Şimdi Ara

canon sx130 kullanıcıları (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.675
Cevap
20
Favori
240.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba uzun zamandır uzak kaldım konudan bir sorum olacak

20 gün sonra Allah kısmet ederse düğünüm olacak
    akşam olduğu için haliyle yarı karanlık ya da spot ışıklar altında normal bir açık hava düğünü ışıkları tahmin edersiniz,
    düğün fotoğraflarımızı kardeşim sx 130 ile çekecek
    ama hangi modda ve değerlerde çekim daha mantıklı olur
    Not: Genelde portre türü yüz çekimleri ağırlıklı olacak
    Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitto

Benim sx130'un pil kapağı kırıldı. BAntladım ama hem kötü görünüyor hem de bekleme yapınca temazsızlık yapmakta. Bunun tamiri sadece İstanbulda mı oluyor acaba. Daha önce yollayan var mıdır?

http://www.ebay.com/itm/The-Canon-SX130-battery-cap-cover-Replacement-PART-Unit-new-OEM-/261152185768?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3ccde21da8

araştırın ebayı var orada

• quote:

Orijinalden alıntı: oturan adam

quote:

Orijinalden alıntı: thuglife

Cihaza uygun bir çanta almak istiyorum önerisi olanlar var mı acaba?

bulursanız bana da haber verirmisiniz

http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Camera-Case-Bag-for-Canon-PowerShot-SX120-SX130-SX150-SX160-IS-Brown-/390566806488?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item5aef9883d8

• quote:

Orijinalden alıntı: Bey_Efendi

quote:

Benim sx130'un pil kapağı kırıldı. BAntladım ama hem kötü görünüyor hem de bekleme yapınca temazsızlık yapmakta. Bunun tamiri sadece İstanbulda mı oluyor acaba. Daha önce yollayan var mıdır?

http://www.ebay.com/itm/The-Canon-SX130-battery-cap-cover-Replacement-PART-Unit-new-OEM-/261152185768?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3ccde21da8

Çok teşekkür ederim. Ebay'de bulabileceğim hiç aklıma gelmemişti... :)

• quote:

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır uzak kaldım konudan bir sorum olacak

akşam olduğu için haliyle yarı karanlık ya da spot ışıklar altında normal bir açık hava düğünü ışıkları tahmin edersiniz,

kardesim dugun oldugumu hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

quote:

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır uzak kaldım konudan bir sorum olacak

kardesim dugun oldugumu hayırlı olsun

Allah razı olsun hocam daha 10 gün falan var ama işrte fotoğraf konusunda yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim. Ebay'de bulabileceğim hiç aklıma gelmemişti... :)

önemli değil kardeş işimiz görülsün parayı sokakta bulmuyoruz değil mi ;)

• yok mu arkadaşlar bana yardım edebilecek birileri...
  • quote:

yok mu arkadaşlar bana yardım edebilecek birileri...

dostum sx150 konusunda bazı arkadaslar var onlara sorarsan oraya bi yaz....Ben tam bilmediğim icin yazmadım....SOnucta bu duğun guzel cikmazsa iyi olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

quote:

yok mu arkadaşlar bana yardım edebilecek birileri...

dostum sx150 konusunda bazı arkadaslar var onlara sorarsan oraya bi yaz....Ben tam bilmediğim icin yazmadım....SOnucta bu duğun guzel cikmazsa iyi olmaz...

tamam kardeş teşekkürler
  • bamiki kullanıcısına yanıt
    önermem! sx160 16 magapiksel kompak makinalarda yüksek megapiksel önerilmez. Biraz daha avantaj olarak 16 optik zoom duruyor ama gerek yok derim.
    sx150 kullanıcısı olarak önerim budur. bence sx150 almanız fiyat olarak biraz daha uygun, 190 tl ye almıştım ben hızlıal.com sitesinden.
  • cihazım çalışmıyor.........

uzun süredir kullanmıyordum kutusundan çıkardım pillerini taktım ve sadece yeşil işik yandı söndü ve deklanşör bir tık ileri kaçtı.defalarca denedim çalışmıyor.ne yapmamı öneririsiniz
  • cihazımı alalı yaklaşık 4 buçuk yıl oldu. bir ara hafıza kartı kaynaklı bir hata oluştu. kartı biçimlendirince düzeldi. ayrıca varta 2700 lük pillerden memnun kalmadım. yine varta'nın 2400 lük pillerini aldım daha verimli çıktı.
  • bu da cihazımla çektiğim resimlerden biri
     canon sx130 kullanıcıları
  • arkadaşlar millet ne güzel profesyonel resim çekiyor ben hiç çekemedim ya :( telefon kamerası daha iyi çekiyor gibime geldi..bana manuel moddaki değerlerin sayıların rakamların ne anlama geldiği ifade edebilecek var mı yada nasıl bir yol izlemeliyim..arka plan falan flu yapmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olcayto526

arkadaşlar millet ne güzel profesyonel resim çekiyor ben hiç çekemedim ya :( telefon kamerası daha iyi çekiyor gibime geldi..bana manuel moddaki değerlerin sayıların rakamların ne anlama geldiği ifade edebilecek var mı yada nasıl bir yol izlemeliyim..arka plan falan flu yapmak için.

bascek.com daki videoları izleyebilirsin
  • Artık Canon sx 130 kullanan yok sanırım. Ben hala kullanıyorum. M mod sayesindeki pek ihtiyaca cvp veriyor. Bu makine sayesinde pozlama süresi, diyafram, iso gibi kavramların ne oldugu, nasıl kullanılacagını öğrendim.

DSLRye gecmek mi? Şu an için gerek duymuyorum. Bu makinenin kullanım kolaylığından sonra DSLR'nin ağırlığı, yok yanında 3485348967346 tane lens taşı, onu çıkar bunu takla uğraşmak falan derken birde lens fiyatları falan derken anlamsız geliyor.

Bu makineyi cüzdan ve cep telefonu gibi yanımda taşıyabiliyorum, yanına birde kuş tüyü masa tripodu alınca geceleri de güzel oluyor. DSLR sahipleri ise sırf ağırlıktan dolayı eziyet çekmekle meşguller. Cüzdan taşır gibi makineyi yanlarına alıp çıkma şansları yok. makine sürekli yanımda değilse ne anladım ben o fotoğrafçılıktan.
  • arkadaşlar kuzenim ve bende olmak üzere 2 tane canon sx130 makinlarımız var. Ve şöyle bir sorunumuz vvar kii bu her iki makinada da mevcut, Şarjlı piller ile fotoğraf çekimi yapacağımızda piller çok çabuk bittiyor. 2700mah piller kullanıyoruz. pilleri ve şarj cihazlarını değiştirdik yine aynı sorun devam etti. Acaba makinalarda kronik bir sorunmu var. 5-6 çekimden sonra batarya zayıf uyarısı verip. daha sonraki ardından gelen çekimlerde makina kapanıyor. iki makinanın alım süreleri arasında 1,5 ay kadar bir süre var. Ve garantileri dolmuş durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naked leader

arkadaşlar kuzenim ve bende olmak üzere 2 tane canon sx130 makinlarımız var. Ve şöyle bir sorunumuz vvar kii bu her iki makinada da mevcut, Şarjlı piller ile fotoğraf çekimi yapacağımızda piller çok çabuk bittiyor. 2700mah piller kullanıyoruz. pilleri ve şarj cihazlarını değiştirdik yine aynı sorun devam etti. Acaba makinalarda kronik bir sorunmu var. 5-6 çekimden sonra batarya zayıf uyarısı verip. daha sonraki ardından gelen çekimlerde makina kapanıyor. iki makinanın alım süreleri arasında 1,5 ay kadar bir süre var. Ve garantileri dolmuş durumda.

Belki 2 yıldır bu ürün sınıfını takip ediyorum. Üründe "kronik" denebilecek böyle bir soruna ben denk gelmedim. Pilleriniz ne marka ? Ne zaman alınmış ? Mesela benim bir zamanlar kullandığım GP marka 2700 mAh yazan piller 1 yıl sonunda verimlerini %50 civarında falan kaybetmişlerdi, yeni piller almam gerekmişti. Garantisi bitti dediğinize göre, 2 yıl ise, sizin piller de 2 yıllık ise büyük olasılıkla pillerinizin şarj tutma performansı çok düşmüştür ve bu sebeple olabilir.

• kullandığınız pilin markası nedir. Ben varta 2700'lük kullanıyorum tam şarjdan sonra flaşsız 100 den fazla resim çekiyorum. Resimlerinizi flaşlı çekiyorsanız tabi harcanan pil gücü daha çok olduğudan daha az resim çekersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.