyeniyim ve memnunum
  • ömer birazda zorlama testleri yaparsan oyunlarda filan arkadaşlar hemfikir olur bazı arkadaşlar yaptı güzel sonuçlar elde edildi.casperin yeni modelleri eskiye nazaran sorunları aşmış görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 11 Kasım 2011; 21:59:36 >
  • Hayırlı olsun görünüş güzelmiş özelliklerde hiç fena değil.
  • Teşekkürler yorumlar için.

İlk izlenimlerim malzeme kalitesi bu fiyatta ve bu özellikteki bir bilgisayarı göre orta-iyi
    Isınma problemi yok

+ ları
    Bu fiyata alınabilecek en iyi bilgisayarlardandır.
    Şarjı 4 saat e kadar gidiyor film izlerken ve internete girerken
    Özellikleri.

- leri
    Mousepad i çok kötü algılamama problemi vs. yaşıyorum
    Kasası plastik olduğundan eğilip büküebiliyor :)
    Hoporlör ü ortalama denebilir
    Ok tuşları shift tuşundan küçük

Şimdililk yazacaklarım bu kadar :)
  • hocam tamda birkac gun icinde cihazi almayi dusunurken bu konuyu gormem iyi oldu. kullanan diger dostlar da izlenimlerni paylasabilirse cok mutlu olacagim.

hocam sizden ricam cihazin resimlerini cekebilir misiniz acaba? nette cihaza dair gorsel neredeyse hic yok.
  • evet arkadaşlar ben 2 adet aldım demiştim diğer arkadaşımızın dediği gibi + lar ve - lere katılıyorum. bende
    + lara
    + ısınma problemi yok 2 GÜN açık kalsa bile
    + Shift 2 Unleashed , crysis 1 ve 2 pes 2011 vs. oyunlarda gram kasma yok .
    + oyunlarda 2 saat boyunca takıldım sadece sol tarafta ısınma oldu o da her laptopta olur bildiğim kadarıyla. yani pc komple el yakacak şekilde ısınmıyor kapanmıyor oyunlar donmuyor ayriyetten oyuna girmessen ısınma derdin kesinlikle yok bu garanti !!!!!
    + pc nin kasa görünüşü güzel
    + 4 saat film felan izlersen int. dolaşırsan şarjı gidiyo normal olarak 6-8 saat gider.
    + sessiz çalışıyor.
    + win7 64 bit kurulmuş bi şekilde geliyor.
    + i5 yeni nesil işlemci oluşu turbosuyla ısınmayıda engelliyor yani süper

- ler ise bence
    - klavyesi çook iyi değil ama kullanımı rahat . yön tuşları küçük ama iyi yani
    - tablet (mause yeri ) 15 dk kullanıp bi 5 sn ara verince iyi oluyo ama yinede sıkıntıları var arkadaşımızın dediği gibi
    - kasa plastik oluşu bence çok iyi olmamış yani bu özelliklere yetmemiş aliminyum olsaydı süper olurdu ama yinede bence bi sıkıntı yok.

ARKADAŞLAR AÇIK VE NET KONUŞMAK GEREKİRSE BEN ÇOOK ARAŞTIRDIM 2 ADET ALACAĞIM İÇİN HP ASUS LENOVA TOSHİBA DÜŞÜNÜYORDUM CASPER AKLIMDA YOKTU Bİ BAKTIM HEPSİBURADADA ÖZELLİKLER FENA BAYA ARAŞTIRDIM MEDİA MARKA GİTTİM TEKNOSAYA GİTTİM CAURFOURA GİTTİM VS. AMA BU ÖZELLİK OLAN PCLERİN FİYATI UÇUKTU DEDİM ALICAM ALDIM MEMNUNUM. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM. ARKANIZA BAKMADAN İNDİRİMDEYKEN ALIN YOKSA ZOR BU ZAMANDA ISINMA PROBLEMİ OLMAYAN PC BULMAK BENDEN SÖLEMESİ. HEM TEKNİK SERVİSİDE ARTIK ÇOK İYİ HEMEN İLGİLENİYORLAR VE 2 HAFTADA HALLEDİYORLAR MASAÜSTÜ PC M 7 AY SONRA ELEKTİRKLER Bİ GİTTİ Bİ GELDİ Bİ GİTTİ Bİ GELİDİ 8-9 KEZ PC NİN PAWER YERİNDEN ÇOOK UFAK Bİ SES GELİYORDU HEMEN SERVİSE GÖTÜRDÜM HAFTADA YENİSİ İLE DEĞİŞTİRDİLER. NEYSE ALANA HAYIRLI OLSUN.
    BİDE BİŞEY SORUCAM LAPTOPTAN BAŞKA ALAN ARKADAŞ SENİN LAPTOP TAPLETİNİN İÇİMDE KARE VARMI ? BENİM İÇİN ÖNEMLİ YANİ LAPTOP TAPLETİNİN İÇİNDE KARE

• Arkadaşlar elimde bu laptopdan var ilk geldiğğinde home basic geldiydi bende bunu premium kurdum neyse ilk geldiğinde ses geliyordu fakat premium yükledim

Driverların hepsini yükledim ses hopörlörde yok ama kulaklık takınca var dedim dedim home basic i tekrar yükliyeyim yine olmadı bu sefer ultimate kurayım dedim

ultimate de kurdum fakat yine aynı kulaklıkta ses var ama höporlerinde yok indirmediğim driveri kalmadı ama yok sonuç yok Microsoft AUU .vs.vs onu da indirdim ama

oda sonuç vermedi cevaplarınızı bekliyorum
  • sıkıntı yine sürücü kaynaklı doğru olanı bulamıyorsundur.ses sürücüsünü komple kaldırın.driver genius programını kurun hangi sürücü eksik bulur.ses kartının markası ve modelini yazarsan bir de işletim sistemi nedir kaç bittir.
  • İşletim sistemim 64 bit ultimate ses kartı realtek high definition audio
  • Merhaba, ben aldıgınız casper marka laptop hakkında bısey danısmak ıstıyorum. Aralık başında bende hepsıburadan aynı laptopu aldım, touchpadındekı sorun yuzunden gerı yolladım ve yenısı geldı. Fakat bu yenı gelen urunde aygıt yonetıcısınde ekran kartı gt 540 gozukurken, masaustu>ekrancozunurlugu>gelısmıs_ayarlarda Intel Hd graphics 3000 gozukuyo ve dahada enteresanı bellek kısmında Toplam:1696 Ayrılmıs:64 Paylasılan:1632 yazıyor.. hadi nvidianın yeni teknolojisinden dolayı ekran kartı farklı gozukuyo dicem ama ben alırken 1gb paylasımsız aldım dıye hatırlıyordum.. Sizin laptobun bu özelliklerini bi kontrol edep benimle paylasırmısınz. ben mi yanlış hatırlıyorum, yoksa bana yollanan laptopdamı bi hata var merak edıyorum.
  • merhabalar touchpad için öndermiştin touchpad ın nasıl şekil bakımından ? gönderdin yenisi geldi şimdi kullanımı nasıl
  • ya 2gun kullanmakta zorluk cektım zaten 2.gun sonunda bi kullanılır bı kullanılmaz oldu fakat suan kullandıgım normal, bi sıkıntısı yok..
  • omeraga5, casper laptopu suan kullanabılıyorsan bana yardımcı olurmusun,, sanırım sende almıssın, yeni farkettim daha önce attıgın mesajı..
  • Yardımcı olurum ama touchpad için servise verdim gelsin hemen ;) sende bi touch pad in fotosunu çekip koyarmısın rica etsem?
  • Kardeş pc yi aldım dediğin gibi sendeki olan ekran kartı ile ilgili şey aynısı bendede yazıyor...
  • bu bilgisayarın güncel biosu var mı.windows 10 pro 64 bit yüklü sadece ekran kartı olarak intel hd 3000 görüyor.nvida m450 görmüyor.sadece windows 7 yüklenirse 2 ekran kartınıda görüyor. mevcut bios ver:QR133 KBC VER:E131 BİRDE BUNUN DRİVER ları casperın sitesinde yok yedek driver olanlar paylaşabillir mi.birde bunu bataryasını bulamadım nerde satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piranhap440s -- 21 Haziran 2022; 8:9:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.