Şimdi Ara

Çalışmaya Başlıyorum (Hedef:6BİN) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
18
Favori
7.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 günlük molanın ardından daha dinç bir şekilde başladım çalışmalara.
  • temelin var bence başarabilirsin elinden geleni yap ben çalıştım iyi kötü ama pek istediğim seviyede değilim özellikle son zamanlarda baya işler sarpa sardı bu nedenle son 2 ay baya kasmayı düşünüyorum hedefime ulaşmak için senin kadar yüksek değil ama okul olunca zorlaşıyor ulaşmak
  • selamın aleyküm kardeş sistem işliyor mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWolverine

selamın aleyküm kardeş sistem işliyor mu.

Biraz alışmadık yerde don durmaz durumu oldu :) 5 gündür bırakmıştım yine yeniden başladım. Konuyu açmamış olsam dünya yıkılsa çalışmazdım. Şimdi çalışacam deyipde 1 haftada bırakıp kaçmak olmazdı.

İlk mesajda çalışma günlüğü paylaştım oradan takip edebilirsiniz.
  • Mektup sistemi işe yarıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platen -- 22 Ocak 2014; 23:26:24 >
  • Şuandan itibaren çalışmaya başlıyorsun ve hedefin 6 bin öyle mi ? Kusura bakmada ilk 100 bin e gir dua et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monte Cristo Kontu

5 günlük molanın ardından daha dinç bir şekilde başladım çalışmalara.

Ovvvv 5 gün mola mı hacı abi 5 gün mola versem ben ona 355 gün daha ekler seneye hazırlanırım maşallah iyi gidiyorsun tebrik ederim allahu akbar allahu akbar allahu akber :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    geçen sene ygs 30du, lysye kadar günde 5 saat falan çalışsam 10 bine çekerdim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monte Cristo Kontu -- 23 Ocak 2014; 0:24:46 >
  • @Platen Kesinlikle yarıyor, biraz boşladım mektup işini dersi 5 gün bırakınca kopukluk oldu. Ama tekrar devam edecek sistem. Kesinlikle tavsiye ederim, tekrar iyidir

-------------------------

@Hyperfex Mola biraz içimi rahatlatmak için koyduğum bir kelime. Doğrusu eşeklik olacaktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Şuandan itibaren çalışmaya başlıyorsun ve hedefin 6 bin öyle mi ? Kusura bakmada ilk 100 bin e gir dua et.

Işte bunlar hep marul

• Biraz önce ygs fizik konularının yarısını bitirdim. Zaten ilk yarısında gayet iyiydim. 10da1 hataya oynuyordum artık optiğe kadar olan kısımdan 100de1 hata olacak dikkati elden bırakmazsam. Ama bu ygs için geçerli. Ygs fiziğin diğer yarısı ise nispeten kötü olduğum konulardan oluşuyor. Lys kısmıyla birlikte götürürsem kalan yarısı biraz çok vakit alabilir.

Ne yapacağımı bilmez durumdayım ygs mi çalışsam lys mi, o ders mi bu ders mi muallaktayım. Bu da performansı düşürüyor.
  • quote:

Geçen seneden mezunum şuana kadar o kadar rahat davrandım ki herkes elindeki kitapları bitirdi ben daha ilk ünitelerdeyim. Vücut çalışıyordum yumurta kapıya geldiği için bıraktım daha yeni. 2haftadır derse bakmadım mesela pes etmiştim. Hedef nasıl 6 bin mi diyorsunuz? Asla düşük hedef koymayı sevmem. Sıralamayı MF-4 den yapmam gerekiyor çünkü hedefim İtü Mimarlık(İng). Burayı bir sınava hazırlık günlüğü haline getirmek ve bilgisayarı FM oynamak dışında değerlendirmek istedim. Burada bir kişinin bile okuyor olması yada okuyacak olma ihtimali beni motive edecektir.

Geçen sene ygs 1-2 30bindeydim ve lysye girmedim. Çünkü 0 çekecektim. Girmemek en iyisiydi ama bu sene kötü yapma şansım yok.

Hatalar;
    -Rehavet
    -Bilgisayardan ve telefondan kopamamak
    -Aptallığa varan özgüven(nasıl olsa yaparız, ne ki sınav falan vs.)
    -Tembellik
    -Plansızlık yada planları uygulayamama
    -Aşırı kırılganlık(Babama kızarım 1 hafta çalışmam, Beşiktaş yenilir yenene kadar çalışmam. Geçen sene de bu sene de kanser zaten takım olan bana oluyor )

Durumum;
    -Potansiyelli bir öğrenciyim, ilkokul ve lise 2 ye kadar bazı sınavlarda üstün başarılarım oldu ama hiç bir zaman düzenli çalışmayınca "bazı" sınavlar azalarak bitti.
    -Yorum yeteneğim güçlü YGSde oldukça iyiyim.(Hedefime göre değil çalışmama göre)430 puan felan alıyorum ama zorlanıp 400 alamadığım da olmuyor değil.
    -Lys'lerde birkaç soru anca çözebiliyorum konu eksiği maksimum düzeyde. Hızla tüm konuları öğrenmek gerekecek.
    -Migrenim var çalışayım derken beynim yanabilir
    -Ders dışında her konuda çok iyi bir hafızam vardır ama konuları çalışıp 1 hafta sonra unutuyorum bazen çünkü hafızama girmiş diğer konular üstüne düşünüyorum ama dersler at beyine bekle oluyor.

Şuan Bitmiş Konular;(Fotoğraflar aceleye geldi k. bakmayın, kırmızı içindekiler bitirilmiş)
     Çalışmaya Başlıyorum (Hedef:6BİN)

Kaynaklar(%90 boş)
    Fem Simetriler
    Körfez Sayısal Soru Bankaları
    Odtü Yayıncılık Tüm Soru Bankaları(Türkçe Hariç)
    Birey Türkçe YGS-LYS

Taktiğim;(Öneriye açık)
    Mektup taktiği diye bir taktik geliştirdim ders çalışmayı zevkli ve disiplinli bir hale getirmeyi planlıyorum. 100 tane mektup zarfı aldım(4tl) Konuları ortalama hızda ufak notlar alarak çalışacağım. Daha sonra bu ufak notları gün sonunda ufak bir zarfa koyacağım, yanına 1-2 yaprak test veya kitaplardan kesilmiş test koyacağım. Mektubun üstüne 1 hafta sonrasının tarihini yazacağım ve babama vereceğim. Bir hafta sonra babam mektubu verecek ve ben günde 1-2 saatimi tekrara ayırarak kalıcı öğreneceğim. Aşırı sayıda test çözmeye ne yazık ki vaktim yetmeyecek. Zorlayıcı testlere önem vereceğim tekrarlarda 1 tane 2 tane kolay test çözerim. 6 saatin altına düşmek istemiyorum ama kendimi biliyorum 2 saat çalışamayan adamım bir gün az çalıştım diye de pes etmeyip ertesi gün telafi edeceğim. Ptesi - Salı - Çar - Per dershane Cuma sınav var haftasonu boş.

İlk zarfımı yarın alıyorum
    İşim zor ama 76 gün + 2ay içinde hayatım değişecek. Başarmaktan başka çarem ne yazık ki yok.

ÇALIŞMA GÜNLÜĞÜME BURADAN BAKABİLİRSİNİZ

katılıyorum zaman az fakat test sayın da çok az.. degil mi?

• hakabns95 kullanıcısına yanıt
    Test sayısından kasıt soru bankasıysa, elimdekiler bile boş duruyor ve bitmeyecekler muhtemelen :)

Edit: İlk mesajı alıntı yapmazsak daha iyi olur sayfayı kaydır kaydır bitmiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monte Cristo Kontu -- 23 Ocak 2014; 0:38:03 >
  • quote:

Test sayısından kasıt soru bankasıysa, elimdekiler bile boş duruyor ve bitmeyecekler muhtemelen :)

Edit: İlk mesajı alıntı yapmazsak daha iyi olur sayfayı kaydır kaydır bitmiyor :)

peki bende 400 max yapıyorum senin konular boş.çelişki mi bu? netlerini yazsana
    Temelim gerçekten iyidir. Ders değil internet ve kitaplar sayesinde edindim bunu.

Son girdiğim sınav(sınavda bi ara daldığım için sosyal yetişmedi, türkçe kolay ve yorumdu.)

T38d2y
    S20d3y
    M36d3y
    F36d3y şeklindeydi. Ama çok standart dışı oldu benim ortalama netlerim şöyle;

Türkçe 34 Sos 30 Mat 37,5 Fen 35,5 şuan için bu dolaylarda olduğum tahminindeyim.
  • quote:

Temelim gerçekten iyidir. Ders değil internet ve kitaplar sayesinde edindim bunu.

Son girdiğim sınav(sınavda bi ara daldığım için sosyal yetişmedi, türkçe kolay ve yorumdu.)

T38d2y
    S20d3y
    M36d3y
    F36d3y şeklindeydi. Ama çok standart dışı oldu benim ortalama netlerim şöyle;

Türkçe 34 Sos 30 Mat 37,5 Fen 35,5 şuan için bu dolaylarda olduğum tahminindeyim.

ben teknofemden çalışıyorm bildgin iyi site varmı mat2 hakkında? ayrıca matten netmişşin öyle ?mT1DEN NE ÇÖZEYİM? BNM30 NET CİVARI MAT
    yazdığım kaynaklar dışı çalışmadim mat2 benim de sorunum simetriden anlamadim ve çalışmaya da doğru düzgün başlayabilmis değilim. ama ekolhoca bu konudaki en ünlü internet hocası onu inceleyebilirsin.

• Radzinsky kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, inşallah itüyü kazanıp da soru sorarım sana :)

• Takipteyim :D
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.