Şimdi Ara

canon g2400 reset programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
30.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar canon g2400 emici dolu hatası verdi elinde reset programı olan varmı yada uzaktan yardım ile reset atacak olan varmı lütfen yardımcı olun çocuklar çıktı alamıyor

service tool programı ile oluyormuş nerden bulabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepx23 -- 11 Ocak 2018; 19:54:11 >

• bu konuya cevap vermek için hesap açtım. paralı yollara gerek yok. herkes yolunu tutturmuş. 50 tl 70 tl 100 tl...... şu bilgi çağında nedir böyle.

1-fiş takılı.yazıcı açık.hata veriyor. kağıt olsun haznede
    2-açma/kapama(power) düğmesinden kapat.
    3-reset düğmesi(daire içinde üçgen) basılı tutarken powera bas. yeşil ışık yanınca resetten elini çek, 5 defa art arda resete bas.
    4- yeşil ışık yanıp sönecek. sabit yeşil yanmasını bekle
    5-yeşil sabit olunca 5 defa daha resete bas
    6-bekle resetliyor.
    7-bir tane boş çıktı verecek.
    8-yeşil ışık sabitlenecek.
    9- 3 defa resete bas. sonra powera bas.
    10- rapor çıktısı verecek.
    11- hayırlı olsun.
    12- powera bas kapat.
  • service tool reset yazılımını buldum. bu seferde cihaz servis moduna girmiyor nasıl düzeltebiirim ekleyebilşem videoda ekleyecem .
    yaptığım işlem ters üçgen tusuna basarak power tusuna basıyorum power basılı tutarak ters üçgen tusuna 5x basıp iki tusu birden bırakıyorum ama servis moduna girmiyor cihaz.

canon g2400 servis moduna girmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepx23 -- 12 Ocak 2018; 9:21:0 >
  • Çözüm bende arkadaşlar 05514123244
  • Lazer yazıcı kullanıcısına yanıt
    Paralı çözümmü?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanc3lik -- 10 Şubat 2022; 21:0:15 >
  • orhanc3lik kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • orhanc3lik kullanıcısına yanıt
    Servis moduna girmeyen cihaza reset yazılımı ile çözüm sunuyorsunuz. Çok merak ettim şimdi servis modunda değil iken nasıl resetlemeyi düşünüyorsunuz.
  • Dün itibari ile power resume tuş kombinasyonundan servis moduna giren yazıcı bugün girmiyor. Aynen arkadaşın bahsettiği gibi kırmızı led te takılıp kalıyor. Rom felan mı değişmesi gerekiyor yok mu başka çaresi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 4 Ekim 2018; 20:53:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akg58

Dün itibari ile power resume tuş kombinasyonundan servis moduna giren yazıcı bugün girmiyor. Aynen arkadaşın bahsettiği gibi kırmızı led te takılıp kalıyor. Rom felan mı değişmesi gerekiyor yok mu başka çaresi.
    Hocam halledebildiniz mi Sorunu? Bazi programlar anakarti kilitliyormus. İlla para vermek mi lazım acaba.
  • Bu sorunu giderebilmek için programlayıcı ve iki tane dosya ve sonrası için reset yazılımına ihtiyacınız var.Kartın üzerindeki SPI flash ve Eppronuda sökmek ve takmak içinde havya lazım. Bunları tedarik ederim, ben yapabilirim diyen varsa ücret vermeden ben nasıl yapılacağını tarif edebilirim. Servis moduna girmeyen cihazlara farklı bir işlem uygulamayın hem boşa geçen zaman hemde yapılamaz hale gelebilir. Servis moduna giremeyen canon cihazlar hiç bir şekilde pad reseti yapılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egel2458 -- 8 Ekim 2018; 4:41:49 >
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Yok maalesef, şu an renkli çıktı vermiyor siyah alıyorum sadece.
  • egel2458 kullanıcısına yanıt
    Kartın üzerinden sökülenler yenisi ile mi değişmesi gerekiyor, bununla ilgili bir video izlemiştim. İlginç olan şu yazıcı daha önce servis moduna giriyordu ama şimdi girmiyor.
  • Yenisi ile değişmeniz bişey farkettirmez. SPI flash ve Eepron yazılımlarında hata var yazılımın değişmesi gerekiyor.
    Malesef servis moduna giremeyen cihaza reset işlemi yapılamıyor. Servis moduna yanlış yapılmaış reset işlemi neden olur. Makineyi kilitler ve sadece flash ve epronun yeniden proglanması ile düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egel2458 -- 11 Ekim 2018; 23:2:45 >
  • Arkadaşlar şuan için canon g1400 ve g2400 için servis moduna girmeme problemini çözdük. G3400 için çalışmalar devam ediyor. Bu sorunun oluşmasının ana sebebi service tool 4905 veya 5303 bu iki resetleme uygulaması hariç hangi programlar ile resretlerseniz artık servis moduna girmiyor. Bu uygulamar da lisanslı olduğu için ücretli. Bizden temin edebilirsiniz. Yanlış yazılım için de kartı söküp göndermeniz gerekli. Yer denizli 05514123244
  • quote:

Orijinalden alıntı: egel2458

Yenisi ile değişmeniz bişey farkettirmez. SPI flash ve Eepron yazılımlarında hata var yazılımın değişmesi gerekiyor.
    Malesef servis moduna giremeyen cihaza reset işlemi yapılamıyor. Servis moduna yanlış yapılmaış reset işlemi neden olur. Makineyi kilitler ve sadece flash ve epronun yeniden proglanması ile düzelir.
    Makine şu anda servis moduna girmiyor ancak siyah baskı alabiliyorum, renkli boş çıkıyor bazen kafasına eserse veriyor çizik çizik olarak. Yoğun temizleme yaptırmaktan renkli mürekkep kalmadı. Makine kilitli değil galiba bu durumda. İzlediğim videolarda bu chipler sökülüp yerine yenisi lehimleniyordu, yazılım yükleme dışardan müdahele ile mi oluyor peki kartı söküp farklı bir alete bağlamakmı gerekiyor yoksa pc üzerinden yapılıyor mu. Ya arkadaş bütün bunlar hep renkli çıktının çizgili olması nedeni ile geldi başıma, kartuşa temizleme yaptırdık tabi bu işlemin pedleri doldurduğunu bilmiyordum, ped dolu hatası verdi sonra araştırırken servis modunu öğrendik, moda girip ped dolu kod hatasını düzelttik ama şimdi servis moduna girmiyor üstelik renkli baskı vermiyor. Kartuş alayım dedim renklisi 200 civarı ki bugüne kadar 500 baskı bile almamışımdır renkli ile. Tavsiyem bilmeyen arkadaşlar kesin bilgiye ulaşmadan kurcalamasınlar. Bulunduğum ilde zaten servisi yok mecburen Ankaraya götürecem, servisinde vereceği fiyatı bilmediğim için korkuyorum açıkçası dolar almış başını gitmiş servise vereceğim para ile aceba yeni cihaz mı alsam diyorum. Bir kartuş 200 civarı ise diğer parçalarda pahalıdır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 18 Ekim 2018; 10:47:56 >

• bu konuya cevap vermek için hesap açtım. paralı yollara gerek yok. herkes yolunu tutturmuş. 50 tl 70 tl 100 tl...... şu bilgi çağında nedir böyle.

1-fiş takılı.yazıcı açık.hata veriyor. kağıt olsun haznede
    2-açma/kapama(power) düğmesinden kapat.
    3-reset düğmesi(daire içinde üçgen) basılı tutarken powera bas. yeşil ışık yanınca resetten elini çek, 5 defa art arda resete bas.
    4- yeşil ışık yanıp sönecek. sabit yeşil yanmasını bekle
    5-yeşil sabit olunca 5 defa daha resete bas
    6-bekle resetliyor.
    7-bir tane boş çıktı verecek.
    8-yeşil ışık sabitlenecek.
    9- 3 defa resete bas. sonra powera bas.
    10- rapor çıktısı verecek.
    11- hayırlı olsun.
    12- powera bas kapat.
  • bekirgok B kullanıcısına yanıt
    Çabanızı ve kininizi anlıyorum lakin boş yere insanları ümitlendirmek ve emeği olan kişilere böyle aşağılar gibi yaklaşmanız çok yanlış. Sadece kullanmış olduğunuz usluba yönelik cevap vermek istedim. Kimse yol filan tutmuş değil. Yol tutsa bile siz o yola girmek zorunda değilsiniz. Tabiki sizde kendi yolunuza bakabilirsiniz dedikten sonra gelelim mesajınıza cevaba;
    Açıklamalı anlatmışsınız video eklemişsiniz. Yanlız konuyu okumadan konuya hakim olmadan yorum yazmışsınız. Sorun cihazın resetlenmesi değil. Kilitlenmiş yazıcının resetlenmesi. "3-reset düğmesi(daire içinde üçgen) basılı tutarken powera bas. yeşil ışık yanınca resetten elini çek, 5 defa art arda resete bas. 4- yeşil ışık yanıp sönecek. sabit yeşil yanmasını bekle" demişsinizya orda sorun var işte sizin anlamdınız aklınızın basmadığı yolunu tutanların yaptığı. Yeşile dönmüyor malesef 5 defa bastıktan sonra cihaz. Haliylede sonraki yaptıklarınızın ve yapacaklarınızın bi kıymeti kalmıyor. Bilgi o kadar küçümsenecek bi mesele değildir ama bilgisiz yere bilgilendirmek son derece acizliktir. Hadi kolay gelsin

• Arkadaşın verdiği YouTube linki ile g3400 model Yazıcı’nın bu hatasından kurtuldum.

Yani arkadaş doğru bilgi vermiş, emici dolu hatasını siliyor.

E o zaman arkadaşın dediği gibi resetleme yazılımına para vermeye de gerek kalmıyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.