Şimdi Ara

Camtasia'dan daha iyisi yokmu>> ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir süre camtasia kullandım ama fps olayını çözemedim misal webcamden bir arkadasimi laydediyorum kisa bir sure 1dk kadar ama dosya boyutu yuksek 7mb üzerinde ki birde görüntü kare kare gelliyor fps olayı..

şimdi bana normalde webcamde seyrederken (takılmadan) kaydedecek bir program önerirmisiniz.. birde dosya kaydederken fazla buyuk boyutlarda olmazsa guzel olurdu tabiii varsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holywars -- 3 Ağustos 2005, 17:13:17 >

• camtasia iyidir hollywars ama avi olarak kaydediyor boyut o yuzden buyuyor sanırım bende 27 dak görüntü kaydetmişim şimdi baktım 77 mb gerçekten boyut buyuk formatını değiştir istersen madem camtasia var camtasia ile değiştir çünkü çoğu kaydedici bildiklerim avi kaydediyor ve görütude donma olayı söz konusu değil bende hiç.
  • selencim saol ama baska bir program denemek istiyorum artik bakim.. bu arada camtasia versiyonun kac..
  • dosya boyutunun program ile alakası yok tamamen codec ile alakalı
    taki techsmtihin kendi codeci var. fakat yüksek renk bitlerinde kullanışsız kalıyor.
    programın video ayarlarından orada fps değilde framerate olacak galiba oradaki değeri 25 yapman iyi bir secim olacaktır. yada 20

codec olarakta divx serisinden bir codeci tercih et. audio olarakta mp3 seç
  • dostum valla camtasia 1.1.1 versiyonu var fakat video goruntusu cok parca parca kare kare geliyor fps yada senin dedigin gibi framerate ayar yerini bulamadim varmi emin de degilim saniyede fps olarak sanirim 11-12 arasında kayıt yapiıyor buda seyrettigimiz divxlere gore yawas kaliyor saniirm pek anlamam gerci bu işlerden ama sanırım olay bundan ibaret ki codec problemim yok indirdigim butun divxleri rahat rahat seyrediyorum..

suanda kimsenin webcaminden goruntu cekmedim ama video goruntuleri kaydetmeye calisiyorum en basitinden ekran goruntuusu ama birebir hiza yakın bile degil kare kare yavas ilerliyor..

quote:

Orjinalden alıntı: drony

dosya boyutunun program ile alakası yok tamamen codec ile alakalı
    taki techsmtihin kendi codeci var. fakat yüksek renk bitlerinde kullanışsız kalıyor.
    programın video ayarlarından orada fps değilde framerate olacak galiba oradaki değeri 25 yapman iyi bir secim olacaktır. yada 20

• quote:

Orjinalden alıntı: holywars

dostum valla camtasia 1.1.1 versiyonu var fakat video goruntusu cok parca parca kare kare geliyor fps yada senin dedigin gibi framerate ayar yerini bulamadim varmi emin de degilim saniyede fps olarak sanirim 11-12 arasında kayıt yapiıyor buda seyrettigimiz divxlere gore yawas kaliyor saniirm pek anlamam gerci bu işlerden ama sanırım olay bundan ibaret ki codec problemim yok indirdigim butun divxleri rahat rahat seyrediyorum..

suanda kimsenin webcaminden goruntu cekmedim ama video goruntuleri kaydetmeye calisiyorum en basitinden ekran goruntuusu ama birebir hiza yakın bile degil kare kare yavas ilerliyor..

quote:

Orjinalden alıntı: drony

dosya boyutunun program ile alakası yok tamamen codec ile alakalı

kaydederken divx i seçeceksin. biraz bakarsan ayarlara bulacaksın. evde olmadığım içn tam söylüyemiyorum

• drony bendeki versiyon 1.1.1 burada öyle divx olayı felan gormedim walla eve gidince bir incele dostum yardimlarin icin saol
  • sen bir kaç tane screen shot koy bendeki sürüm çok yeni 2.0 bilmem kaç baksam bile sende farklı olabilir
  • drony eywallah dostum ama simdi baktim tekrar ve buldum yerini demek istedigin olayı anladim..

benim fps olayı saniyede 5'di ou 20-23 yapinca mukemmel oldu simdi..

basindan beri soyledigim olaydı fps niye bunu en dusuk seviyede yaparlarkiii

• Sorunu çözdüğün iyi oldu, ben de programı kuracaktım şimdi, merak etmiştim.

Ha bu arada programının 3.0.0 versiyonu var, ben indirdim.
    Linkini vereyim isterseniz indirin.
    Tech Smith Camtasia Studio 3.0.0
    http://www.softpedia.com/progDownload/Camtasia-Studio-Download-6865.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 3 Ağustos 2005, 17:28:13 >
  • ilacsiz olmuyor
  • Ben doktorum unuttun mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.