Şimdi Ara

CANON EF 50mm f/1.8 II Lens nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
13.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktada dediğim gibi bu lens nasıldır ? canon 500D ve 18-55 kit lens in yanına nasıl gider?

• Ne amaçla kullanacağınıza bağlı. Nikon 50mm f/1.8'den yola çıkarak güzel lenstir diyebilirim ama dediğim gibi, ne tür çekimler yapacağınızla alakalı bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **DODO**

Başlıktada dediğim gibi bu lens nasıldır ? canon 500D ve 18-55 kit lens in yanına nasıl gider?

Potre için yeterli başlangıç için. en azından ilgin olup olmadıgını anlarsın zarar etmedende satabilecegin bir lens.
  • genelde portre çekimleri için kullanıcam
  • ben kullanıyorum, portre çekimleri için fiyat/kazanç olarak mükemmeldir.
  • bende nikon kullanıyorum 4-4lük bir lenstir. süper portreler çekebilirsiniz :)
  • Her fotoğrafçının çantasında olması gereken bir lenstir. Maddi imkanlar dahilinde ya 1.4 olanı ya da 1.8 olanı.
    http://www.tripodfoto.com/canon-ef-50mm-f18-ii-lens.213.p
    http://www.tripodfoto.com/canon-ef-50mm-f14-usm-lens.1136.p
  • Arkadaşlar peki aranızdan analog SLR ler için üretilen Zeiss veya başka bir kaliteli markanın sabit lensini adaptör ile kullanan oldu mu?
    Gittigidiyorda 50 TL civarına satılıyor + adaptör için 25-30 TL. Portre çekimini birincil öncelik olarak düşünmeyen birinin işini görür mü?
  • Canon 50mm f1.8 cok ucuza cok yuksek kalıte sunan bır lenstır.Keskınlıgı ve alan derınlıgı mukemmel sayılır.1.8 olması da dusuk ısıkta buyuk avataj saglar.Portre amaclı kullanırsanız cok ıyı sonuclar alabılırsınız.
    quote:

Orijinalden alıntı: Medelhavet

Arkadaşlar peki aranızdan analog SLR ler için üretilen Zeiss veya başka bir kaliteli markanın sabit lensini adaptör ile kullanan oldu mu?
    Gittigidiyorda 50 TL civarına satılıyor + adaptör için 25-30 TL. Portre çekimini birincil öncelik olarak düşünmeyen birinin işini görür mü?

Eski mf lenslerı kullanabılmek ıcın yenı adaptor aldım.Helios 58mm f2 lens vardı elımde.Bugun onu denedım.Canon 50mmye gore bır haylı agır geldı , makınenın agırlıgı arttı.Netlemek bıraz sıkıntı olabılıyor.Cok keskın olmasa da ortalamanın ustunde bır netlıgı var , hatta hafıf soft. .Rengı ıse sarıya kacıyor.Rus malı lenslerın tonu sarıya kacar zaten.Manuel kullanım ayrı bır zevk verıyor ınsana ama lens metal oldugu ıcın bu sogukta cekım yapmak ellerınızı dondurabılıyor.Elımde 50mm f1.8 bır lens daha var.O da rus malı.Bır ıkı gune onu da deneyecegım.Ikı hafta sonra da elıme zeiss 50mm gecebılır.Zeiss'in keskinligini ben de cok merak edıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Canon 50mm f1.8 cok ucuza cok yuksek kalıte sunan bır lenstır.Keskınlıgı ve alan derınlıgı mukemmel sayılır.1.8 olması da dusuk ısıkta buyuk avataj saglar.Portre amaclı kullanırsanız cok ıyı sonuclar alabılırsınız.
    quote:

Orijinalden alıntı: Medelhavet

Arkadaşlar peki aranızdan analog SLR ler için üretilen Zeiss veya başka bir kaliteli markanın sabit lensini adaptör ile kullanan oldu mu?

Eski mf lenslerı kullanabılmek ıcın yenı adaptor aldım.Helios 58mm f2 lens vardı elımde.Bugun onu denedım.Canon 50mmye gore bır haylı agır geldı , makınenın agırlıgı arttı.Netlemek bıraz sıkıntı olabılıyor.Cok keskın olmasa da ortalamanın ustunde bır netlıgı var , hatta hafıf soft. .Rengı ıse sarıya kacıyor.Rus malı lenslerın tonu sarıya kacar zaten.Manuel kullanım ayrı bır zevk verıyor ınsana ama lens metal oldugu ıcın bu sogukta cekım yapmak ellerınızı dondurabılıyor.Elımde 50mm f1.8 bır lens daha var.O da rus malı.Bır ıkı gune onu da deneyecegım.Ikı hafta sonra da elıme zeiss 50mm gecebılır.Zeiss'in keskinligini ben de cok merak edıyorum.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Şimdilik Zeiss lens ve adaptör alıp denemeyi düşünüyorum, ne de olsa toplamda 75-80 TL civarı bir para çıkacak, en azından idare eder bir sonuç alırım diye düşünüyorum.

• peki kaça bulabilirim bu lensi hayyam da ?
  • quote:

peki kaça bulabilirim bu lensi hayyam da ?

160-200 arası
  • ozaman bi gün uğramak lazım .birtane de zoom lens düşünüyorum sizce en iyi fiyat/performans zoom lensi hangisidir ?
  • quote:

ozaman bi gün uğramak lazım .birtane de zoom lens düşünüyorum sizce en iyi fiyat/performans zoom lensi hangisidir ?

Canon 18-135 f3.5-5.6 IS olabılır.Fıyatı 600müydü neydı tam emın degılım.
    quote:

ozaman bi gün uğramak lazım .birtane de zoom lens düşünüyorum sizce en iyi fiyat/performans zoom lensi hangisidir ?

quote:

Canon 18-135 f3.5-5.6 alabılırsın zoom olarak.Fıyatı 600 muydu neydı tam hatırlamıyorum.

• quote:

birtane de zoom lens düşünüyorum sizce en iyi fiyat/performans zoom lensi hangisidir ?

Tamron 18-270
  • Almışken 50mm f1.4 al.Nasıl olsa biraz kullandıktan sonra onu satıp bunu almak isteyeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

birtane de zoom lens düşünüyorum sizce en iyi fiyat/performans zoom lensi hangisidir ?

Tamron 18-270

zoom lens diyince öyle bir lens önerilmemeli bence,sonuçta adam çok geniş aralıklı bir lens tavsiyesi istememiş
    ben Sigma 17-70 ile tamron 17-50yi önerebilirim size
  • bu lensin performansını hangi kıstasla ölçebiliriz, aldım ama arkadaşta daha düşük model bir makina ile çekimleri daha tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardacetin

bu lensin performansını hangi kıstasla ölçebiliriz, aldım ama arkadaşta daha düşük model bir makina ile çekimleri daha tatmin edici.

Arkadasinin cektigi fotograflar daha iyiyse belki o daha iyi fotograf cekiyordur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: ardacetin

bu lensin performansını hangi kıstasla ölçebiliriz, aldım ama arkadaşta daha düşük model bir makina ile çekimleri daha tatmin edici.

Arkadasinin cektigi fotograflar daha iyiyse belki o daha iyi fotograf cekiyordur :)

Yok iki makinada da çekimleri ben yaptım kendisi çok anlamaz :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.