Şimdi Ara

Canon Powershot S3 IS vs. Panasonic Lumix DMC FZ7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki makine arasında kaldım... Hangisini önerirsiniz, yada önerebileceğiniz daha iyi bir makine warmı?? (fiyatı 1200 YTL'yi geçmediği sürece önerilere açığım )

• paran varsa canon dan şaşma ;)
    daha uygun olsun diosan FZ7 de güzel cihaz ama ...

başka cihaz öner diosan Sony H5 bayaa güzel ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabasakalpi -- 22 Eylül 2006; 22:02:24 >
  • bence ne sony ne de canon o fiyatla, panasonicten daha cazip diiller... panasonicin tek derdi biraz gürültülü fotolar cekmesi.. onun dışında zaten cok başarılı
  • quote:

Orjinalden alıntı: atoprak

bence ne sony ne de canon o fiyatla, panasonicten daha cazip diiller... panasonicin tek derdi biraz gürültülü fotolar cekmesi.. onun dışında zaten cok başarılı

Ewt işte bnm de kessinlikle istemediim şey o, Noise OLMAYACAK, olursa bile minimum olmalı, o yüzden Canon en ii seçim gibi ama... Öölemidir.. Yani iyi bir fotooraf çekerse, paradan tasarruf etmek aklımda diil (1200 YTLyi aşmadıı sürece )
  • o zaman bence S3 daha iyi bi secim olabilir... video özellikleri daha iyi ... ve o döner ekran .. baya faydalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atoprak -- 23 Eylül 2006; 9:32:15 >
  • tabiki s3 dostum.Tek sorunun kırmızı göz olur....
  • Ooooo, sen buralarda da takılır mıydın

Ben derim ki Sony H5 al, fiyat olarak 1200-1300 civarında

Olmadı H2 derim

Panasonicten ise paraya yazık etmeden FZ5 derim çünkü FZ5 noise seviyesi olarak daha aşağalarda FZ7'ye göre

Bir de Panasonic'in eşsiz üstünlüğü Leica'yı da unutmamamk gerek seçim yaparken, ben de H5 FZ7 S3 IS arasındaydım, aylarca araştırdım, ama gittim baktım çok büyük geldi hemen unuttum

• quote:

Orjinalden alıntı: BOMBER

Ooooo, sen buralarda da takılır mıydın

Olmadı H2 derim

Panasonicten ise paraya yazık etmeden FZ5 derim çünkü FZ5 noise seviyesi olarak daha aşağalarda FZ7'ye göre

Bir de Panasonic'in eşsiz üstünlüğü Leica'yı da unutmamamk gerek seçim yaparken, ben de H5 FZ7 S3 IS arasındaydım, aylarca araştırdım, ama gittim baktım çok büyük geldi hemen unuttum

Yeni gelmee başladım Bende Leica yüzünden biraz panasonic'e dooru eğilmiştim zaten, ama sora (özellikle gece fotooraflarında) çok noise yaptıını gördüm, vazgeçtim.... Bu arada ne aldın peki eer hiçbirini almadıysan???

• quote:

Orjinalden alıntı: ΣŠΛĠΣ

quote:

Olmadı H2 derim

Yeni gelmee başladım Bende Leica yüzünden biraz panasonic'e dooru eğilmiştim zaten, ama sora (özellikle gece fotooraflarında) çok noise yaptıını gördüm, vazgeçtim.... Bu arada ne aldın peki eer hiçbirini almadıysan???

İyi soru, hala alamadım desem ne dersin, 10 aydır mesela

Ama piyasaya çıkışlarını bekliyorum şu an, Powershot G7 ya da A710 IS alacağım %100

G7 daha iyi tabi ama baya tuzlu olur sanırım, yani aslında pek de önemli değil fiyat olarak da kafama takılan fiyat farkına değecek kadar fark var mı?

• quote:

quote:

quote:

Olmadı H2 derim

İyi soru, hala alamadım desem ne dersin, 10 aydır mesela

Ama piyasaya çıkışlarını bekliyorum şu an, Powershot G7 ya da A710 IS alacağım %100

G7 daha iyi tabi ama baya tuzlu olur sanırım, yani aslında pek de önemli değil fiyat olarak da kafama takılan fiyat farkına değecek kadar fark var mı?

Walla bana sorarsan Fiyat/performans çok önemli... Eer fiyatına göre iyiyse al derim... Fiyatına göre çok iyiyse, niye almıyosun yaawwww derim

• Ayrıcana görüyorum ki zalman burda

Okuyorsa bana "sen hala makine almadın mı BOMBER" diyecektir, almadım abi
  • İkiside iyi makine yav aslında.

Çözünürlük optik zoom sabitleyici falan ama

S3 de döner LCD var o da çok güzeel bir şey ben CANOn alırdı kesin valla
  • Bende Canon'u daa çok beendm zaten... Lumix akşam çekimlerinde çok niose yapıo
  • quote:

Bende Canon'u daa çok beendm zaten... Lumix akşam çekimlerinde çok niose yapıo

Bak dinle beni H5 al, ya da H2
  • quote:

quote:

Ama bir Sony, Canon'u sollayabilirmi??
  • quote:

quote:

Bomber sen hala makine ......... ama gozun aydin g7 cikti gelcek yakinda ...... panasonicler iii makinadir noise u pozlama sureleriyle oynayarak azaltabilirsin ...... bu sinifta alinabilecek makinalar sony h5, h2 ; panasonic fz-30, fz-50 ; fiji s9500 olarak sayilabilir ...... aslinda ben hic panasonic kullanmadim kullanmayi cok istiyorum sirf bu yuzden gidip bir fz50 alcam kafaya koydum

• ya peki zoom olayının fz50 yada s9500 deki gibi objektifden olupda slr like olmasının kullanıcıya avantajı nedir? yani başka bi başlık altında sorcaktım ama hadı adı geçti soriim.
    Yani nie s3 fz7 gibi daha compact mi makine varken fz50 aliim? fazla fazla para verip koca bi çantayı sırtliim? (örn. r1 & 828 vs..)
  • quote:

Orjinalden alıntı: zalman

quote:

quote:

Bomber sen hala makine ......... ama gozun aydin g7 cikti gelcek yakinda ...... panasonicler iii makinadir noise u pozlama sureleriyle oynayarak azaltabilirsin ...... bu sinifta alinabilecek makinalar sony h5, h2 ; panasonic fz-30, fz-50 ; fiji s9500 olarak sayilabilir ...... aslinda ben hic panasonic kullanmadim kullanmayi cok istiyorum sirf bu yuzden gidip bir fz50 alcam kafaya koydum

Evet, G7 geliyo gözüm aydın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.