Şimdi Ara

Çamaşır Makinesi Su Alma Seviyesini Ne Belirliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Vestel çamaşır makinem suyu az alıyor, haliyle düzgün yıkamıyor. Her yıkamada 5LT suyu ben takviye ediyorum.

Makinenin tepesini söktüm ventil denen parçanın filtresini temizledim, pis değildi zaten. Bu ventil'e gelen kablolar makinenin deterjan gözünün sağına soluna su gitmesini sağlıyorlar. Gelen kablolara elektrik gelince o tarafın suyunu açıyor.

Sorum bu kablolardaki elektriğin kesilmesini ne sağlıyor? Yani suyun ne kadar dolmasına kim karar veriyor (süreli bir durum mu)?

Su tam cama kadar geliyor, ben camın 3-4 parmak üstüne çıkmasını istiyorum.

Yardımcı olabilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 19 Mayıs 2020; 16:37:19 >

• Yabancı yaşlı bir amcanın vidosunu izleyince anladım suyu kesen cihazın ne olduğunu. Bu turuncu cihazmış, bunu ayarlanabilir daha düzgün bir şeyle değiştireceğim. Su sorunu çözülecek umarım.

• Suyu sadece yıkamak için değil, sıkmaya geçerken balans yapmaması içinde kendi bir hesaba göre alıyor. Bir arızası yoksa sizin çok müdahele edilecek bir konu değil sanki ? Daha cok deterjan koymayı deneyebilirsiniz, durulayamadıkca su almaya devam edecektir tahminim.
  • Bunu degistirine kadar makinede ilave su diye bir ozellik yok mu hocam?

Benim makinede suyu bir miktar alip camasirlari islatip kazanı birkac tur çeviriyor, daha sonra camasirlar tamamen islanana ve kazanin dibinde bir miktar su birikene kadar suyu ara ara almaya devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 22 Mayıs 2020; 13:15:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prosestat denen o parçanın üzerinde yıldız tornavida yardımıyla sağa sola dönen bir ayar yeri var tam emin değilim ama saat yönüne çevirince su alma miktarı arıyor.
  • Su prosestat ayarını azıcık açın ama dikkatli olun çok fazla çevirmeyin ben çok çevirdim şimdi camın yarısına kadar alıyor 🤦

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.