Şimdi Ara

CARİSMA-MAREA-BRAVA-POLO CLASSİC (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: O.B.K

8 yaşındaki arabada çok düşük km arıyorsunuz.

70 bin km altında 8 yaşındaki araba şehiriçi soğukmotorla kısa mesafe kullanılmış arabadır. Şahsen ben soğuk motorla sürekli kısa mesafe kullanılmış bir araç yerine 100 bin km bakımları yapılmış, trigeri, baskı balatası vs. değişmiş, yatmamış, çalışmış, uzun yolda kullanılmış bir aracı daha uygun fiyata almayı tercih ederim. Yağ bakımları bile ay bazında daha sık yapılmış olur. Biri kısa mesafe kullanıldığı için km gelmediği için senede bir yağ değiştirirken, diğeri km si geldiği için 6 ayda bir değiştirecektir. Ki tüm sıvılar gibi yağ km den çok zamanla özelliğini kaybeden bir sıvıdır. Buna diğer bakımları, triger değiğimi vs de dahil.

Ayrıca boyasız ısrarınızı da anlamak güç. Memlekette kaportacı var, boyacı var. Gösterirsiniz aracı size neden boyandığını, ne kadar macun basıldığını, ne kadar oynandığını anlatırlar. Kaporta aracın şasisi üstüne giydirilen kılıftır. Sürtünse, çizilse hatta değişse bile şasiye, podyalara, direklere bir zarar gelmemişse hiçbir sıkıntı çıkarmaz.

Bence sırf boyasız ve 70 bin km nin altında olsun diye bir arabaya 2-3 bin tl fazladan para verilmez.

Sorduğunuz araçlar içinde ise en çok mitsubishi carismayı konfor, güvenlik ve sorunsuzluk yönünden tavsiye ederim. İkinci tercihiniz marea da olabilir. LPG düşünüyorsanız 1.8 GDI almayın. 1.8 GDI alırsanız da benzinde yakıt tüketimi dengi araçlara kıyasla oldukça makuldür.

O paralara polo veya brava tavsiye etmiyorum.

Şimdiden aracınız hayırlı olsun...

hocam tavsiyen için teşekkür ederim. fakat 70 binin altında her araca şehiriçi kullanılmıştır diyemeyiz.boyasız olmasındaki ısrarıma gelirsek şimdiye kadar üç arabam oldu
    (uno, polo classic,vega) üçündede boya vardı ve beni psikolojik olarak hep rahatsız etmiştir.yani biraz huylu adamım (yaş 29!) bu sefer inat ettim.inşallah temiz ve boyasız bi araç alırız.eski arabalarıma yandan bi baktığımda boya farkını gördüğümde ve soyulan verniklere çok sinir olurdum....

• http://www.sahibinden.com/61000_km_tamamen_orjinal_60000bakimi_yeni_yapildi_2001_modelWQQaXQQ7977673WQQpXQQdisplayitem
    şu araç tam benlik fakat 18500 baya yüksek.o fiyata çok zor satılır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvolkany -- 22 Ocak 2009; 23:43:18 >
  • lancer plus'larda bu fiyatlara bulunabilir onlara da bakın isterseniz.

sanırım muğlada oturuyorsunuz. araçlar için izmire filan uğramanız seçeneklerinizi arttırmak bakımından ve fiyatların daha da düşmesi bakımından daha iyi olacaktır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 23 Ocak 2009; 0:05:08 >
  • hocam muğla ya 1500km uzaktayım:) araçların orada olması rastlantı......ayrıca mitsubishi topiğinden okuduğum kadarıyla carisma lancer den daha konforlu ve daha çok extrası var sunruf,yol bilgisayarı 4 cam oto gibi vede lancer bana b sınıfı izlenimi veriyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvolkany -- 23 Ocak 2009; 0:18:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kvolkany

quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

quote:

http://www.sahibinden.com/2001_model_carisma_68_000km_boylesi_yok-82WQQaXQQ11572628WQQpXQQdisplayitem
    bu carisma iyi fakat satıcı telefon numarasını koymayı unutmuş sanırım msg attım.eğer tempondan başka boya yoksa aracı düşünüyorum.fakat aracın ön farları 2002 ve sonrası carisma farı ve aracın ön panjurdaki sağ metal cerceve yerine oturmamış gibi geldi.bide içi nin resmi yok ....

Hocam o arabanın ön tarafında işlem var gibi. Ayrıca fiyat da bence yüksek. O paraya ben olsam focus bakarım.

kardeş 14000 tl ye boyasız temiz fokus kim veriyo?

http://www.sahibinden.com/1999_model_ford_focus_ambiante_1_6i_102000_de-99WQQaXQQ10774795WQQpXQQdisplayitem

ayrıca arkadaşa da katılıyorum. Arabada önemli bir hasar yoksa boyalı da araç alınabilir. Mesela ben boyasız kazasız, düşük km diye 2002 model imzamdaki araca 16bin verdim. Boyalısını 15 e bulabilirdim belki. Ama arabanın safahatini bildiğim için içim rahat. 14 e alıp 2 milyar masraf edeceksem 16ya masrafsız binerim. Ayrıca carisma güzel araç ama pek tutulmadı, zaten lancere geçti daha sonra. O yüzden carismalar genelde fiyatları uygun (11000-13000) diye tercih ediliyor. Şahsen 18500e 2001 model carisma 0 km olsa alınmaz. Lancer bakın daha iyi. Lancerler bile 15e alınabiliyor. Bir de araç alırken psikolojik sınırlar vardır. 14bin kötü bi sınır. 12,5 13 deseydiniz tamam da 14 deyince 1 daha koyun temiz focus alın derim. Bir de bildiğim kadarıyla carisma gdiler dünyanın ilk direkt enjeksiyonlu benzinli motor deneyimi. Ama başarısızlıkla sonuçlandı diye biliyorum. Motorlar uzun vadede sorun çıkarıyormuş. Vw de fsi denedi ama olmadı, değiştirdi tsi yaptı. Ayrıca bu araçlara lpg uygulanamıyor, carisma alacaksanız 1.6 lar gayet uygun ve volvo s40la aynı platform diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n a v y_35 -- 23 Ocak 2009; 1:04:49 >

• başarısızlıkla sonuçlanmadı ayrıca fsi'larda sorun yaşayan yok sadece performanslı olarak tsi'ları geliştirdiler fsi'ların yerine koydular o kadar. gdi uzun etapta sorun yaşıyor olsaydı inanın şimdiye kadar duyardım 200bin kmlerde olan tanıdıklarım var.
    mazda alternatifi olarak söylediğim araç bu ve benzerleri
    http://www.sahibinden.com/orjinal_63000_km_kaza_degisen_yok_full_orjinal-99WQQaXQQ8263697WQQpXQQdisplayitem
  • marea
  • bence temiz mi carisma bul bin.
  • arkadaşlar ben zaten 1.6 litrelik carismalara bakıyorum.gdi motor düşünmüyorum ,vergisi yüksek.
  • quote:

arkadaşlar ben zaten 1.6 litrelik carismalara bakıyorum.gdi motor düşünmüyorum ,vergisi yüksek.

Dostum al bir marea doya doya nazik nazik bin keyfine bak ya
  • 306 platinium bulursun 13-14 e ya da 14-15 e marea exclusive.
  • seçimim marea dan tarafa olacak gibi servis yedek parça ve ikinci eli carismaya göre daha avantajlı gibi ayrıca 2001 carisma fiyatına 2004 marea alınabilir.
    küçük bir ilçede yaşadığım için marea daha mantıklı(servis,yedek parç.) araştırmaya devam........
  • dayımın oğlunda 2002 carizma var
    tek kelimeyle japon harikası mükemmel bi araba,, benim arabanın gazda yaktığından onun araba benzinde daha az yakmakta, daha ne deyim
  • 2001 polo classic comfortline 80 binde çok temiz arabam var. 2 yıldır kullanıyorum. yakında satacam ve değiştirecem. en fazla 14.000 YTL eder dedi herkes. belki daha da ucuza gider. yukarıda yazdığın fiyat bunun yanında çok fazla, internet fiyatları gerçekten uçuk. araba nasıl dersen iyi ama marea ve diğer yazdığın alternatiflere yönel bence daha iyi olur.
  • 2001, 50 binde polo classic comfortline lpg li full,boyasız..ilanda gördüm 16 bin çekmiş tel açtım aracı 14500 e satmış.
    2004 marea exculisive 55 binde boyasız ,ilanı gördüm tel açtım son 14000 e olur dedi.bi gün düşündüm aracı almak için tel açtım ki, oda 13750 ye satılmış..nasip ....
  • MAREA iyi seçim olabilir ama BRAVA ların 2 eli daha düşük birde onlara bak aslında megane1de düşünebilirsin
  • eyer sportif bi araç düşünürsen bravayı seç derim. brava çok konforlu bi araç içine hiç ses almaz uzun yolda mersedes gibi aynı alırsan 2000 nini üstünde al onlar türkiyede üretilidi ve türkiyenin yol şartları amontisör vsss... türkiyeye göre uyarlanmıştır.bide hava filtresi çakarsın ona müthiş ses verir.:D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.