Şimdi Ara

Çamaşır Makinesi: Bosch mu Miele mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
3
Favori
59.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de aynı fikirdeyim, fikirleriniz için teşekkür ederim.
  • gökoş G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Bu konuyla oldukça ilgili oldugunuzu okuyorum. mesajı buraya yazıyorum umarım sorun olmaz.
    WDA 100 WCs mi (onur yapı 9 taksitle 2410tl-sıfır makine) yoksa W1914 mü (media markt ta
    2400tl teşhir ürünü 9 ay taksit) Arada kaldım,W1914 e daha yakınım, tipi daha modern geliyor teşhir olmayanı çok pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlumur

Miele 5000 serisi mi, MIELE YENI W1 SERISI MI YOKSA 1000 tl az odeyerek siemens WM12Y841 mi tavsiye edersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ne yaptiniz? Bende ayni karari vermeye calisiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar miele miele deyip duruyorsunuz da, bir de Gaggenau desem
  • Teknik bilgisi olan arkadaş nerdeyse lg çamaşır makinesi kendi elektriğini kendi üretiyor diyecek.
    Plastik tarağı yün kumaşa sürtünce de kılları kendine çeker tarak. Bu da plastik tarağın çok guzel taradığını mı gösterir?
    Madem fizik electronik electrik bilginiz yok ya da az, yorum yaparken biraz daha düşünün.
    Daha geçen birinin lg çam makinesi yanmıştı durdugu yerde. Fotolu paylaşım yaptı.

• Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

quote:

Orijinalden alıntı: loko

Mielenin alınabilecek ürünler çok pahalı.Giriş seviye ürünleri ise pek tavsiye edilmiyor.Bizim evdeki 32 senelik Miele Çamaşır makinası bozulsada yenisi alsam diye bekliyorum ama nafile.Ben bozulmam diyor başka birşey demiyor.

evet kısmen katılıyorum, miele nin alınacak ürünlere verilecek paralara bir daha düşünün derim. ama alt sınıf alana kadar BOSCH un üst serisini alın derim

Alınacak ürünler.. fikrinize katılmıyorum, en ucuzunda da çok geçerli bir kalite standardı var. Aldım memnunum, en ucuzu da olsa tavsiye edebilirim. Fazla detaya buhara vs gerek olmadıgını düşünüyorum. 3 tane tişört koyup extra özellik diye yıkama fikrinde değilim.
    Öncelikle inanılmaz sade bir program alanı var, her programı istediğiniz devir olarak değiştirebiliyorsunuz, 20 dk da yıkayabiliyor. vs ve 2400 Tl ye W 1914 aldım daha ne olsun

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Çok düşünüp sonunda neredeyse alman Bosch lar yerine Miele 1914 aldım en düşük ve üretimin bitmiş oldugu modeliydi, şimdi benzer modelleri var. bu nedenle ve elde kaldıgı için media markt ta 2750TL den 2400'e inmişti kaçırmadım aldım. Çok memnunum, kime sorsam iyi yapmışsın dedi. Hatun eski makinadan çok daha iyi yıkadıgını farketti. Menüleri çok sade ve aşırı derece kolay, üstelik esnek, yani devir sayısını vs düşürebiliyorsunuz.
    Herkesin dediği gibi fırçalı motor gürültülü falan değil, tamircilerle konuştum her zaman basit makina daha iyidir, fırçalı motor daha az arıza yapar, miele şimdiye kadar servise gelmedi" diyen çok oldu.
    Tavsiye ederim, 200-300 fazla verip bosch almayı da çok düşündüm alman üretimleri var. Ama bir deterjan kutusunu tutun, kapağını açıp kapayın soğuyorsunuz. Miele den eminim ve sizin de pişman olacağınızı sanmıyorum, abartmaya gerek yok. sonuçta makina bu.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Tarak ile makne kıyaslaman mükemmel! Hayatında Hiç Bayi yada Servis Yönettin mi? Yada Biliyor musun? LG mesela Denizlide 7 yıldır arızası olmayan beyaz eşya markası... Ondan mı samsung Direct Drive Motor alıyor? Ondan mı Siemens her yerde kapanıyor işçi çıkartıyor? Ondan mı Bosch çerkezköyde üretiliyor? Ondan mı Bosch siemens in servisi yok! (hepsine profılo servısı bakıyor) Salla babam salla! Miele ve LG nin üzerine Çamaşır makinesi yok... Lg Merkez kaç kuvvetini kullandığı için Direct Motor daha verimli! Klimalarda bile inverter teknolojisi var ve bunu makinelerine enjekte etti! Bilip bilmeden konuş! Dünyadaki Tek Hem yıkama hem kurutmada A sınıfı üreten makine! Adamlar devamlı ödül alıyor! Bilmem anlatabildimmi! Neymiş makinesi yanmış! Adamlar Çitileyerek Döverek Çamaşır yıkama metodunu geliştirmiş cihazlarında! Ve Made IN KOREA! Bilmem anlatabildimmi.... Diğer makinelere at yorgan 1 sene sonra menteşeleri oynuyor git LG bayisine tut kapagından makineyi kaldırırsın kapak yine kırılmaz! Bilmeden konusmayın ne olur !

• özgenmohan Ö kullanıcısına yanıt
    Satıcılar doluşmuş yine. Ne kadar yaran varmış da ünlemler koya koya höykürmüşsün.
    Hadi sen kendi bilginle etrafındakilere dükkanındaki malları satmaya devam et. Ama önce sattığın malın kuruluşunu bir öğren. Lg, hangi iki firmanın birlşmesiyle kurulmuş, bu firmalar hangi kalitede mal üretiyomuş. Bunu öğren, sonra gel burda öfkeni kus
    Tam acınacak hal.

Ben bütün ürünleri satıyorum... Goldstar'ın sen adını bilmiyorken evinde kullandıgın beyaz eşyanın entegresini yapıyordu... Babamda Vestelin Asil nadir zamanındaki arge müdürüydü.... Şimdi gerçekleri söyleyince demogoloji yapma... Saldıran ben değilim ama işine gelmeyince saldıran sizsiniz! Hayatında entegre vb bir ürün tamir ettinmi yada bilirmisin? LG 1958 den beri beyaz eşya üretir Korenin ilk klimasını ureten frmadır... 1995 de Goldstar LG olmuştur.. Bunları öğren... Dışarıdan kullanıcı oldugun ıcın muhattabım değilsin...
    Şu andada babam kendisi bir firmanın müdürlüğünü yapmakta hem beyaz eşya üretmekteler hem elektronik bölümü (küçüklüğüm vestel in atölyelerinde geçti bir bakıma) .... Bende sayesinde bu işlerin içine girdim ve beni tanımadan nasıl böyle bir yargıya vardın '' Dükkanındaki malları'' sat diye anlayamadım! Şikayetvar .com a girersen hadi bana inanmadın savundugun fırmaların arıza sayısını görebilirsin...O kadar bilgisizsinki bana Bilgi verirken saldırıyorsun... Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgenmohan -- 19 Haziran 2015; 1:48:20 >
  • Forumda kafa patlatalı 2 seneden fazla olmuş bu arada...

MIELE aldıgıma hala memnunum, inşallah hep böyle devam eder. İster fırça motor olup vs vs oldugu söylensin isterse "giriş seviyesi" denilsin gayet iyi bir makina. Öncelikle bilmeden söylenilen PETEK -DAMLA-KAZAN ın olmadığı saçmalığı tamamen bilgisizce... açıp bakarsınız içindeki kazanın 6000TL lik modellerden hiç bir farkı yok. Makina gayet sessiz, tek üzüldüğüm nokta bulunduğum yerin berbat kireçli suyunun makinaya zamanla zarar verceği düşüncesi...

Bunun dışında aynı parayı BOSCH a ya da başka bir şeye vermediğime daha da memnunum. Kullandıkça anlıyorsunuz, tavsiye ederim yakalarsanız teşhir vs indirimde kaçırmayın
  • Kesinlikle Miele
    Daha pahalidir ama omurluktur

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklavier

Forumda kafa patlatalı 2 seneden fazla olmuş bu arada...

MIELE aldıgıma hala memnunum, inşallah hep böyle devam eder. İster fırça motor olup vs vs oldugu söylensin isterse "giriş seviyesi" denilsin gayet iyi bir makina. Öncelikle bilmeden söylenilen PETEK -DAMLA-KAZAN ın olmadığı saçmalığı tamamen bilgisizce... açıp bakarsınız içindeki kazanın 6000TL lik modellerden hiç bir farkı yok. Makina gayet sessiz, tek üzüldüğüm nokta bulunduğum yerin berbat kireçli suyunun makinaya zamanla zarar verceği düşüncesi...

Bunun dışında aynı parayı BOSCH a ya da başka bir şeye vermediğime daha da memnunum. Kullandıkça anlıyorsunuz, tavsiye ederim yakalarsanız teşhir vs indirimde kaçırmayın

Güle güle kullanın,inşallah 20-30 yıl hiç arıza çıkartmadan kullanırsınız...
    Kireç için ise her yıkamada soda veya kireç çözücü bir başka ürün kullanmaya devam...

• loko kullanıcısına yanıt
    Bizim çamaşır makinası W3824 8 sene içinde 8 defa arıza yaptı; çok pişmanım Miele aldığıma. Miele arıza yapmaz yorumlarına inanmayın. Bir Miele parası da servise gidiyor.
  • blacklavier B kullanıcısına yanıt
    Miele çamaşır makinam W3824 8 sene içinde 8 defa arıza yaptı; "Miele arıza yapmaz" yorumlarına inanmayın. Bir Miele parası da servise gidiyor. çok pişmanım Miele aldığıma.
  • MAN400 kullanıcısına yanıt
    Pahalı olduğu doğru, fakat kesinlikle "ömürlük" değil... Miele çamaşır makinam W3824 8 sene içinde 8 defa arıza yaptı; çok pişmanım Miele aldığıma. Miele arıza yapmaz yorumlarına inanmayın. Bir Miele parası da servise gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgenmohan

Bakıyorumda; Forumda teknik bilgisi olmayan kulaktan duyma bilgilerle çok yanılgı oluşturulmuş. Dünyanın en iyi çamaşır makinesi ödülünü 8 ülkeden alan Lg nin yanında sadece Mielenin adı geçer. Siz Bosch'tan bahsediyorsunuz? Bosch Siemens Profılo bu üç firma aynı oldugu gibi serviside aynıdır. Zati LG yi özellikle Direct Drive Teknolojisinin mucidi olduğu için kesinlikle konuşmama gerek yok.. Her markayı satan biri olarak size en kolay yoldan kaliteyi anlatayım. 4 adet çamaşır makinesinin kapaklarını açınız, teker teket kapaklarından tutup kaldırınız göreceksiniz elinizde kırılmayan 2 marka olacaktır... Biri LG diğeri Miele.... (LG inverter motor üreten tek firmadır kazanı hızlı şekilde çevirdiğiniz zaman makinenin ışıklarının yandığını görürsünüz. Buda ne kadar tasarruflu bir cihaz olduğunu gösterir.)

Saygılar

şu yoruma hala bakıp bakıp gülüyorum :)

Söylediklerim doğru olduğu için anca gülersin zaten...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.