Şimdi Ara

canon 70d ye lens tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 50mm f1.8 canon lensini mutlaka alcağım.bunun yanına da bir tak-gez tipi bir lens daha almak istiyorum.

örnekler:canon 18-135 STM lens

tamron 17-50mm

sigma 17-70mm

Sigma 18-200mm

Canon 18-200mm

bunlardan veya başka bir lens için hangisini tavsiye edersiniz ?.şimdiden teşekkürler

• Hocam size tavsiyem aralığı yüksek olan lensleri almayın 18-200 18-2.. gibi. Lensler de genellikle büyük rakam ufak rakama bölümünde en az sayıları verenler tercih edilir. Zaten lenslere baktığınızda aralıklar hep şöyledir 12-24, 24-70, 70-200, 16-35, 17-40, 17-50… gibi gibi. Bu dediklerinize karşılık seçeneklerden sadece tamron ve sigmanın 17-50 lerini öneririm özellikle sigma 17-50yi 17-70e hiç bulaşma. Tamron vcli(titreşim engelleyici) ve vcsiz modeli var, tamronda garip olan vcsiz model vcli modelden iyidir ama titreşimde problem oluyor. Sigma 17-50 f2.8i al kafan rahat etsin. Birde araştırma yaparken flickrdan fotoğtraflara, googledan da forumları ara tara kullanıcı yorumlarına bak istersen kafan daha netleşir bu konuda. İyi forumlar efendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratosfer -- 25 Mayıs 2015; 2:41:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamron 16-300 tercih edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratosfer

Hocam size tavsiyem aralığı yüksek olan lensleri almayın 18-200 18-2.. gibi. Lensler de genellikle büyük rakam ufak rakama bölümünde en az sayıları verenler tercih edilir. Zaten lenslere baktığınızda aralıklar hep şöyledir 12-24, 24-70, 70-200, 16-35, 17-40, 17-50… gibi gibi. Bu dediklerinize karşılık seçeneklerden sadece tamron ve sigmanın 17-50 lerini öneririm özellikle sigma 17-50yi 17-70e hiç bulaşma. Tamron vcli(titreşim engelleyici) ve vcsiz modeli var, tamronda garip olan vcsiz model vcli modelden iyidir ama titreşimde problem oluyor. Sigma 17-50 f2.8i al kafan rahat etsin. Birde araştırma yaparken flickrdan fotoğtraflara, googledan da forumları ara tara kullanıcı yorumlarına bak istersen kafan daha netleşir bu konuda. İyi forumlar efendim

güzel açıklamalarınız için çok teşekkürler tavsiyeniz geeçekten çok isabetli.baya bi araştırdım sigma 17-50 f2.8 i tercih edin diyorlar,kit lens yetmeyecek diyorlar.yolun en başındayken pişman olacağım bir lens almak istemiyorum.herkes sigma 17-50mm f2.8 öneriyorlar.videolarda şu motor sesi de olmsa keşke ama ,bir koyundan iki post çıkmıyor malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Tamron 16-300 tercih edilebilir.

teşekkürler galiba f2.8 uğruna tele objektiflerden vazgeçecek gibiyim

• 2. el 700 liraya kadar var sigma 17-50 os . 2. el olarak alıp bir deneyin , en azından kafanıza yatmazsa zarar etmeden satma ihtimaliniz olur ki büyük ihtimalle işinizi fazlasıyla görecektir .
  • konu takipteyim ...

Ramazan sonu almayı düşünüyorum bende yaklaşık 3 aydır inceliyorum şöyle bir siteye denk geldim alt yapısı flickr

https://pixelpeeper.com/ neredeyse tüm dslr ve lensler var

arkadaş sigma 17-50 yi önermiş misal bununla çekilmiş fotoğraflar pek yok ama yinede bir fikir verebilir (70d ile)

70d+ Sigma 17-50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LenovoY510p -- 26 Mayıs 2015; 1:01:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LenovoY510p

konu takipteyim ...

Ramazan sonu almayı düşünüyorum bende yaklaşık 3 aydır inceliyorum şöyle bir siteye denk geldim alt yapısı flickr

https://pixelpeeper.com/ neredeyse tüm dslr ve lensler var

arkadaş sigma 17-50 yi önermiş misal bununla çekilmiş fotoğraflar pek yok ama yinede bir fikir verebilir (70d ile)

70d+ Sigma 17-50

linkler için teşekkürler.dün gündüz sipariş verdim.70d + sigma 17-50mm f2.8 .izmir konak ta erindigital var ordan sipariş verdim.gövde 2400tl lens ise 1000 tl ,kargo bana ait.yakında gelir deneyip sizinle fikirlerimi paylaşırım.

• CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler ,sigma 17-50 sipariş verdim.bakalım deneyip göreceğim
  • Tamron 16-300
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.