Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.934
Cevap
452
Favori
2.681.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki 3 makineden birini almak istiyorum. Almış, kullanmış, test etmiş ya da kullanan birinden tecrübesini duymuş olanlar, yorumları, önerileri olanlar görüşlerini yazarsa çok memnun olurum.

1. LG RC90U2AV2W A+++ 9 kg Dual Inverter - 5100 TL
    2. Electrolux EW8H3966IB PerfectCare 800 A++ 9 kg - 4420 TL
    3. Samsung DV90M5000QW OptimalDry A++ 9 kg - 4150 TL
  • Arkadaşlar merhaba.

Siemens kurutma düşünen arkadaşlar için Haziran fiyatlarımız netleşmiştir.

Direkt olarak whatsapp üzerinden ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

Not: Tüm kurutma listesini paylaştım fakat benim önerdiklerimin özellikle üzerini renklendirdim arkadaşlar.

En mantıklı model WT45W410TR şuan için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shopsiemens -- 4 Haziran 2020; 12:46:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

Herkese merhaba,

Aşağıdaki 3 makineden birini almak istiyorum. Almış, kullanmış, test etmiş ya da kullanan birinden tecrübesini duymuş olanlar, yorumları, önerileri olanlar görüşlerini yazarsa çok memnun olurum.

1. LG RC90U2AV2W A+++ 9 kg Dual Inverter - 5100 TL
    2. Electrolux EW8H3966IB PerfectCare 800 A++ 9 kg - 4420 TL
    3. Samsung DV90M5000QW OptimalDry A++ 9 kg - 4150 TL
    Elbette tercih sizin, para sizin, keyif sizin. Ancak ben bu paraları bir kurutma makinesine vermezdim.

Yerli ürünler (Arçelik/Beko/Grundig/Vestel) fazlasıyla işinizi görecektir, üstelik çok daha düşük rakamlara.

Forumda yüzlerce kişi yerli makinelerden yana tercihini yaptı ve memnuniyet oranı çok yüksek.

Aceleye getirmeden, Kampanya takip ederek, 9 Kg'lık modellerden herhangi birisini alabilirsiniz.

• denden22 D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakkan H kullanıcısına yanıt
    BEn olsam bu paralara bu markaları almam. az daha koyum miele alın 6500 tl den başlıyor:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercedesv8

BEn olsam bu paralara bu markaları almam. az daha koyum miele alın 6500 tl den başlıyor:)
    Almam diyorsunuz da almam dediğiniz rakam mesela Samsung 4150 TL. Onu almayıp alacağım iyi bir Arçelik de 3500 TL civarında arada ciddi fark yok ki. Ama daha ucuz Candy, Hoover, Beko, vb. 4-5 yıl sonra kesin patlar bir daha almak zorunda kalırım tecrübeyle sabit, alıp hep tövbe ettim. Ama zamanında aldığım Bosch, Siemens gibi ürünleri 10 yıldır tık demeden kullanıyorum.

Lafın kısası evet daha pahalı ama uzun vadede kesinlikle daha sağlam (iyi demiyorum sağlam diyorum !).

Miele almanın da Samsung ya da Bosch gibi markalara göre çok bir üstünlüğü yok kalite çok yakın. Zira tüm bunları Avrupa sitelerinden araştırıyorum orada da durum benzer, bu markalar hep önde.

• Amacımız burada (ben dahil) herkesin kesesine göre makinaları tanımalarını sağlayıp gelişigüzel değilde kullanıcı deneyimleriyle en doğru ürünü almasını konusunda bir netlik kazanacak şekilde bilgi paylaşımı kazanmak... Yaklaşık iki haftadır bu gurunu takibe başladım ve yaklaşık 30-40 sayfayı hatmettim ve alacağım makinaya az çok karar verdim...

ilk başta, ucuz olsun ne olabilir ki derken neler olabileceği konusunda bir sürü bilgim oldu.

- kondanser filtresi
    - çelik kazan
    - verimlilikler
    - fiyatlardaki dalgalanmalar
    - kurulum sırasında yaşanan servis maceraları - özellikle bağlantı aparatı
    - bazı modellerde yıllık bakım hilesi vs. vs...

şunu da söyleyebilirm, ister candy olsun, ister elektrolux veya miele olsun, mutlaka bir filtre temizliği şart, kur bırak ve sonsuz kadar çalışsın gibi değil, ilgi gerekiyor, bilgi gerekiyor...

Ben tercihimi yorumlar doğrultusunda yerli bir makinadan yana kullanacağım (Vestel 8811 veya 9711 - fiyatların biraz daha düşmesi ümidindeyim), satıcı değil tüketiciyim, buradan aldığım bilgi ve paylaşımlar muhteşemdi, neredeyse bir beyaz eşya satıcısı kadar (kurutma makinaları özelinde) bilgi sahibi olduğumu sanıyorum :)

teşekkürler, selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: eyönetmen

Ben şöyle bir çözüm bulmuştum. Çamaşır makinesi Siemens , kurutma makinesi Arçelik iki yıldır böyle kullanıyorum
    @eyönetmen nereden temin ettiniz link vs. paylaşabilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

N11 den 2249 tl ye grundig turkiye sayfasından gdh 80y modelini alarak araniza katılmış bulunuyorum.
    1 haftada 250TL zam yemiş resmen saçmalık.
  • Arkadaşlar merhaba.

Siemens kurutma düşünen arkadaşlar için Haziran fiyatlarımız netleşmiştir.

Direkt olarak whatsapp üzerinden ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılar.

Serdar Çetin
    05533976676

Not: Tüm kurutma listesini paylaştım fakat benim önerdiklerimin özellikle üzerini renklendirdim arkadaşlar.

En mantıklı model WT45W410TR şuan için.
  • Arkadaşlar ısı pompalı olmayan profilo marka kurutma makinesi ile 1000 devir çamaşır makinem var. Ayrı ayrı prizlerde idi. Bir ara üçlü prizde kullandım. Maalesef yandı priz. Şimdi grup ikili aldım. Sizce kaldırır mı? Ürün bu

https://www.hepsiburada.com/gunsan-ikili-toprakli-priz-beyaz-01281100-100150-p-HBV00000PV0XF?magaza=Hepsiburada

Yalnız iç aksamı plastik gibi. Hani şu taş gibi olanlardan değil. Taktım ama. Yine de sorayım dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • N11'den aldigim grundig gdh80y modeli teslim edildi. Sag altta kozmetik bir kusur var, hafif hasar almis. Degisim ile ugrasmak istemedigimden +2 yil garanti teklif ettiler, ben de kabul ettim.

Cift yonlu kazan hareketi yaptigini da fark ettim, ben tek yonlu saniyordum.

• quote:

N11'den aldigim grundig gdh80y modeli teslim edildi. Sag altta kozmetik bir kusur var, hafif hasar almis. Degisim ile ugrasmak istemedigimden +2 yil garanti teklif ettiler, ben de kabul ettim.

Cift yonlu kazan hareketi yaptigini da fark ettim, ben tek yonlu saniyordum.

Hayırlı olsun. Mantıklıca.

• xweser X kullanıcısına yanıt
    Bende kurutma ile camasir makinesini ayni prize baglicam. Baska prize takma imkanim yok. Tedirgin oldum simdi, ikisi ayni anda calissa tek prizde sikinti olur mu?

• quote:

Bende kurutma ile camasir makinesini ayni prize baglicam. Baska prize takma imkanim yok. Tedirgin oldum simdi, ikisi ayni anda calissa tek prizde sikinti olur mu?
    Kaliteli bir ikili grup priz al. Şu üçlü prizi tek prize takıp kullanma. Ben erittim o şekilde. Aldığım grup prizde umarım iyidir. Yine de tedirginim

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    iki makineyi tek prizde aynı anda çalıştırmayın makineye giden elektrik voltajı düşük olacağı için ya priz yanacaktır yada makinenin beyin kartı (ana kartı)yanacaktır en sağlıklısı makineleri sıra ile çalıştırmak önce çamaşırları yıkayıp sonra kurutmak kurutma makinesi çalışıyorken çamaşır makinesini çalıştırmayın sorun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 7 Haziran 2020; 1:38:21 >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun .

• hakkan H kullanıcısına yanıt
    marka takıntım yoktur ama mesajda ucuz diye tabir ettiğin markalar problem çıkarıyor olsa bile siemens bosch üstten çıkmış ak kaşık değil. senin gibi düşünerek aldığım siemens beyaz eşyalardan bulaşık makinesi 5 6 sene sonra hata verdi servise geçen sene 550 tl ödeyerek parça değişimi yapıldı. bu sene yine aynı hata ve inan ne servisi ne müşteri hizmetleri hiç yardımcı olmuyorlar. internette hata kodunu araştırdığımda gördüğüm siemens bulaşık makinesiyle alakalı şikayetlerin çoğu aynı hata kodu üzerine. yani ithal markanın kötü yerli markanın iyi ürünleri olabilir. kestirip atmamak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Arkadaşlar ısı pompalı olmayan profilo marka kurutma makinesi ile 1000 devir çamaşır makinem var. Ayrı ayrı prizlerde idi. Bir ara üçlü prizde kullandım. Maalesef yandı priz. Şimdi grup ikili aldım. Sizce kaldırır mı? Ürün bu

https://www.hepsiburada.com/gunsan-ikili-toprakli-priz-beyaz-01281100-100150-p-HBV00000PV0XF?magaza=Hepsiburada

Yalnız iç aksamı plastik gibi. Hani şu taş gibi olanlardan değil. Taktım ama. Yine de sorayım dedim.
    Aynı anda çalıştırmayın. Her biri 2000w toplam 4000w çekebilir. Tek hat üzerinden ısınır ve eritir.

• 05kartal kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ayni anda calistiririm diye düşünüyordum ama bu kararimdan vazgectim.

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.