Şimdi Ara

çamaşır makinesi pompası hakkında ilk izlenimlerim!!!(artık fotoğraflı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_3845140/tm.htm

bugün çamaşır makinesi pompasını aldım, elektrikçiye verdim adama soket bağlantılarını yaptırdım ve ilk denemeleri yaptım.....
    ilk izlenimlerime gelince....bu pompanyı kesinlikle girişine bir adet rezervuar monte ederek kullanın,çünkü pompaya sürekli su girişi olmalı aksi takdirde pompa su kabarcığı gördüğü anda naz yapmaya başlıyor

ilk denemelerimi rezervuar olmadan az buçuk hava kabarcıkları ile dolu tek su borusunu(2 parmak kalınlığında şeffaf çünkü pompanın giriş ve çıkışları biraz büyük) su doldurup içinde devirdaym yaptırmaya ayırdım....sonuç başarısızdo çünkü pompa her akıllı kişininde düşünebileceği gibi havayı çekip iletmekten aciz(zaten pompadan bunu bekleyen de yoktu.... )

bu bende hayal kırıklığı yarattı hatta kara kara düşünmeye de başlamıştım ki aklıma yine bugün aldığım anadol a ait(evet yazım yanlışı yok anadolların yedek parçaları hala piyasada ve çok da ucuzlar ) silecek suyu kabını pompanın su girişine geçiridm...bire bir uyuşmaları gerçekten beni ferahlattı.sıra deneye geldi ve benim küçük pompam gözleriim yaşarttı....rezervuara tamamen su doldurdum ve devrenin tek tarafını açık bıraktım.sonuç gerçekten bveni memnun etti....suyu havaya doğru iki parmak kalınlığındaki borudan yaklaşık bi metre kadar havaya pompaladı ki bence yeterliydi tek sorun banyoyu silmek zorunda kalmam oldu

ses konusuna gelince....pompaya su vermeden kullanınca ufak bir pervane sesi geliyor ama rahatsız etmeyecek seviyede,devreye su da girince zaten ses de kalmıyor

artıları
    + ucuz
    +rahatsız edecek derecede ses yapmıyor(ama tamamen sessiz de değil)
    +ufak

eksileri
    -içinden çıkan bi kağıtta aralıksız en fazla 4 saat kullanılabileceği yazılı sürekli kullanımın garanti edilmeyişini bir eksi olarak kabul etmeliyiz!!!!!

NOT:ve ufak bir not.....içinden çıkan ufak kağıtta pompanın 1200lt/h kapasitesinde olduğu yazılı..ancak yine o kağıtta garantişartları yazıyor ki bizim kullanım alanımızın açık açık garanti kapsamı dışında olduğu yazıyor!!!

son olarak belirteyim...aci,l olarak subloğu arıyorum....eğer su soğutma yapmayı düşünenler varsa bence topluca evren limitede veya başka bi ithalatçıya gidelim!!!!(protesto için değil sipariş ve fiyat konuşabiliriz )evran limited dememde kasıt aranmasın yalnızca zalman çözümlerinin iyi olduğunu düşündüğüm ve ithalatçısının da evren olmasından dolayı evren limited ismini verdim...art niyet aramayın lütfen...eğer başka subloğu tavsiyesinde bulunabilecek varsa memnuniyet duyarım

EDIT:fotoğraflar konuldu...

burada borular ve pompa....

pompa...boyutlarının uygun olduğunu siz de görmüşsünüzdür

burada da sürekli kullanımda naz yapmaya başlayan bobinler görülüyor

bu üç fotoğrafı açıklamalarla bölmeden alt alta koydum çünkü rezervuarla kullanımı hakkında size birkaç fikir vereceğini düşündüm

bu da günü kurtaran anadol rezervuarı(silecek suyu kabı)

bu da kutusu...

en son olarak da radyatörüm,davlumbazım ve onlarla kullanacağım fanların bir resmi...sizi biraz meraklandırsın istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ascha -- 31 Ağustos 2005, 10:44:16 >

• artık çalışır halini bekliyoruz en kısa zamanda
  • izlenimlerin gayet yerinde,
    forumda meraklı ve teknik ifade yeteneği olan kişileri görmek sevindirici.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bahrikutlu

artık çalışır halini bekliyoruz en kısa zamanda

dediğim gibi iş tamamen su bloğuna kaldı ama şu aralar türkiyede su bloğunda themaltake tekeli söz konusu...
    ve ne acıdır ki thermaltake in cpu subloklarının akrilik kısımları sızdırma yapıyor....

bakaç marka daha görsek de piyasa şenlense

• Heryerden bişey üretiliyo!Akıllıca ama daimi değilmiş o kötü.Onunda vardır bi çaresi.Bu fikri bulan onuda bulurkolay gelsin!
  • quote:

Orjinalden alıntı: lordsavage

Heryerden bişey üretiliyo!Akıllıca ama daimi değilmiş o kötü.Onunda vardır bi çaresi.Bu fikri bulan onuda bulurkolay gelsin!

tahmin edilebileceği gibi daimi kullanımı engelleyen neden bobinlerin aşırı ısınması heatsink tak gibi tavsiyeler duyar gibiyim(şaka şaka)

NOT:mete abi teşekkürler,benim için zevkti...bi de sana sorum olacaktı!! şu bench evi ne zaman açılacak veya açılacak mı??? açılırsa benim aidatı annem kesin gönüllü öder..işten geliyo bi de benim davlumbazın çöpüyle radyatörün kiriyle uğraşıyor

• bench evi açsak gelirmisiniz konusuna rağbet oldu, ancak resmiyete dökülemedi.

aidat ödeyecek kişilerin çoğu öğrenci ve yaz tatilindeler.

Hele bir okullar açılsın, serin havalar gelsin, bakalım sonbaharda sanırım dernekvari bir çalışmayla başlayacağız.
  • Fena olmaz aslında!Ama Ankara da açmayacağınız kesin!
  • güncelleme
    fotoğrafları da koydum...yorumları bekliyorum
  • sonuçta bobinlerin yanma riski kötü bir olay, gönül rahatlığıyla gece bilgisayarı açıkbırakabilmek lazım. kapalı bir devre papsan bir leğenin içinde ve bir gün çalıştırsan??? sonuçları bizle paylaşşan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: taliban

sonuçta bobinlerin yanma riski kötü bir olay, gönül rahatlığıyla gece bilgisayarı açıkbırakabilmek lazım. kapalı bir devre papsan bir leğenin içinde ve bir gün çalıştırsan??? sonuçları bizle paylaşşan?

tabi zevkle ama bildiğin gibi okul telaşı sardı beni de bu aralardaha bi dünya kitap okumam gerekiyor!!!
    neyse...söylediğin şeyi bugün yarın yapacağım ama bobinleri nasıl soğutacağımı hala bilmiyorum..belki bi fan takarım altına

• quote:

güncelleme
    fotoğrafları da koydum...yorumları bekliyorum

Herşeyi iyi ayarlamışsın tek blok eksik o konudada sana pm atmıştım...
    sistemi kurunca göreceğiz nasıl çalıştığını değerleri merakla bekliyoruz unutma...
    Sistemin ne bu arada imzanda olmadığı için soruyorum...
  • Bu pompa bizim bildiğimiz santrifüj pompa bundan daha kaliteli pompaları herhangi bir pompacıda bulabilirsiniz.Bu çamaşır makinesi pompası kısa süreli çalışma için yapıldığı için uzun süreli çalışmaya dayanıklı olduğunu sanmıyorum.Biraz daha araştırarak daha uygun pompa bulunabilir.12Voltla çalışan daha düşük debili ama daha dayanıklı pompalar görmüştüm araştırmak lazım.
    Eğer uygun kalitede bakır bulunursa bloğu frezede yaptırabilirsiniz zalmanlar kadar afilli olmaz ama iş görür.
  • kardes pompayı kaca nerden aldın
    bobinler cok fazla ısınıyormu calışma esnasında birde onu sogutmaya calışmayalım en fazla kaç dakka calıştırdın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TargArts -- 31 Ağustos 2005, 14:28:25 >
  • pompayı uzun süre kullanma şansım henüz olmadı ancak en kısa zamanda(büyük ihtimalle bu akşam)pompaya bi stresstest(!) uygulayacağım....bakalım geçebilecek mi??

beyaz eşya parçaları satan yerlerde bulabilirsiniz.fiyatı ise 17.50 ytl...ama bi de elektrikçilerde soketlerine fiş yaptırmanız gerekiyor...ben fişin üzerine bi de anahtar koydurdum ve maliyeti 21.50ytl(17.5+4ytl elektrikçi)
    oldu...şu anlık pompadan tek korkum uzun süreli kullanımda sorun çıkartması....eğer öyle bir sorunla karşılaşmazsam bu pompayla devam edeceğim gibi gözüküyor

@ahmet
    senin pm ni aldığım sırada bloklar konusunda bu kadar sıkıntılı değildim çünkü ülkemizde yanlızca thermaltakenin sızdıran bloklarının olduğundan haberim yoktu...şimdi kara kara düşünüyorum!! bakalım bu haftayı bi atlatalım hayırlısıyla olmazsa blok yaptıracağım....blok yaptırmaktan çekinmekteki nedenim ek aparatlarının olmayacağı korkusu!!!!

• aynen kendin yaptırınca mb neyle tututurcan p4 se bişiler yapılıyor ama soket a için tam zulüm ben zamanında baska bir sogutucunun ilginç klipsi vardı kasnak gibi yuvarlak ilginc bişi blogun altına 5 mm lik yuvarlak bir cıkıntı bırakıp o klipsi oraya takmısdım blogun tamamı bana 15 ytl ye maal oldu
  • bu soğutma bloğu yapımında bu piyasada satılan fanlısoğutma bloklarını elden geçirerek yapılamazmı?
    etrafını filan kaplattırsak, yüksek güçlü bi kaynakla filan girişsek? bu işlerden pek anlamam bende... bi fikir yürütmek istedim sadece!
  • quote:

@ahmet
    senin pm ni aldığım sırada bloklar konusunda bu kadar sıkıntılı değildim çünkü ülkemizde yanlızca thermaltakenin sızdıran bloklarının olduğundan haberim yoktu...şimdi kara kara düşünüyorum!! bakalım bu haftayı bi atlatalım hayırlısıyla olmazsa blok yaptıracağım....blok yaptırmaktan çekinmekteki nedenim ek aparatlarının olmayacağı korkusu!!!!

Korkma...
  • quote:

Orjinalden alıntı: blairim

bu soğutma bloğu yapımında bu piyasada satılan fanlısoğutma bloklarını elden geçirerek yapılamazmı?
    etrafını filan kaplattırsak, yüksek güçlü bi kaynakla filan girişsek? bu işlerden pek anlamam bende... bi fikir yürütmek istedim sadece!

vallahi onu ben de çok düşündüm dışını akrilik kaplatıp iki delik açmayı ama fantazi onlar gel biz normal su blokları alalım
    şaka maka overclockers da senin dediğin gibi bişey görmüştüm..adam akrilik kaplamış ve iki delik açmış akriliğe...ama astarı yüzünden pahalıya gelir!!!

• Block icin turkiyeye gelmesini beklerseniz cok zamanınızı alabilir en iyisi yabancı bir siteden temin etmek ben frozencpudan alısverıs yaptım sorun cıkmadı tek (-)eksi'si fazladan vericeniz 20 dolar yol parası oluyor oda Turkiyeye geldıgındeki fiyatına denk geliyor.Benden size bi block tavsiyesi suanki en performanslı seri uretim blogu olan stormu almanızdır.

Storm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 1 Eylül 2005, 9:10:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.