Şimdi Ara

Çalıntı telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba saygı değer arkadaşlar geçen yaz telefoncunun birinden bir telefon aldım alırken faturası yoktu ve bana sattığına dair herhangi bir kağıt da almadım vermedi bir müddet sonra bende başkasına sattım cihazı aradan 3 ay geçtikten sonra sattığım kişi telefonun çalıntı çıktığını iade etmek istediğini söyledi bende parasını geri vererek geri aldım telefonu ve aldığım telefoncuya geri götürüp bende iade ettim bir ay sonra polis aradı ve herkesi ifade vermeye çağırdı ifadelermizi verdik ama telefoncu ben satmadım hatırlamıyorum diye ifade vermiş Nisan da mahkeme var savcı diğer iki kişiyi çağırıp ifadelerini almış ve berat vermiş mahkemeye sadece ben çıkacağım aklım beynim durdu lütfen bana yol gösterin saygı değer arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim para cezası yada hapis cezası alırmıyım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir şey olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Bir şey olmaz

Üstad sizin yorumlarınıza güveniyorum içime bir nebze de olsa su serptiniz Allah razı olsun peki mağdur kişinin mağduriyeti ne olacak hakim neye karar verir sizin tahmininizce

• Telefon sağlamsa sahibine iade edilir. Sizin çalıntı malı almak satmak gibi bir kastınız yok, ceza almayacağınızı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Telefon sağlamsa sahibine iade edilir. Sizin çalıntı malı almak satmak gibi bir kastınız yok, ceza almayacağınızı düşünüyorum

Üstad telefon ortada yok maalesef cep telefoncu satmış ifade de ben satmadım demiş ne diyeceğim bilmiyorum mahkeme de

• quote:

Orijinalden alıntı: Tmrcntmr

quote:

Telefon sağlamsa sahibine iade edilir. Sizin çalıntı malı almak satmak gibi bir kastınız yok, ceza almayacağınızı düşünüyorum

Üstad telefon ortada yok maalesef cep telefoncu satmış ifade de ben satmadım demiş ne diyeceğim bilmiyorum mahkeme de

telefonun imei sinyallerinden nerede olduğu bulunamamış mı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tmrcntmr

quote:

telefonun imei sinyallerinden nerede olduğu bulunamamış mı

Hayır malesef telefon ortada yok şu an üstad

• telefoncu hem yalan ifade vermiş, hemde çalıntı telefonu satarak size maddi manevi zarara sokmuş. telefoncu cezalandırılmalı keşke elinizde kanıt olsaydı oradan telefon aldığınızı dair

telefon alım satım yaparken alım sattım sözleşmesi yapın sahibinden gg sitelerde alıcı satıcı mesajları ürünün linki kullanıcı bilgilerininin resmini cekip saklayın, telefoncular dan , tezgahlar da satılan telefonları sakın almayın telefoncudan ikinci el mağzadan alınacaksa satış sözleşmesi imzalayın satıcının kartvizini alıp telefonun imeasini yazıp kaşeletip imzalattın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 27 Şubat 2018; 16:30:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.