Şimdi Ara

Canon 1100D AF Motoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler geçen Media Markt'a gittim.Canon 1100D'yi inceliyordum.Görevli geldi bir tür muhabbet açıldı.Adam diyor nikon d3100 al.Bende onda AF motoru yok diyorum,Canonda da yok diyor.İnternette ise Canonda AF motoru var diyor.Kafam karıştı?

• Canon ve nikonlarda af motoru objektiflerde. Adam garip bir şekilde doğruyu söylemiş
  • Nikon'un yeni giriş seviyesi makinelerinde otomatik odaklama sistemi lens üzerindeki motor vasıtasıyla gerçekleşir; diğer gövdelerde gövdede motor mevcuttur. Bunun farkı nedir? AF yani dahili motora sahip olmayan objektifler gövde motoruyla netleme yapar, D3100 gibi motorsuz gövdelerde manuel olarak kullanılır.

Canon EOS serisindeki tüm gövdeler motorsuzdur, profesyonel seri dahil. Canon otomatik odaklama işlemini her daim lensten gerçekleştirir
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Nikon'un yeni giriş seviyesi makinelerinde otomatik odaklama sistemi lens üzerindeki motor vasıtasıyla gerçekleşir; diğer gövdelerde gövdede motor mevcuttur. Bunun farkı nedir? AF yani dahili motora sahip olmayan objektifler gövde motoruyla netleme yapar, D3100 gibi motorsuz gövdelerde manuel olarak kullanılır.

Canon EOS serisindeki tüm gövdeler motorsuzdur, profesyonel seri dahil. Canon otomatik odaklama işlemini her daim lensten gerçekleştirir

bir yerde daha akıllıcadır, af motoru arızalarında gövdeye müdahele yerine lense müdahele edilir(ya da manuel takılacağım ben arkadaş derseniz, edilmez)
    ya da lens deştirilerek bu durumdan kurtulunur.(L series kullanılmıyorsa tabi )

• Aksini söylemedim zaten Sistemler farklı bayağı, zaten EOS sistemi başlı başına farklı bi sistem.
  • Lens bozulacagina govde bozulsun canim. Bu yuzden ucuz govde almak lazim
  • Bildiğim kadarıyla ikisinde de gövde üzerinde otofokus motoru bulunmadığı doğru; ancak canon'da bu durum handikap yaratmıyor, çünkü piyasada bulacağınız canon bayonetli, otofokus uyumlu lenslerin tamamı, fokus motoru bulunduruyor ve uyumlu olduğu her gövde ile otomatik odaklama yapabiliyor.

Gel gelelim otofokus özellikli nikon bayonet eski lensler motor içermiyor. Bu lensler, d90 gibi üzerinde otofokus motoru bulunduran gövdelerde otomatik odaklama yaparken d3100 gibi motor içermeyen gövdelerde yapamıyor. Ben şahsen, güncel lenslerin tamamı üzerinde motor bulunduğu için, bu durumun büyük bir sorun teşkil ettiğini düşünmüyorum. Böyle bir gövde alan arkadaş bazı eski lensleri kullanmayıverir, olur biter

Not: Bir canon kullanıcısı olarak düşüncelerim yukarıdaki gibi olmakla beraber asıl sözü nikon kullanıcılarına bırakıyorum Kullananlar daha iyi bilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Arkadaşlara ek olarak ;

http://forum.donanimhaber.com/m_60090682/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60090682

hocam sağolun.Forum kirliliği
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.