Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.964
Cevap
452
Favori
2.682.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam multimod makine forumda cok fazla onermiyorlar.kurutma ve yikama makinesi ustuste koyabilirsin.
  • Mermer tezgah altına, eski makinanın yerine koyacağım, banyoda başka yer yok.:) Öbür türlüsü benim işime daha çok gelir veya öle olmasını bende isterim ama mümkün değil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebahat_a

merhaba,
    bir süredir takipteydim.. tam siemens WT46S511 modelini alacakken, aynı fiyata, aynı linke Siemens WT46E302 Hava Yoğunlaştırılmalı Kurutma Makinesi (bacasız) modeli gelmiş...

acaba siemens WT46S511 ////// Siemens WT46E302 arasındaki farkı bilen varmıdır...

WT46E302, WT44E301/302 modellerinin cam kapaklı olan modelidir.Programları neredeyse aynı sadece Kuştüyü/yorgan programı eklendi.1-2 ay sonra çıkacak WT46S595 modeli ise WT46S511 modelinin en yeni versiyonu olacak 511/512/513 makinelere göre daha fazla program ve buharlı programları fazla olacak ayrıca bu makinede Otomatik programda olacak..Fiyatı ise 1500-1900TL arası olacak..
  • Kullanan bilen arkadaşlar:

512 mi 561 mi? 561 gerçekten almaya değecek kadar düşük elektrik mi kullanıyor?
    561 in kurutma performansı nasıldır? daha önce bir mesajda çamaşırları nemli çıkardığından yakınan olmuştu bu doğru mudur?
  • Bir de bu fiyata 302 buldum kafam allak bullak oldu :)

302

boschpark.com da kredikartına taksit var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizfeneri

Kullanan bilen arkadaşlar:

512 mi 561 mi? 561 gerçekten almaya değecek kadar düşük elektrik mi kullanıyor?
    561 in kurutma performansı nasıldır? daha önce bir mesajda çamaşırları nemli çıkardığından yakınan olmuştu bu doğru mudur?

561 Klimalardaki gibi ısıtıcı yerine Gaz kullanır(R410A) gaz komresör yardımıyla ısı enerjisine dönüştürülerek çamaşırlar kurutulur ve normal makinelerdeki gibi çok yüksek ısılarda(100'C-250'C) kurutma yapmadığından çamaşırlara hiç bir zarar gelmez ve böylece çok az enerji harcanır..
  • quote:

Bir de bu fiyata 302 buldum kafam allak bullak oldu :)

302

boschpark.com da kredikartına taksit var mı arkadaşlar?

Siteye girdikten sonra birşey almak isterseniz siteye kayıt olmanız gerekiyor siteye kayıt olduktan sonra ister peşin ister taksitli alabilirsiniz sitedeki ürünlere 7 yıl garanti yaptırabilir ve Vade farkı olarak da normal Bosch bayileriyle aynı farkı uygulamaktadır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: sebahat_a

merhaba,
    bir süredir takipteydim.. tam siemens WT46S511 modelini alacakken, aynı fiyata, aynı linke Siemens WT46E302 Hava Yoğunlaştırılmalı Kurutma Makinesi (bacasız) modeli gelmiş...

acaba siemens WT46S511 ////// Siemens WT46E302 arasındaki farkı bilen varmıdır...

WT46E302, WT44E301/302 modellerinin cam kapaklı olan modelidir.Programları neredeyse aynı sadece Kuştüyü/yorgan programı eklendi.1-2 ay sonra çıkacak WT46S595 modeli ise WT46S511 modelinin en yeni versiyonu olacak 511/512/513 makinelere göre daha fazla program ve buharlı programları fazla olacak ayrıca bu makinede Otomatik programda olacak..Fiyatı ise 1500-1900TL arası olacak..

çok teşekkür ederim cevabınız için..

o zaman 899 TL ye hepsiburadan, WT46S511 yerine Siemens WT46E302 alırsam bir kaybım olmaz değilmi..

• hocam ben Siemens WT46E302 modelinin siparişini verdim ama anlamadığım bir şey var.bu modelmi yeni üretim yoksa Siemens WT46S511TR modelimi daha yeni.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

hocam ben Siemens WT46E302 modelinin siparişini verdim ama anlamadığım bir şey var.bu modelmi yeni üretim yoksa Siemens WT46S511TR modelimi daha yeni.teşekkürler.

Siemens WT46E302TR modeli daha yeni WT46S511TR modeli neredeyse 6-7 yıldır var..
  • cok sagolun hocam.
  • WT46S513TR buharlı kurutma ve kuru temizleme özelliği masıldır. Bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EFE_

WT46S513TR buharlı kurutma ve kuru temizleme özelliği masıldır. Bilginiz varmı?

Buharlı kurutmada çamaşırlarda yüksek hijyen sağlanır ve kırışıklıklar azaltılır, kuru temizlemeye gelince ASLA makinenizin buhar suyu haznesine kuru temizleme maddesi gibi maddeler koymayınız yoksa Makineniz ve Eviniz için hiroşima olayı olur, sadece ceketlerinizin vs. giysilerinizin kirli yerini hafif nemli bezle siliniz ve buharlı programa koyunuz o zaman aynı kuru Temizleme işlemi uygulanmış gibi olur..
  • Öncelikle cevabın için teşekür ederim. Peki 46s511 siparişini iptal edip 46s513 siparişi vermeye değer mi?
  • merhaba arkadaşlar kurutma makinası almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim. Sizlerin tavsiyelerine göre elektrolux seçmeye karar verdim.
    Electrolux EDI 96150 bu model sizce nasıl? fiyat olarak 1300 TL civarında, uygun mudur bu model için? veya bana tavsiye edebileceğiniz elektrik tüketimi ve fiyatı uygun başka bir model var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Burdan Tüm çamaşır Kurutma makinesi Kullananlara duyuruyorum Kurutma makinenizin arka kapağını 1-2 ayda bir açıp küçük fırça veya fırçalı elk. süpürgeyle hassas bir şekilde Isıtıcıyı ve temizleyin, buraya toplanan tüyler zamanla çok toplandığında yangın riski var.İnce tüyler çok çabuk tutuşabilir.Bunların ısıtıcıları yay şeklindedir.Ben Makinemin tüm bakımını ayda bir veya 2 ayda bir yapıyorum sizde yapmak isterseniz şunları uygulamanızı rica ederim;
    1-)Makinenizin Fişini çekin,
    2-)Su tankı doluysa boşaltın,
    3-)Su tankını hafif bir çalkalayın,
    4-)Kapak filtresini/filtrelerini çıkarıp temizledikten sonra hafif bir çalkalayın kurumaya bırakın, kapak filtresinin yuvasını iyice fırça veya fırçalı elk. süpürge ile temizleyin,
    5-)Kondenseri çıkarıp ılık su ve duş fıskiyesi ile iyice yıkayın kurumaya bırakın,
    6-)Kondenser evini fırça veya fırçalı elk. süpürge ile temizleyin,
    7-)Makinenin arkasındaki kapağın Vidaları sökün,
    8-)ısıtıcıyı dırça veya fırçalı elk. süpürge ile hassas bir şekilde iyice temizleyin,
    9-)Eğer Fan/pervane arkadaysa onun üstündeki tüyleride temizleyin,
    10-)Arka kapağın vidalarını takın,
    11-)Makinenin filtrelerini, su tankını ve kondenseri yerine takın,
    12-)Fişi takıp 10-15Dk'lık sıcak programa ayarlayın program bitince,
    13-)Filtre ve kondensere tekrar şöyle bi bakın eğer tüy yoksa Tamamdır, Makineniz turp gibi
    14-)Eğer tüy gördüyseniz makinenin içinde hala tüyler kalmıştır onların çözümü ise Servis
    15-)Makinelerin kullanma kılavuzlarında 6 ayda bir veya yılda bir servis çağırıp makinenizin Bakımını yaptırınız yazar.
    16-)Ben çağırdığımda benim söylediğim herşeyin aynısını yapıyor Extradan sadece tamburunu filan çıkarıp bakıyor o kadar.

kusura bakmayın lütfen ama burada birçok yanlış var ve bilir kişi modunda olduğunuz için bu forumdan yararlanan diğer insanların yanlış yönlenmemesi için bunları düzeltmem gerekiyor...

-kesinlikle ısıtıcınınız kapağını açmayın ve ıstıcıyı temizlemeyin. kapağı açmak ve yeniden takmak herhangi bir arızada sadece teknik servisin yapması gereken bir uygulamadır ve hiçbirşekilde periyodik bakım gerektirmez
    - yangın riski söz konusu değildir. kurutucularda aleve karşı fazlasıyla güvenli ürünler kullanılır.

4) kapak filtresini yıkamanız, elinizle temizlemeniz yeterlidir. firca veya başka cizimler filtre gözeneklerinin yapsını bozakcatır. hiçbir kullanma klavuzunda fırça ile temizleme tavsiyesi yoktur.
    7) kesinlike yapmayın
    8) kesinlikle yapmayın
    9) kesinlikle yapmayın
    10) kesinlikle yapmayın

diğer maddeler için hangi klavuzda hangi bakımdan bahsediliyor anlamadım. kurutucu makinesi en kötü şartlarda en kötü kullanıcıya göe tasarlanmıştır ve periyodik servis bakımı tavsiye edilmez.

hele hele makinenin tamamen sökülmesi, tamburun sökülmesi gibi durumlar daha çok makine performansıznı etkileyen, makinenin kapalı çevrim yapısına zarar veren durumlardır...

ancak herhangi bir durumdan dolayı servis çağrılmış, serviste bu uygulamaları yapmış ve bunların sürekli yapılması gerekli gibi düşünülmüşse bu büyük bir yanılgıdır....

- sürekli filtre ile kullanın
    - filtrenizi her kurutmadan önce temizleyin, mümkünse su altında durulayın
    - 2-3-5 klavuzda tavsiye edilen periyodda kondanseri temizleyin
    - hava aldığı ızgaraların önünü tıkamayın, kapatmayın, engellemeyin...
    bunlar yeterli bakımlardır.

• Siemens WT46E302TR ürününe sahip olan varsa kurulu haldeki boyutlarını yazabilir mi acaba. saygılar...
  • quote:

Siemens WT46E302TR ürününe sahip olan varsa kurulu haldeki boyutlarını yazabilir mi acaba. saygılar...

85(Y)-60(G)-62(D)
  • gökoş hocam bunu siz ölçüp verdiniz galiba, sitede 84.2 demiş yüksekliğine benim tezgah altı olacağından max yüksekliğim 84,5 ve genişlik 61.7 bu boschlarn hiç birisi benim tezgaha göre değil o zaman. saygılar teşekkürler...
  • üst tablayı çıkardıktan sonra yükseklik 81-82cm oluyor..
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.