Şimdi Ara

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
5.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 ay önce aldığım Electrolux EWF1486GDW2 model çamaşır makinemde yumuşatıcıyla ilgili son 2 aydır sorun yaşamaya başladım. Makine yumuşatıcıyı alıyor fakat yıkama bitip çamaşırları çıkardığımda çamaşırlar yumuşatıcı konulmamış gibi sert oluyor ve sadece yıkama deterjanının kokusu geliyor. Deterjan haznesini çıkarıp bölmeleri ve yumuşatıcı kısmındaki delikleri suya tutup tekrar taktıktan sonra yaptığım ilk yıkamada sorun halloluyor fakat 2. yıkamada yine aynı sorun tekrarlıyor. Yani kısacası her yıkamadan önce hazneyi suya tutmam gerekiyor. Bu sorunun kaynağı nedir ve nasıl çözüm bulabilirim?

• Lady x L kullanıcısına yanıt
    hazneyi yıkadıktan sonra camasır yıkayacagınızda yumusatıcıyı az miktar sulanrdırın ama max cizgisini gecmeyin yumusatıcı bitince baska markalara bakınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady x

Merhaba arkadaşlar,

5 ay önce aldığım Electrolux EWF1486GDW2 model çamaşır makinemde yumuşatıcıyla ilgili son 2 aydır sorun yaşamaya başladım. Makine yumuşatıcıyı alıyor fakat yıkama bitip çamaşırları çıkardığımda çamaşırlar yumuşatıcı konulmamış gibi sert oluyor ve sadece yıkama deterjanının kokusu geliyor. Deterjan haznesini çıkarıp bölmeleri ve yumuşatıcı kısmındaki delikleri suya tutup tekrar taktıktan sonra yaptığım ilk yıkamada sorun halloluyor fakat 2. yıkamada yine aynı sorun tekrarlıyor. Yani kısacası her yıkamadan önce hazneyi suya tutmam gerekiyor. Bu sorunun kaynağı nedir ve nasıl çözüm bulabilirim?

Yumuşatıcıyı son durulamada alması lazım. Makineyi gözlemlediniz mi? Belki yıkama sırasında veya ilk durulamalarda alıyor da olabilir veya kendiliğinden akıp gidiyor olabilir. Bunları inceleyin derim.

• Yıkama esnasında makineyi kontrol ettim. Yumuşatıcıyı her zaman doğru zamanda alıyor o konuda bir sıkıntı yok. Yumuşatıcı zaten çok sulu bir kıvamda, konsantre ürün kullanmıyorum ve max çizgisinden bile az miktarda koyuyorum.

Sorun hala devam ediyor arkadaşlar, fikirleri olanlar paylaşmaya devam ederse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.