Şimdi Ara

ÇAPA TIP YATAY GEÇİŞ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
9
Favori
33.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hepsinden 100 almak imkansız, ben inönüde okuyordum merama geçtim

Arkadaşa bir sorayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnonu de hepsinin 100 olmasi gerekti 4 olmasi icin meram da nasil kacinci siniftasin bu arada ort yapabilmek icin mi merama gectin merama osym puaninlami gectin yoksa ort mi biliyorum cok oldu ama hepsini cvplarsan sevinirim

• Fojanex F kullanıcısına yanıt
    aynen inönüde tüm tıp derslerinin ortalaması 100 olursa, 4 ortalama oluyordu

merama bu sene geçtim 2 ye kayıt oldum

meramın taban puanı 481.25 ti

benim puanım 479.65686 dı 90 ortalama ile geçtim. Yani gano ile geçtim hatta

485 e erciyes
    487 e selçuk
    da asilden
    495 e eskişehire de yedekten geldi. Ama hem meramda ortalama kasmak hem de eve yakınlıktan dolayı meramı seçtim
  • 4 luk e gore ort kac bi de 90 ort yaparken zorlandin mi kolay ort yapilan devlet uni biliyomusun agno tum senelerin ort mi bu sene ort 4. Olursa capaya gecebilirmisin ya bu sene kazandim mesela normal calisinca bi dersten 100 almak o kadar zor olmuyodu uni niye bu kadar zor bi de gonderdigim resmin altinda puan tablosu var o ne ise yariyor

90 ortalama 4 lük ortalamamız olmadığı için, yökün 4 lük dönüşüm tablosunu kullanıyorlar üniversiteler bu da 3.57 gibi komik bir ortalama veriyor ama transkriptte yazmıyor

90 ortalama ile dönem 2.si oldum. 90 ort yaparken 9 ay ını biraz feda edeceksin. (90 ort yapmak elbette ki zor)

komitede 100 almak imkansız. (komite de notun 100 olması için hem 100 soruluk teorik sınavı fulleyeceksin, anatomi zilli pratik sınavını fulleyeceksin, histoloji (mikroskopta hücre inceleme) zilli pratik sınavı fulleyeceksin, mesleki beceri uygulamada da sözlü sınavı fullersen o komiteden 100 alıyorsun. Ben 100 alan hiç görmedim.

Muğlada sanki ilk yıl sınavları kolay soruyorlar 90 üstü çok kişi vardı, forumda biri söylemişti.

Üniversitenin zor olduğunu derslere girince anlayacasın , kemik histoloji slaytı vardı 7. kez okuyuşumda anladım slaytı. lise gibi hiç değil. Hatta lisede biyolojide öğrendiğin tüm bilgilerin neredeyse yanlış olduğunu öğreneceksin. Mesela Anne AB kan gurubunda Baba AB kan gurubunda çocuk 0 kan gurubunda olamaz öğrendik. Aslında olabiliyormuş bombay fenotipinden dolayı

• Benim attigim resmin altinda bi puan tablosu var o ne ise yariyor bi de sen bu sene ort 4 ort yaparsan sence capa ya da cerrahpasaya gecermisin

hiçbir işe yaramıyor bende de var o tablodan da boş

yüzde 50 yüzde 50 ilk sene yökün tablosuna göre 3.57 oluyor, 2 .sene 4 yapsam; 2 sinin ortalaması 3.8 gibi bir not oluyor
  • Sadece bu ort 4 olmasi icin hepsinin 100 olmasi 3 uni de var de mi bu haksizlik degil mi ya hic cimer fln yazdin mi ya da bu durumla ilgili bisey yaptin mi peki

• Suna bi bakarmisin burda ne demek istiyo
    ÇAPA TIP YATAY GEÇİŞ

cimere yazdım da sonuç bekliyorum
    Madde 22 devamında dönem sonu notu aşağıdaki tabloya göre belirlenir yazıyor

yani 1.sınıfın ortalaması 90 ve üstü 4 verilir ( ya da 89.50 üstü ise) 4 verilir

85 üstü (ya da 84.5 üstü) 90 arasında (ya da 88.50 altı ) ise 3.5 ortalama verilir
  • Yani isimize gelen sistem mi oluyo bu bide cimere ne zaman yazdin

aynen bu sisteme göre 90 üstü ort yaparsan (seçmeli dersler de dahil) 4 oluyor

2 hafta önce yazdım da geç bakarlar pek değişeceğini zannetmiyorum üniversitenin kararı der çıkar
  • Mesajina hic geri bildirim almadin mj yani ben tercih surecinde ogrenci islerini aradim sordum yuvarlamali sistem mi diye yok dediler hatta babam sekreterlikle fln konustu onlarda yok ne almissa onu geceriz yuvarlamayiz demisler bu kararda tercih surecinden bile once alinmis ben buna bi kac hafta once ulastim okudum umitlendim tabii ama yinede bir suru ogrenciyle konustum ogrenci isleri sekreterlik fln hepsi yok deyince umidimi kesmistim valla yataylarin aciklanmasini bekliyodum bakalim hangi ort gecmisler bu sene diye sen konu fln acmissin baktim baya bu islerden anliyosun bende sana yazdim allah razi olsun hep cvpladin hala son olarak bi sunu atim dedim sen de benle ayni seyi anlamissin valla cok heyecanliyim sacmaladiysam da kusura bakma bu ogrenci isleri nasil bi sacmaliksa bi okulun sisteminden eminim yuvarliyo arayip soruyorum yok biz neyse onu giriyoruz diyolar zaten hala inanamiyorum valla benim okulunkinin degistigine insallah sende bu sene 4 yapar gecersin cimerdende yanit alirsin tekrardan allah razi olsun cok sagol hersey icin

ne demek hocam

sorunuz ne zaman olursa mutlaka sorun hocam ben severek cevaplarım tekrar, yatay geçiş işleri çok yorucu oluyor ben yaşayarak öğreniyorum her detayını

İnşallah hakkımızda hayırlısı olur
  • İnsallah siz de bende bu senenin sonunda istedigimiz yere geceriz valla hala inanamiyorum ben bizim okulun sistemini degistirdigine

inşallah

okulun sistemi değiştirdiği süper olmuş
  • çok faydalı konu hocam bu sene adnan menderese başlayacağım orada işler nasıl? fikrin var mı? saygılar

• Çapayi 1.kazandım ama Uludağa geçiş yaptim bu sene. Benim okulumda 4 ortalama 90 üstü yapanlara veriliyordu

• Hangi okul hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.