Şimdi Ara

Carraro E-viva Elektrikli Bisiklet ( E-BIKE ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
6
Favori
10.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bike&outdoor mağazasını hiç sevmedim, silkeleyecek adam arıyorlar. Fiyat avantajı sıfır. Ben harcayamadım al sen harca diyecek adamları bekliyorlar dükkana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuna4242

bike&outdoor mağazasını hiç sevmedim, silkeleyecek adam arıyorlar. Fiyat avantajı sıfır. Ben harcayamadım al sen harca diyecek adamları bekliyorlar dükkana.
    Dun bisiklet kiralamak Kadikoydeydim, Bagdat caddesi uzerinde Delta bisiklet i gectikten sonra yolun sag tarafinda bi kac tane daha bisikletci var. Carraro e-viva ya orda da denk geldim. Yine 7000 - 8000 arasi bir fiyat soylediler.

Elektrikli kiralamaya calisiyorum ama Carraro e-viva yi kimse kiralamaya vermiyor tabii :)) Alba nin kiti ile elektrikliye cevrilmis bir bisikleti anca kiralayabildik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

Dun bisiklet kiralamak Kadikoydeydim, Bagdat caddesi uzerinde Delta bisiklet i gectikten sonra yolun sag tarafinda bi kac tane daha bisikletci var. Carraro e-viva ya orda da denk geldim. Yine 7000 - 8000 arasi bir fiyat soylediler.

Elektrikli kiralamaya calisiyorum ama Carraro e-viva yi kimse kiralamaya vermiyor tabii :)) Alba nin kiti ile elektrikliye cevrilmis bir bisikleti anca kiralayabildik.

Alıntıları Göster
    Ne kadar acaba kiralama ücreti, alba foldu ciddi düşündüm bir ara vazgeçtim sonra.

• Tuna4242 T kullanıcısına yanıt
    Saatine 20TL aldılar. 4 saat bendeydi 50km gittim. Sonunda şarzı bitmişti.

• Awsful kullanıcısına yanıt
    20 tl iyiymiş..

Aslında gelişmiş ülkelerde saati 3 TL anca e bike

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-19232E7C9

20 tl iyiymiş..

Aslında gelişmiş ülkelerde saati 3 TL anca e bike
    Bisiklet kiralamayi Ispanya Barselonada denmistim. Normal bisiklet icin sehirde belediyenin yuzlerce bisiklet kiralama noktasi var ve kiralama ucreti yillik 15 Euro ydu.
    Ama elektrikli icin belediyede bulamadim ozel isletmelerden kiralamistim.

Neyse simdilik, normal bisiklet ayarlamaya calisacagim, alba nin kit leri pahali belki e-bay den bir kit alir denerim
  • Bisikleti alalı yaklaşık 1 yıl oldu.

1 yıl sonraki deneyimlerimi analatayım

Öncelikle şunu söyleyeyim herkesin korktuğu batarya ömründen bahsetmek gerekirse 1 yıl sonra hala gayet verimli, neredeyse fark yok. dönüp dolaştığım 50km lik parkurlarda yine yaklaşık aynı pil tüketimiyle dönmeye devam ediyorum. fark varmı? belki vardır ama hissedilmeyecek derecede. yani 1 yıl sonra pil sizi üzmeyecek.

1 yıl sonra yaşadığım sorunlara gelecek olursak;

-jant değiştirmemin vakti gelmiş, yamultmuşum ancak bu videolara koyduğum parkur mtb parkuru gibi birşey ben çok zorladım. asfaltta devamlı kullananlar için böyle bir sorunla karşılaşacaklarını zannetmiyorum. yinede üzerindeki jant çok ta kalite bir jant değilmiş. şu an için hala akord ile idare edebiliyorum. gittiğim yollara bakılırsa anladım ki bana bir tane de mtb lazımmış :)))

-Zincirim atıyor. Özellikle kasislere sert girdiğimde ya da stabilize yollardan hızlı indiğimde atıyor. zinciri belki yaptığım yoldan dolayı boyu uzamış olabilir değiştirmek gerekebilir ancak aldığım yere bunu sorduğumda zincir boyun normal dendi. Önceden bu kadar atmıyordu. çözümünü araştırmaktayım. Canımı biraz sıkıyor. Basit bir çözümü olduğundan eminim .

Sonuç olarak
    Memnuniyetim devam ediyor. Hala iyi ki almışım diyebiliyorum.

• Bekliyorum bekliyorum ama fiyati dusmuyor(Aksine surekli yukseliyor :(( )

Gecen bir tura ciktik, Edirneden Yunanistan a ordan da Bulgaristan a gectik, Bulgaristan da 1 gece konaklayip Edirneye geri donduk. Toplam 100km lik bir yol yaptik.

Bu turu artik 4. defa yapiyoruz ve ben yolu uzatmak istiyorum. Edirne Sofya arasi 400km, yada Edirne Bukres dusunuyorum. Bir Carraro e-Viva ustune bir tane de yedek batarya alip yola cikacagim. Ama fiyatlari cok yuksek :((
  • mayıs ayında tetra tron bisiklet aldım. (3900 tl) yaşım 42 kilo 90kg kondüsyon falan yok. adanadan yumurtalığa yaklaşık 70 km gidip geri döndüm. inanılmaz keyif aldım 3.kademede menzil 45 km civarı pilin tam şarj olamsı yaklaşık 6-7 saati buluyor. Bende yedek batarya alıp kasmadan uzun mesafeler gitmeyi düşünüyorum çift pil ile 100 km kondüsyon iyise 150 km yapılabilir. (yaklaşık 7-8 saat bir zaman tutar ). elektirikli bisiklet normale göre 4-5 kg daha ağır yedek batarya dolu bir sırt çantası epey yorar. birde yanınıza çift şarj aleti almalısınız.
    ben bisiklet ile yaklaşık 2500 km yol yaptım bende carraro almayı istiyordum ama fiyat 7000 tl civarındaydı. Şu anda iyiki bisikleti aldım diyorum Dağ taş kaldırım demeden gidiyorum şimdiye kadar lastik patlaması dışında bir sıkıntı çıkmadı. Benim bisiklet şu anda 4600 civarı + 1000-1500 tl yedek pil tutar. Pilin uzun ömürlü olması için hiçbir zaman bitene yakın zorlamamak gerekiyormuş. (ilk aldığımda menzil 55 km civarıydı )

• quote:

Orijinalden alıntı: vur36

mayıs ayında tetra tron bisiklet aldım. (3900 tl) yaşım 42 kilo 90kg kondüsyon falan yok. adanadan yumurtalığa yaklaşık 70 km gidip geri döndüm. inanılmaz keyif aldım 3.kademede menzil 45 km civarı pilin tam şarj olamsı yaklaşık 6-7 saati buluyor. Bende yedek batarya alıp kasmadan uzun mesafeler gitmeyi düşünüyorum çift pil ile 100 km kondüsyon iyise 150 km yapılabilir. (yaklaşık 7-8 saat bir zaman tutar ). elektirikli bisiklet normale göre 4-5 kg daha ağır yedek batarya dolu bir sırt çantası epey yorar. birde yanınıza çift şarj aleti almalısınız.
    ben bisiklet ile yaklaşık 2500 km yol yaptım bende carraro almayı istiyordum ama fiyat 7000 tl civarındaydı. Şu anda iyiki bisikleti aldım diyorum Dağ taş kaldırım demeden gidiyorum şimdiye kadar lastik patlaması dışında bir sıkıntı çıkmadı. Benim bisiklet şu anda 4600 civarı + 1000-1500 tl yedek pil tutar. Pilin uzun ömürlü olması için hiçbir zaman bitene yakın zorlamamak gerekiyormuş. (ilk aldığımda menzil 55 km civarıydı )
    Sirt cantasi yerine heybe kullaniyorum, bisiklet uzerindeyken mumkun mertebe herseyi bisiklet uzerindeki cantalara koyuyorum kendi uzerime ekstra agirlik yapmamaya calisiyorum. Video duzenleme programlarini biraz ogreneyim, Turdan cektigim fotograf ve videolari yayinlayacagim. Simdilik videolarin bir kismini buraya yukledim,https://www.youtube.com/channel/UC7BZqh3964MIlXvMDOQXXXg

• yasinergul Y kullanıcısına yanıt
    Ben de 1 yildir e-viva sahibiyim ve memnunum. Zincir atma sikintisi vs bende hic olmadi, pil omru eco modda 150 kmler gosteriyor hep, pil bence cok basarili. Tek begenmedigim kısım 25km hız sınıri olmasi, bu hiza ulasip ustune cikmak istediginizde, elektrik destegi kesilmesine ek olarak sanki bisiklet fren yapmaya calisiyor, gecmenizi istemiyor. Benim hep aklimdaki bir soru acaba el gazi eklenebilir mi modifiye yapip, pedal cevirmeden de istendiginde el gazi ile gitmek gayet guzel olurdu. Hic arastirdiniz mi?

• Fiyatları 10 bin lira oldu.Ucuza bulabileceğimiz yer yok mu? Ya da satmak isteyen temiz kullanıcı varsa alırım
  • carraro e sportive almış bulunmaktayım bende şu an için memnunum sorularınız olursa yanıtlamaa çalışırım
  • tequila10 T kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız? Son izlenimleriniz? Yokuş performansı ve menzil nasıl? Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1umr1 1 kullanıcısına yanıt
    gayet güzel memnunum yokuş performansı tabiki çok iyi 70 tork var menzil sürekli sahilde kullandığım için katalok verisinden bile daha iyi dizimde sorun var o yüzden satıyorum malesef ama fiyat performans ürünü tek kötü yanı apartmanda asansör yoksa indir çıkart biraz zor oluyor üst katlarda iseniz
  • Elektrikli bisiklet için km saati düzgün çalışacak, batarya ile oynanmayacak yada arka okuyucunun yeri değişmeden hızı 60KM çıkaracak bir sistem var. Adı Speedbox kablo kesme derdi yok. Montaj videosu var.

https://www.speedbox-tuning.com/for-shimano
  • bende carraro e sportive vardı sattım bana hitap etmedi sebebpleri eğer asansör yoksa ve giriş katta oturmuyorsanız almayın bataryadan dolayı ağır ,25 km hız desteği düşük scooter geçiyor ::) EN büyük problemde 10000 tl civarı bisikleti bağlayacak zincir bulamıyorsunu eğer 1000 tl civarı zincirlere bakmazsanız ,zincir testlerini izlerseniz en kral zincir dakikada açılıyor bisiklet bende iken çişim gelse sorun döndüğünüzde bisiklet çalınmış olabilir sadece bu sebeplerden dolayı elektrikli bisiklet bana göre değil tek teker cihaza geçiş yaptım yanımda taşıyorum henüz öğrenme aşamasındayım ::)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.