Şimdi Ara

Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
4
Favori
11.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

çünkü meşguldüm

+18 bir video hazırladım

zaten Carmageddon söz konusuysa aksi düşünülemez

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

bugün yemekten içmekten kesildim

çünkü meşguldüm

+18 bir video hazırladım

zaten Carmageddon söz konusuysa aksi düşünülemez

haha çok beğendim ve kıskandım. Bende malesef oynanabilirlikten çok uzak oyun. 2 senede eskimiş laptop haberim yok.

• helpmeplease H kullanıcısına yanıt
    darısı başına hocam

ama inanki bu oyuna yapılacak her kuruş yatırıma değer

sadece bu oyun için 5+1 ses sistemi almayı planlıyorum

bu arada fabrika gibi olan(canlı yayında oyunun çöktüğü pist) 3.pisti oynayamıyorum

optimizasyon şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

darısı başına hocam

ama inanki bu oyuna yapılacak her kuruş yatırıma değer

sadece bu oyun için 5+1 ses sistemi almayı planlıyorum

bu arada fabrika gibi olan(canlı yayında oyunun çöktüğü pist) 3.pisti oynayamıyorum

optimizasyon şart

Oyunun eksiği çok şu an. Belliki optimizasyon da büyük sorunlar var. Umarım oynanabilir duruma gelir. Gerçekten yeni loptop almayı düşünüyorum bu oyun için. Öyle oyun oynayan biri değilimdir ama bu oyunu kaçıramam.

• ilkermurat kullanıcısına yanıt
    Hocam, oyunu halen edinmedim ama bir iki detay dikkatimi çekti..
    Oyunda genel bir doku sorunu mu var ? bana öyle geldi çünkü.
    Ayrıca fizikler biraz tuhaf geldi ama oyunu şahsen oynamadığım için bir şey diyemem tabii..
    Sizce eksikleri neler şu an?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

Hocam, oyunu halen edinmedim ama bir iki detay dikkatimi çekti..
    Oyunda genel bir doku sorunu mu var ? bana öyle geldi çünkü.
    Ayrıca fizikler biraz tuhaf geldi ama oyunu şahsen oynamadığım için bir şey diyemem tabii..
    Sizce eksikleri neler şu an?

hocam oyunda bence şu an en önemli eksik optimizasyon sorunu

şu an 1 pisti hiç kullanamıyorum

daha önceki carmageddonları oynadınızmı bilmiyorum

ama fizikler carmageddona has fizikler diyebilirim

yani bazen muhteşem bir gerçekçilik bazense arcade in sınırlarını zorlayan bir yapı

ama her anından keyif aldığım her saniyesinde beni eğlendiren

ve geçen gün yemeği içmeyi unutacak kadar kendimi kaybetmeme sebep olan bir oyun

internete düşen sürümünü denemenizi tavsiye ederim

çünkü bu oyun şu haliyle pc ler için büyük bir sınav

ama bir noktayı belirtmemde fayda var

verdiğim her kuruşu oyun şu haliyle bile hakediyor

beğenirseniz satın almanızı tavsiye ederim

çünkü ortada binlerce oyun var ama Carmageddon gibi

kendi ruhuna kendi şahsiyetine sahip oyun

çok çok az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 1 Nisan 2014; 20:20:26 >

internete düşen sürümünü denemek istemiyordum ama madem ısrar ettiniz indirip bir bakayım..
    Zamanım olursa bayağı kapsamlı bir inceleme yaparım. (Tabii ki Multi'yi pas geçerim mecburen o zaman..) Evet, en yakın zamanda satın almayı düşünüyorum bu arada..
    İlk Carmageddon'u oynadım ancak fazla bir şey hatırladğımı söylemek biraz zor.. Bana oynanış açısından muhteşem gelmişti, ancak gözümde bir efsane olamamıştı..
    Bu oyun hakikaten fevkalade ona lafım yok zaten. Acaba güncelleme alır mı daha ? 30 Dolar fiyatı sonuna kadar hakediyorsa alabilirim halen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 1 Nisan 2014; 20:45:14 >
  • Mobile Prof. kullanıcısına yanıt
    hocam çok sayıda güncelleme gelecektir

şu an sadece serbest sürüş modu açık

kariyer ,diğer modlar ve online da oyuna eklenecek

oyunu denemenizi tavsiye ettim çünkü

hiçbir oyunda zorlanmayan sistemim

optimizasyon yetersizliği sebebiyle 1 pisti bana hiç oynatmıyor

diğer pistlerde de tekrarlarda sıkıntılar olabiliyor

oyunu alıp optimizasyon için beklemek zorunda kalmayın istedim

oyunu oynadıkça gerçekten özenerek detaycı bir zihniyetle yapıldığını farkedeceksiniz

incelemenizi merakla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 1 Nisan 2014; 21:05:23 >
  • İnceleme yarın öğlen, akşam üzeri gibi gelecektir(En geç) .. Oyun şu an bize fazla bir seçenek sumasa dahi yine de kapsamlı inceleme hazırlamış olurum sizlere..
  • @ilkermurat
    Kısa bir inceleme oldu ama ne yapayım? oyun şu anlık pek bir şey sunmuyor bizlere..

Merhabalar..
    Carmageddon incelemesine başlamadan önce biraz Carmageddon'dan bahsedeyim.
    Carmageddon, özünde bir araçlı savaş oyunu diyebiliriz basitçe. Aracınıza çeşitli silahlandırmalar, modifiye gibi imkanlar tanınıyor. Belirli yarış alanlarında hem insanları öldürerek, hem rakibinizi etkisiz hale getirerek belirli puanlar kazanıyorsunuz bunun karşılığında.. Aracınızı oyun içerisinde tamir edebiliyorsunuz. Çok fazla Arcade oynayanlar için kontroller biraz zorlayıcı olabilir, iyi bir refleks istiyor oyun..
    Evet, Daha fazla detaya inmeyeyim ve öncelikle Reincarnation incelemesi için hazırladığım sistemi tanıtayım..
    Min sistem gereksinimlerinde 8 gb vs istediği yazıyor ben de tam o minimum sistem gereksinimine uygun bir sistem ile denedim ki inceleme tarafında eşit şartlar sağlansın diye..
    Sistem detayları yüzeysel olarak aşağıda belirtilmiştir;
    Ram: 8 GB
    Anakart :Asus
    Ekran kartı : Zotac GTX 570 Amp
    Hard Disk: 500 GB
    işlemci Core I7 2600K (4.4 Ghz) 4 fiziksel çekirdek, 4 izlek çekirdek toplam 8 iş parçacığı
    Şimdi incelemeye geçmeden önce oyunun sistem gereksinimleri hakkında bir şeyler yazmak istiyorum..
    8 GB Ram isteği fos çıktı, zira fazlasıyla yetiyor..
    Oyun ciddi derecede optimizasyon sıkıntısı içeriyor, kesinlikle satın almayın şu an paranıza yazık.. Yüzlerce bug buldum. aracı sürerken birdenbire boşluğa düştüm, olduğum yerde lastikler yerin altına gömüldü, zıplamaya başladı araç.. Bunun gibi bir sürü bug var..
    Ayrıca bu oyun motorunu yapan zeki arkadaşlara da mail yoluyla selamımı yollayacağım..
    Saçma sapan insan, penguen, animasyonları var oyunda. Sanki 2001 yılından kalma..
    Evet, tam 2001 yılında böyle hareket animasyonları vardı..
    Oyun motoru rezalet, keşke İllusion Engine + Physx desteği olsa idi bu oyunun istediği sistemin 3'de 1'ini isterdi.. Belli çok aceleye gelmiş bu oyun. Daha ne kadar optimize alır bu oyun pek emin değilim ama durum pek iç açıcı değil.. ilk denememde oyun çöktü, 2. denememde oyun yine çöktü. Çok ciddi sıkıntılar var. Ayrıca sebebpsiz yere Gpu'yu boğuyor bu oyun.. Bir sahnede aracın grafiği bozuldu, saçma sapan grafikler oluştu.. Bu demek oluyor ki Gpu fazlasıyla zorlandığı için böyle oluyor. Yani grafik ayarı düşürmeden biraz zor oynarsınız bu oyunu şimdilik..
    Kontroller ve oynanış bana kalırsa mükemmel.. Aracın verdiği tepkiler biraz hantal kalmış bana kalırsa.. İşin eğlence kısmı çok iyi..
    GTX 570'e dönersek eğer 2 nesil önceki Nvidia'nın zirvesinin 1 tık altındaki bir karttır..
    (Çift Gpu'lu GTX 590'ı saymazsak eğer) 1080p çözünürlükte her şey açık bir şekilde 27, 32 fps arası aldı.. Fazla voltaj ve oc denemedim çünkü termal macunu vs. ölmüş kartın zorlamak istemedim.. Yani bu fps değerleri bu tarz bir oyun için cidden düşük.. bu sistemde en az 90, 110 fps alması lazım bu görsellere bakarak.. Tekrar söylüyorum, oynanış ve eğlence olarak bu kadar bug'ı bu kadar optimize sorununu size unutturabiliyor bu oyun..
    Özetle; Ben çok beğendim, ama ciddi derecede hatalar var. Kesinlikle satın alıp hata yapmayın şu an.. Oyundan aldığım resimleri atacağım birazdan..
    Soracağınızı soru, atladığım kısımlar var ise sormaktan çekinmeyin.. Zaten artık oyunu denediğim için aklımda soru işareti de kalmadı diyebilirim..Biraz kısa bir inceleme oldu, çünkü incelenecek fazl bir şey göremedim. Bu arada, incelemeyi bitirmeden önce yapay zekayı beğendiğimi söyleyebilirim. Ayrıca, grafik olarak yeterli düzeyde bir sunum var.. Araçlar yeterince detaylı ve düzgün görünüyor. Sadece performans tarafında sisteminize burun kıvırması insanı sinir ediyor..
    Fizikler de yeterince iyi diyebilirim.. Aracın hasar alması gerçekçi sayılır.. Motor sesleri ve diğer ses unsurları da beğendiğimi söyleyebilirim..

Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU]
     Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU] Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 2 Nisan 2014; 13:52:33 >

• Toparlanınca alacağım bir oyun olacak umuyorum, kokpit kamerası var mı acaba merak ettim, ve de direksiyon desteği ne durumda?
  • Mobile Prof. kullanıcısına yanıt
    incelemeniz için teşekkürler hocam

küçük bir not ekleyeyim

yapımcı oyunun yıl sonuna tamamlanmasını planlıyor

oyunun tamamlanmasının ardından oyunu next gen konsollara da getirmeyi planlıyorlar
    Rica ederim. Bu kadar sinirli yazmamın sebebi optimizasyon namına bir şey sunmamasından kaynaklanıyor.
    Her ne kadar pre alpha olsa da böyle olmamalıydı.. Bakalım zaman gösterecek.
    Belki de gizli içerikler vardır bize sunulmamıştır.. Bir de bakıyormuşuz ki oyun tamamlanıyor felaket görseller vs. ortaya çıkıyor..
    Belli olmaz.. Optimizasyon harikası da olabilir.. Şu karakter animasyonları da güzelleştirilebilir.. Hantal insan istemiyoruz, hayatı için yalvarmalı, kaçmalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 2 Nisan 2014; 14:50:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

Rica ederim. Bu kadar sinirli yazmamın sebebi optimizasyon namına bir şey sunmamasından kaynaklanıyor.
    Her ne kadar pre alpha olsa da böyle olmamalıydı.. Bakalım zaman gösterecek.
    Belki de gizli içerikler vardır bize sunulmamıştır.. Bir de bakıyormuşuz ki oyun tamamlanıyor felaket görseller vs. ortaya çıkıyor..
    Belli olmaz.. Optimizasyon harikası da olabilir.. Şu karakter animasyonları da güzelleştirilebilir.. Hantal insan istemiyoruz, hayatı için yalvarmalı, kaçmalı..

haklısınız hocam

sistem konusu benimde ilk başta moralimi bozmuştu

hatta şu an bile 1 pistte oyunu oynayamamak beni üzüyor

bende resmi forumlarında konu açtım

neden sadece 64 bit lerde çalıştığını sordum

ama genelde resmi forumlarında kötü ingilizcem ve olumsuz bir yorumum 5 saldırgan fanatikle küfürleşerek sonuçlanıyor

bu oyunu carmageddon 2 oynadığım günden beri bekliyorum

bende çok ayrı ve özel bir yeri var

o yüzden sizden inceleme yapmanızı rica ettim

oyunun eğlencesi konusunda hemfikir olmamıza da sevindim açıkçası

çünkü oynarken ben cidden çok eğleniyorum

zaman ve mekan kavramı kalmıyor bende

çok acıkınca oyunu bırakıyorum

bazen oyun ağır basıyor aç kalıyorum

yıllardır oynadığım başka hiçbir oyun bana bunu yapamadı

o yüzden bu oyunun gelişine gerçekten çok seviniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 2 Nisan 2014; 15:06:12 >

• bugün akşam yapımcı yine canlı yayın yapacakmış dostlar

We're back live on Twitch today! nobby and Sim will be entertaining you from 17:00 BST. Tune intohttp://www.twitch.tv/carmageddon.

bizim saatimizle 19:00 da başlayacak
  • canlı yayında duyduğunuz önemli bilgileri paylaşırsanız sevinirim dostlar

http://www.twitch.tv/carmageddon
  • sitenin arka planı değiştirildi

Carmageddon: Reincarnation (2015) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 3 Nisan 2014; 11:56:57 >
  • ay sonuna kadar optimizasyonla ilgili bir güncelleme yayınlanacakmış

oyun daha oynanabilir bir hale gelecek bu güzel haber

ayrıca minimum sistem gereksinimlerini güncellediler

Minimum:
    Processor: Intel i3 2.4GHz or equivalent
    Memory: 4 GB RAM
    Graphics: 1Gb DirectX 11 (AMD HD 6000 series GPU or equivalent)
    DirectX: Version 11
    Hard Drive: 7 GB available space
    Sound Card: DirectX compatible
    Additional Notes: Spec will be revised continually during Early Access

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 3 Nisan 2014; 13:23:20 >
  • Yoğunluktan konuya giremiyorum, arada bir ekran kartı bölümüne uğrayabildim ancak..
    Önemli bir gelişme olursa haberdar eder misiniz beni?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.