Şimdi Ara

Call Of Duty gibi Çanakkale Savaşı olsa Nasıl olurdu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
4.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çanakkale savaşının oyunu olsa da beginner seviyesi olamaz direk veteran başlar
  • Bende düşünmüştüma bunu ama keşke yapsalar..
  • ben şimdi 9. sınıf tayım ve 7.sınıfta iken arkadaşlarla düşünmüştük bunu
    ama sadece düşünmekle kaldı
  • süngülerle cephelerine doğru koşmak güzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: MCkay

Silahlar az, cepheler karışık vs.. Oyun yapmak hayal gücü, araştırma, disiplin ve yaratıcılıktan geçer. Emin olun dünyanın en iyi FPS oyununa gebedir çanakkale! Tarihteki her savaşın kendine özgü bir yapısı ve özelliği vardı. Normandia'yı Normandiya yapan o müthiş sahil çıkartmasıdır. İmkansız görünenin başarılmasıdır. Bu çok normal çok iyi bir malzemede, çok daha elverişsiz ve zaman zaman kayalıklı bir coğrafyada tepe üstüne gece çıkartma yapmak mı kötü bir malzemedir? Kore askeri Bonzai Charge yaparken normal ve muhteşem savaş atmosferidirde, benim askerim Allah Allah edasıyla süngü elde saldırıncamı anormaldir. Bir adım öndeki arkadaşının düştüğünü gördüğü halde siper almadan düşmana koşan askerimin diğerlerinden aşağı kalır yanımı vardır ? 4 mevsimi görmüş bir cephede savaşmak mı ilgi çekici değil ? Gazetelerin baş sayfalarına geçmiş olan esrarengiz olaylar mı oynatmaz oyunu ? Savaş oyunları elde silah durmadan koşuşturan ve etrafında bombalar patladığında atmosfer olan bir yapıda diye bunu farklı işleyenler mi oyunun oynanmamasını sağlar. Herşey hayal gücünde, yaratıcılıkta ve onu nasıl kullandığında yatar. Unutmayın ikinci dünya savaşı olmadan önce tarihin en kanlı savaşını gördü bu dünya ÇANAKKALE'DE! Omahaya ayak basanlar arka bahçesinde top oynarken...

katılıyorum sana
    ayrıca oyun sadece çanakkaleden ibaret olmuyacakya trablusgarp, sarıkamış, ermeni çeteleri, kuvva-i milliye gibi yerlerde olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mineral -- 23 Kasım 2008; 12:44:39 >

• Bu oyunu yapsa yapsa crysisin yapımcısı Cevat Yerli yapar. Bu fikri ulaştırmamız lazım
  • silah olmadan sadece süngü ile bi taaruz çok heyecan verici olur....
  • Hiç iyi olmazdı .. Orda İngilizler mi olcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: sefa çelik

çanakkale savaşının oyunu olsa da beginner seviyesi olamaz direk veteran başlar

Sana katılıorum.. öle bir Oyun olsa nasıl bir gazla oynuyacağımı düşünemiyorum bile ..

Rons@rD isimli arkadaşada katılıyorum Çanakkale Savaşı diye Tek Ordan yapmazlar Bunun içinde Egeside olur Güneyide Doğusuda ama Bence hepsi bi oyunda olmas çünkü 24 DvD falan olur parçalara bölerler cod gibi 1.si 2.si 3.sü 4.sü çıkar.. Düşünsenize oyunda bizi Captan Price ( yani Üst Rütbeli demek istedim)gibi biri yapıyorlar.. Atatürk size Emir veriyor Bu Alayı Batı ya çek, Topçuları ateşle, hele hele şu sözü söylese size o an herkes geriye çekilmeye başlıyor siz Atatürkle karşılaşıyosunuz ve size soruyor neden geri çekiliyosunuz biz cephanemiz bitti diyoruz ve o an bu ünlü cümlesini söylüyor.. ' CEPHANENİZ YOKSA SÜNGÜNÜZ VAR!!.. gerisini siz düşünün ... Bence Oyunun içinde Böyle Dönüm Noktaları yaratan yerler olmalı ve kesinlikle yapılması gereken bi oyun .. Böyle bir Oyun yapılsa İnanıyorum ki bizim insanımız bu oyunu oynamak için almaz Kalbindeki vatan sevgisi için alır .. çünkü hep dediğimiz gibi keşke orda bizde olsaydık sözü burda devreye giriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JonasBrothers! -- 30 Kasım 2008; 23:51:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: JonasBrothers!

quote:

Orjinalden alıntı: sefa çelik

çanakkale savaşının oyunu olsa da beginner seviyesi olamaz direk veteran başlar

Sana katılıorum.. öle bir Oyun olsa nasıl bir gazla oynuyacağımı düşünemiyorum bile ..

Rons@rD isimli arkadaşada katılıyorum Çanakkale Savaşı diye Tek Ordan yapmazlar Bunun içinde Egeside olur Güneyide Doğusuda ama Bence hepsi bi oyunda olmas çünkü 24 DvD falan olur parçalara bölerler cod gibi 1.si 2.si 3.sü 4.sü çıkar.. Düşünsenize oyunda bizi Captan Price ( yani Üst Rütbeli demek istedim)gibi biri yapıyorlar.. Atatürk size Emir veriyor Bu Alayı Batı ya çek, Topçuları ateşle, hele hele şu sözü söylese size o an herkes geriye çekilmeye başlıyor siz Atatürkle karşılaşıyosunuz ve size soruyor neden geri çekiliyosunuz biz cephanemiz bitti diyoruz ve o an bu ünlü cümlesini söylüyor.. ' CEPHANENİZ YOKSA SÜNGÜNÜZ VAR!!.. gerisini siz düşünün ... Bence Oyunun içinde Böyle Dönüm Noktaları yaratan yerler olmalı ve kesinlikle yapılması gereken bi oyun .. Böyle bir Oyun yapılsa İnanıyorum ki bizim insanımız bu oyunu oynamak için almaz Kalbindeki vatan sevgisi için alır .. çünkü hep dediğimiz gibi keşke orda bizde olsaydık sözü burda devreye giriyor...

ben 2 nizide kaıtlıyorum

• Yapılsa güzel olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brktsn

Hiç iyi olmazdı .. Orda İngilizler mi olcak

muhtemelen ingiliz olurduk oyunda...ama multide süper olurdu...
  • Süper fikir ama zaten yapsa yapsa türklerin yapması gerek böyle bir oyunu onunda call of duty kalitesinde olacagını sanmıyorum ama inş. yapılır
  • quote:

Orjinalden alıntı: lethegrn

yapsalarda eminmki buradana birçok kişi girip silahlar berbat,ortam kötü vs gibi saçma sapan yorumlar yapar.o dönemdeki silahların şartlarına bakmadan.

bir de sanmıyorum yabancıların bunu yapacaklarını.batı medeniyetinin doğuya (o zamanlar için) daha fazla girmesinin engellemiş.100 tane fırkateynini sulara gömmüş birini yapmazlar.yapsalarda vietnamlılara yaptıkları gibi gösterirler.kendileri yenmiş gibi gösterirler

sana sonuna kadar katılıyorum bencede yapacaksada türkler yapsın ama gzel bir şekilde yaparlarsada süper olur
  • Bence yeni bir oyun yapılacağına CoD 5'in üstüne adam gibi mod yapılsın.Daha mantıklı bence.Çünkü herşeye sıfırdan başlamak var, kaldığı yerden devam etmek var...
  • Bence olmasınn ...
  • strateji olabilirde tps-fps sanmıyorum.
  • Diyelimki oldu sen ingilizsin ve türkleri öldürüyorsun güzel olurmu ? olmaz bu yüzden
    Yapılacaksa bir türk firma yapmalı fakat böyle bir firma yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi q0kh1 -- 7 Aralık 2008; 18:46:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Consural

Yıllardır şunu hayal ederim;keşke bir babayiğit bilgisayar programcısı çıksa,çok bilgili olsa,firmalar onu kapışsa ve Türk olsa.Infinity Ward a gelip,'Size müthiş bir oyun yaparım.Ama benim senaryomu kullanacaksınız.' dese.Çanakkale,kurtuluş savaşı,günümüzdeki mehmetçilerin terörle mücadelesi farketmez.Herhangi bir savaşın oyununu yaptırsa.İnsan başka ne isteyebilirki :).Yıllarca gururla bakıp oynayacağımız bir oyunumuz olurdu.

Hepmiz aynı duygular içerisindeyiz =)
  • Güzel olurdu cod 2 deki gibi oyunu bölümlere ayırıp önce İngiliz askeri olup mısır ve çevresini işgal eder, sonra İtalyan olup Trablusgarpı isgal eder, sonra Osmanlı olup Çanakkale ve egede savaşırdık vs. bence güzel olurdu hem yurt dışında'da satılırdı. Ama yapmıyorlar işte.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.